22 marca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Żołnierze otrzymują pierwszą stałą placówkę dyżurną w Polsce

Sierżant Walter Malecki osiągnął kamień milowy dla Armii w lutym, kiedy przybył do Obozu Kościuszki w środkowo-zachodniej Polsce.

Specjalista ds. współpracy obronnej był jednym z pierwszych żołnierzy, którzy zostali przeniesieni na stałe do Polski, dołączając do Korpusu Zwycięstwa tej służby w jej nowym wysuniętym dowództwie na wschodniej flance NATO.

„[Malecki] nie jest inny [s]Stare zmieniające się stacje dyżurne” – powiedział sierżant dowódca mjr Christopher A. Prosser Uruchomienie usługi w środę. „Jest tutaj jako amerykański wojskowy [s]Stary nadal wzmacnia nasze relacje z Polską.

W środku rosyjskiej agresji na Ukrainę, prezydent Joe Biden ogłosił na konferencji NATO. czerwiec 2022 r Stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce. Obecnie stacjonuje tam rotacyjnie około 10 000 amerykańskich pracowników — powiedział Departament Stanu w październiku 2022 r.

Wezwaniom przewodniczyła Polska, strategiczny sojusznik NATO Wyślij zachodnie czołgi Broni sąsiedniej Ukrainy i nadal jest głównym dostawcą pomocy wojskowej dla tego kraju.

„Stała obecność V Korpusu [s]„Osoby starsze w Polsce odgrywają ważną rolę, zwiększając i zapewniając gotowość do mobilności” – czytamy w oświadczeniu.

Korpus Zwycięstwa, wskrzeszony przez armię, aby pomóc w nadzorowaniu sił w Europie, dzieli swoją kwaterę główną między Obóz Kościuszki w Poznaniu w Polsce i Fort Knox w Kentucky.

Nowe stałe wycieczki w Polsce są również otwarte dla graczy rezerwowych i narodowych, które trwają przez rok i są bez rodziny, podano w komunikacie. Wcześniej żołnierze przydzieleni do V Korpusu musieli odbywać dziewięciomiesięczne rotacje.

Jonathan jest pisarzem i redaktorem biuletynu „Early Bird Brief” Military Times. Śledź go na Twitterze @lehrfeld_media