8 maja, 2024

Russell Westbrook i PJ Washington odpadli po zwycięstwie Chippy Mavs

DALLAS — Dwie gorące konfrontacje w czwartej kwarcie meczu 3, w którym Dallas Mavericks zwyciężyło 101:90 z Los Angeles Clippers w piątkowy wieczór, doprowadziły do ​​dwóch wyrzuceń z boiska i zwiększenia lokalnej popularności P.J. Washingtona.

Waszyngton, napastnik zdobyty przez Mavericks w ostatecznym terminie handlu, został zwolniony wraz z obrońcą Clippers Russellem Westbrookiem na 6:10 przed końcem.

Ta konfrontacja rozpoczęła się, gdy Westbrook sfaulował gwiazdę Mavs Lukę Doncić, chwytając go od tyłu za prawe ramię i pociągając go, ciągnąc Doncica do tyłu. Kiedy Doncic podszedł do Westbrooka, aby wyrazić sprzeciw, Westbrook popchnął go lewym ramieniem. Następnie Waszyngton i Westbrook wymienili ciosy, zanim inni gracze, trenerzy, działacze i ochrona zapobiegli eskalacji potyczki.

„Zawsze musimy za wszelką cenę chronić 77 osób” – powiedział Waszyngton ESPN. „Mam na myśli, że to był oczywiście ogromny błąd, a on go popchnął, więc byłem tam i musiałem interweniować”.

Westbrook, który w 19 minut zdobył jeden punkt, zdobywając 0 z 7 celnych strzałów, został ukarany dwoma faulami technicznymi i po raz pierwszy w swojej karierze wyrzucony z meczu play-off. Opuścił American Airlines Center bez rozmowy z mediami.

„Musisz zachować spokój” – powiedział trener Clippers Tyronn Lue. „W fazie play-off sytuacja staje się niestabilna i każdy chce dobrze grać i dobrze sobie radzić, ale musisz zachować spokój niezależnie od tego, jak potoczą się decyzje. Musimy więc być lepsi na dłuższą metę, jeśli chodzi o do tego.”

Washington, który w zwycięstwie miał 10 punktów, 5 zbiórek i 3 przechwyty, również został wyrzucony z boiska po gwizdku sygnalizującym drugi faul techniczny. Jego pierwszy gol padł po konfrontacji z obrońcą Clippers, Terrence'em Mannem, na 10:24 przed końcem czwartej kwarty.

READ  Kandydaci na szkolenie z technologii Georgia: Deion Sanders i Todd Monken mogą zastąpić Jeffa Collinsa

W tej sytuacji Washington natychmiast przyjął charakterystyczną pozę pośród przepychających się i popychających graczy, krzyżując ramiona i wpatrując się w ławkę rezerwowych Clippers.

„[Mann] „Byłem wściekły, bo patrzyłem na ławkę rezerwowych, więc zdecydowałem się spojrzeć na nią jeszcze raz” – powiedział Washington ESPN. „Po prostu wchodzę i próbuję nadać ton.”

Podczas gdy Waszyngton przesadzał, Doncic stał u jego boku i uśmiechał się z przyjemnością. Waszyngton zachował kamienną twarz.

„Chciałem zrobić zdjęcia zaraz po meczu” – powiedział uśmiechnięty Waszyngton, odnosząc się do tej chwili jako okazji do zrobienia zdjęcia.

Doncic, który zdobył 22 punkty, miał 10 zbiórek i dziewięć asyst, mimo że opisał swoje prawe kolano jako „naprawdę sztywne” po kontuzji pod koniec pierwszej kwarty, wyraził swoje uznanie dla gotowości Waszyngtonu do pełnienia roli napastnika.

„Niesamowite” – powiedział Doncic. „To, co robi, czyni go graczem zespołowym. Pomaga nam wszystkim. Jestem bardzo szczęśliwy, że mam go w naszym zespole”.

Westbrook został również ukarany rażącym faulem 1 za uderzenie w głowę skrzydłowego Dallas Josha Greena podczas szybkiej próby wsadu, na 8:37 przed końcem drugiej kwarty. Otrzymał żółtą kartkę po przejrzeniu Doncicia w ostatniej minucie pierwszej połowy, ale sędziowie zdecydowali, że incydent nie zasługuje na żadną karę.

„Przyzwyczaiłem się do tego” – powiedział Doncic o narażeniu na większą aktywność fizyczną. „Po prostu staram się zachować spokój i dalej grać w koszykówkę”.

READ  Warriors vs Celtics: Golden State potrzebuje więcej walczącego Klaya Thompsona, aby awansować do finałów NBA

Po tym, jak Mavs przeprosili za brak kondycji podczas porażki w pierwszym meczu, w dwóch ostatnich meczach utrzymali Clippers na poziomie 93 i 90 punktów i objęli prowadzenie 2:1. Trener Dallas, Jason Kidd, uznał tarcia, które pojawiły się w czwartej kwarcie, za typowe dla serii fizycznej.

„Wszyscy rywalizujemy o każdy centymetr, aby wygrać” – powiedział Kidd. „W miarę upływu czasu ta seria będzie bardziej mentalna, tylko ze względu na aspekt fizyczny. Jest bardzo fizyczna, ale jeśli chodzi o mentalny aspekt tej serii, musimy być mądrzy i musimy zrozumieć, co się dzieje. Pomyślałem, że chłopaki wykonali świetną robotę, chroniąc się nawzajem”.

Ohm Youngmisuk z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.