8 grudnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zamieszanie i frustracja zapanowały, gdy Elon Musk odciął połowę personelu Twittera

Zamieszanie i frustracja zapanowały, gdy Elon Musk odciął połowę personelu Twittera

W biurze w Tokio niektórzy pracownicy Twittera otrzymali ten sam e-mail pod koniec dnia pracy w piątek, powiedział jeden z pracowników.

Pozostali pracownicy nadal są wzywani na spotkania. Esther Crawford, kierownik projektu, poprosiła ludzi o udział w czwartkowym spotkaniu „stand up” o 21:30 w San Francisco, na którym ogłoszono kilka zawiadomień o zwolnieniu.

„Zdaję sobie sprawę, że to szalony moment, w którym Tweeps tracą dostęp i zostają zwolnieni” – napisała na Slacku, dodając emoji ze złamanym sercem i link do pokoju wideokonferencyjnego, zgodnie z wiadomościami widzianymi przez The Times. Pani Crawford pracuje nad Twitter Blue, produktem subskrypcyjnym, którego publikację lub zakończenie w zespole czeka termin 7 listopada.

Niewielka grupa pracowników dołączyła do spotkania za pośrednictwem wideokonferencji, podczas gdy pani Crawford oprowadzała aktualizacje produktów i rozwiązywanie problemów. Trzy osoby, które wiedziały o incydencie, powiedziały, że członek zespołu został nagle zdeponowany w trakcie rozmowy. Dostęp danej osoby do sieci Twitter został odcięty.

Wiele nacięć było głębokich. Trzy osoby zaznajomione z tą decyzją stwierdziły, że zespoły ds. praw człowieka i doświadczenia z niepełnosprawnością zostały zmniejszone. Dwie osoby powiedziały, że zespół ds. technologii internetowych – częściowo odpowiedzialny za utrzymanie witryny – stał się „personelem strukturalnym”. Uderzył także marketing, portale społecznościowe, rankingi, studio i dział wsparcia platformy i infrastruktury „Redbird”.

Dwie osoby powiedziały, że osoby pracujące w domu doświadczyły cięć.

W piątek rano w biurach Twittera w San Francisco, które były zamknięte dla większości pracowników, co najmniej dziewięciu ochroniarzy patrolowało dwa budynki wchodzące w skład centrali, poruszając się po obwodzie i sprawdzając, czy niektóre drzwi są zamknięte. Na piętrze nad jednym z korytarzy światła były przyćmione.

Ci, którym nie pozwolono odejść, próbowali ocenić, kto pozostał, według wiadomości prywatnych grup widzianych przez The Times. Wymienili listy poparcia dla pracowników, którzy stracili przy tym pracę Były w ciąży lub na wizach pracowniczych. Dwie osoby zaznajomione ze zwolnieniami powiedziały, że niektórzy pracownicy zgłosili się na ochotnika do zwolnienia, aby inni posiadacze wiz nie stracili pracy.

READ  W przyszłym tygodniu dla akcji: nadchodzi najważniejszy raport o zarobkach Netflix