18 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zachód wysyła ukraińskie myśliwce i ciężką broń podczas rosyjskiego ataku na Donbas

Zachód wysyła ukraińskie myśliwce i ciężką broń podczas rosyjskiego ataku na Donbas

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Mniejsza liczebnie i ciężko uzbrojona armia ukraińska wytrzymywała Rosję przez prawie dwa miesiące, a także przeciw Rosji Zintensyfikować ataki na wschodnią i południową UkrainęZachodnie rządy wysyłają cięższą broń i samoloty bojowe, aby wesprzeć wysiłki oporu.

Prezydent Biden zatwierdził nowy pakiet pomocy o wartości 800 milionów dolarów zeszły tydzień Co znacznie rozszerzyło zakres broni dostarczanej przez Waszyngton do Kijowa. W skład pakietu wchodziły haubice 155 mm — poważne ulepszenie artylerii dalekiego zasięgu dorównujące systemom rosyjskim — 40 000 pocisków artyleryjskich i 11 radzieckich śmigłowców Mi-17.

Ten ostatni dobrze pasuje do obecnego arsenału Ukrainy, ponieważ samoloty te wykorzystują system operacyjny podobny do śmigłowców Mi-8, których Kijów używał od dziesięcioleci, powiedział Aleksiej Murawjew, ekspert ds. bezpieczeństwa narodowego na australijskim Uniwersytecie Curtina.

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, z każdym pakietem, aby dostosować go do potrzeb w danym czasie, a teraz potrzeba się zmieniła” – powiedział we wtorek rzecznik Pentagonu John Kirby. „Wojna się zmieniła, ponieważ teraz Rosjanie przyznali pierwszeństwo regionowi Donbasu, a to jest zupełnie inny poziom walki, zupełnie inny rodzaj walki”.

Kirby powiedział, że Ukraina otrzymała również samoloty bojowe i związane z nimi części z innych krajów. Odmówił określenia typu dostarczonych samolotów lub krajów, które je dostarczyły.

Na początku wizyty w trzech krajach bałtyckich będących członkami NATO niemiecki minister spraw zagranicznych Annala Barbuk W środę powiedział, że Niemcy dostarczyły broń przeciwpancerną i pociski przeciwlotnicze Stinger „oraz inne rzeczy, o których nie rozmawialiśmy publicznie, aby dostawy mogły być realizowane szybko i bezpiecznie”.

Część materiałów wysyłanych przez Zachód dotrze przed spodziewanymi starciami między siłami rosyjskimi i ukraińskimi we wschodnim Donbasie, które będą szczególnie krwawe, powiedział Zhang Junyan, ekspert wojskowy z singapurskiego Uniwersytetu Technologicznego Nanyang. Powiedział, że przyszłe walki będą prawdopodobnie miały większy zasięg niż niedawne bitwy między tymi dwoma krajami, ale siły ukraińskie, które od lat borykają się z wspieranymi przez Rosję separatystami w regionie, są również dobrze wyszkolone do walki w Donbasie.

READ  Chińska polityka zakazu koronawirusa testuje małe firmy pod kątem pomyślnego roku lub się rozpada

Ale dostawa nowej broni i znajomość terenu nie oznacza, że ​​siły ukraińskie będą miały łatwy czas przeciwko siłom rosyjskim z lepszą bronią. W tym tygodniu wysoki rangą urzędnik ds. Obrony USA powiedział, że Rosja: Ucząc się na swojej porażce Zdobyć Kijów, stolicę, dokonać zmian w strukturach dowodzenia i kontroli oraz logistyce.

„Zaopatrzenie Ukrainy jest nie tylko ważne, musi nastąpić szybko i na dużą skalę” – powiedział Mick Ryan, emerytowany generał armii australijskiej, który analizował inwazję. Należy również założyć, że Rosjanie mogą przechwycić niektóre przesyłki.

The Washington Post, Pentagon i korespondent ds. bezpieczeństwa narodowego Karon Demirjian wyjaśniają trudność w ustaleniu, jaka broń zostanie wysłana na Ukrainę. (Wideo: Joshua Carroll/The Washington Post)

Dlaczego ukraiński Donbas jest celem sił rosyjskich?

Inne kraje zachodnie również zaczęły dostarczać Ukrainie bardziej zaawansowaną broń w miarę rozwoju wojny. Wielka Brytania zobowiązała się w kwietniu do pakietu wsparcia obronnego o wartości około 130 milionów dolarów, w tym… Więcej pocisków przeciwpancernychSystemy obrony powietrznej i sprzęt nieśmiercionośny. Norwegia ogłosiła w środę, że to zrobi Przekaż 100 rakiet przeciwlotniczych Mistral Oprócz lekkiej broni przeciwpancernej, którą obiecałem pod koniec zeszłego miesiąca. Premier Holandii Mark Rutte powiedział we wtorek, że jego rząd wkrótce wyśle ​​„cięższy” sprzęt wojskowy.

Poza tym rząd australijski zaczął wysyłać Bushmasterów do Kijowa za prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim Wymagany Prawodawcy w Korpusie Pancernym Canberry w zeszłym miesiącu. Canberra powiedział, że obiecany rodzinny klan Bushmasterów będzie chronił Ukraińców przed materiałami wybuchowymi, odłamkami artyleryjskimi i ogniem z broni ręcznej.

Ukraina będzie wymagała przyszłych dostaw broni, jeśli ma walczyć z Rosją, a analitycy twierdzą, że obiecane przez Waszyngton 40 000 pocisków na polu bitwy wytrzyma nie dłużej niż dwa tygodnie. „Ilość jest naprawdę, bardzo ważna” – powiedział Ryan. „Chociaż uważam, że Ukraińcy są jakościowo lepsi, nadal potrzebują pewnej masy, aby odeprzeć Rosjan”.

Chociaż niektóre urządzenia – takie jak Bushmasters – są wyrafinowane, wiele z tego, co oferuje Zachód, nie jest tak wyrafinowane, jak broń w arsenale Rosji. (Przywódcy zachodni nalegali, aby wysyłali łatwy w użyciu sprzęt. Stany Zjednoczone Zobowiązała się również do szkolenia sił ukraińskich spoza kraju do użycia nowej broni.)

READ  Liczba ofiar śmiertelnych w ośrodku Sandals: 3 Amerykanów zginęło w Exumie, według pełniącego obowiązki premiera Bahamów

Większość zachodnich broni „nie da armii ukraińskiej przewagi technologicznej nad armią rosyjską, ale pozwoli jej przynajmniej tymczasowo zrekompensować brak dostaw wojskowych” – powiedział Murawiew.

Karen Deong, Rachel Bennett i Karon Demirjian przyczyniły się do powstania tego raportu.