23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Versius wystartował w Polsce, gdy CMR rozszerza swoją obecność w regionie

Versius uruchomiona w Polsce wraz z rozszerzeniem działalności CMR w całym regionie

  • Centrum Medyczne Salve Medica w Polsce pierwszym szpitalem w Polsce Polska nabyć Versius do stosowania w programie urologicznym

  • Polska ma służyć jako hub dla CMR w Centralny i Wschodnia Europa (CEE) region, jak popyt na Versius nadal rośnie

Cambridge, Wielka Brytania. 31 Styczeń 2022 00:01 (GMT). CMR Surgical – globalna firma zajmująca się robotyką chirurgiczną – ogłosiła dziś wprowadzenie Versius? Chirurgiczny System Robotyczny w Polsce w Centrum Medycznym Salve Medica w Indiach, trzecim co do wielkości mieście w Polsce. W Salve Medica Versius jest używany w urologii, z planami rozszerzenia o chirurgię ogólną i ginekologię w ramach wielospecjalistycznego programu robotyki. Salve Medica stała się również pierwszym centrum referencyjnym CMR dla Versius w Polsce.

Na rynku robotyki chirurgicznej w Polsce obserwuje się znaczny wzrost, którego szacuje się, że do 2026 r. osiągnie prawie 680 mln zł. Stopień rozwoju rynku, finansowanie opieki zdrowotnej i rozwój sytuacji makroekonomicznej w Polsce nadal będą motorem dalszego wprowadzania robotyki chirurgicznej systemów, przy czym do końca 2026 r. spodziewanych jest około 50 instalacji systemów zrobotyzowanych.1

Wprowadzenie Versius na polski rynek jest kamieniem milowym dla CMR w regionie, a Polska ma służyć jako hub dla CMR w Europie Środkowo-Wschodniej. Jako ośrodek referencyjny dla Versius, Salve Medica będzie gospodarzem pokazów Versius dla innych chirurgów z całego regionu, a także programów szkoleniowych dla zespołów chirurgicznych z Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które przejmą Versius.

Za Vegard Nerseth, szefie Wykonawczy Funkcjonariusz CMR Surgical powiedział: „Cieszymy się, że wprowadziliśmy Versius do szpitala takiego jak Salve Medica, szpitala z dużym doświadczeniem w chirurgii robotycznej. Kontynuując naszą ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej, obecność CMR w Polsce będzie integralną częścią tego wzrostu. Bardzo się cieszę, że pacjenci i chirurdzy Salve Medica korzystają z możliwości Versius.”

READ  Polska utrzymuje stopy procentowe na stałym poziomie, podczas gdy Warszawa przygotowuje się do zmiany władzy

Ewelina BarylskaDyrektor szpitala Salve Medica powiedział: „Jestem bardzo dumny, że byliśmy pierwszym ośrodkiem w Polsce, który wykonywał operacje z wykorzystaniem robota Versius i stanowiliśmy pierwszy ośrodek referencyjny szkolący chirurgów z całej Europy Środkowo-Wschodniej. To przyszłość medycyny rysuje się na naszych oczach. W tym momencie chirurdzy z Salve Medica otrzymali narzędzia na miarę XXI wieku. Tego typu rozwiązanie technologiczne zwiększa precyzję i dokładność dla naszych chirurgów. Dla pacjentów oznacza to krótsze pobyty w szpitalu i szybszy czas powrotu do zdrowia. Uważamy to za wielki zaszczyt ”.

dr Mateusz Jobczyk, Urolog, Salve Medica Centrum Medyczne powiedziało: „Dzięki Versius zrobiliśmy kolejny krok, aby wprowadzić naszych pacjentów w przyszłość chirurgii. Cieszę się, że wchodzimy w kolejny etap chirurgii robotycznej i że Salve jako pierwszy w Polsce stosuje tę nową technologię. Niewielki rozmiar i modułowość ramion robotycznych zapewniły nam wszechstronność w umieszczaniu naszych portów chirurgicznych, co pozwala nam wykonywać więcej zabiegów urologicznych z użyciem robota. Cieszymy się, że możemy udostępnić korzyści chirurgii zrobotyzowanej większej liczbie naszych pacjentów”.

W Salve Versius jest obecnie stosowany w wielu zabiegach urologicznych, w tym radykalnej prostatektomii.

Wprowadzenie Versius w Polsce jest wynikiem ekspansji CMR na wiele rynków w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Australii, gdzie system jest wykorzystywany do wykonywania zabiegów chirurgicznych w wielu specjalnościach chirurgicznych, w tym ginekologii, chirurgii jelita grubego, chirurgii klatki piersiowej, chirurgii ogólnej i urologia. Medico Systems jest agentem wyłącznego dystrybutora w Polsce, który wesprze CMR w odpowiedzi na rosnący popyt na Versius w Polsce.

– KOŃCZY SIĘ –

Kontakty dla mediów:

Jeśli chcesz zobaczyć więcej, skontaktuj się z CMR Surgical pod adresem:

Biuro prasowe, Chirurgia CMR
T +44 (0) 1223 755801
mi [email protected]

Notatki dla redaktorów:

ten Versius? Chirurgiczny System Robotyczny

READ  W Polsce Elaine Thompson-Hera została pokonana

Versius? resetuje oczekiwania chirurgii robotycznej. Versius pasuje do praktycznie każdej konfiguracji sali operacyjnej i bezproblemowo integruje się z istniejącymi przepływami pracy, zwiększając prawdopodobieństwo zrobotyzowanej chirurgii z minimalnym dostępem (MAS). Mała, przenośna i modułowa konstrukcja Versius pozwala chirurgowi używać tylko liczby ramion potrzebnej do danego zabiegu.

Naśladując ludzką rękę, Versius daje chirurgom możliwość wyboru zoptymalizowanego umiejscowienia portu obok zręczności i dokładności małych, pełnoręcznych instrumentów. Dzięki wizji 3D HD, łatwemu sterowaniu instrumentem i wyborowi ergonomicznych pozycji roboczych, otwarta konsola chirurga może zmniejszyć stres i zmęczenie oraz umożliwia przejrzystą komunikację z zespołem chirurgicznym. Myśląc laparoskopowo i operując robotami z Versius, pacjenci, chirurdzy i pracownicy służby zdrowia mogą czerpać korzyści z wartości, jaką niesie robot MAS.

Ale to coś więcej niż tylko robot. Versius rejestruje znaczące dane dzięki szerszemu cyfrowemu ekosystemowi, aby wspierać ciągłe uczenie się chirurga. Dzięki aplikacji Versius Connect, Versius Trainer i rejestrowi klinicznemu CMR, Versius udostępnia bogactwo informacji, które ostatecznie poprawiają opiekę chirurgiczną.

O CMR Surgical Limited

CMR Surgical (CMR) to globalna firma zajmująca się urządzeniami medycznymi, której celem jest przekształcanie chirurgii z Versius?, robota chirurgicznego nowej generacji.

Firma CMR z siedzibą w Cambridge w Wielkiej Brytanii angażuje się we współpracę z chirurgami, zespołami chirurgicznymi i partnerami szpitalnymi, aby zapewnić optymalne narzędzie, dzięki któremu zrobotyzowany dostęp do chirurgii z minimalnym dostępem jest powszechnie dostępny i przystępny cenowo. Wraz z Versius realizujemy misję przedefiniowania rynku robotyki chirurgicznej za pomocą praktycznej, innowacyjnej technologii i danych, które mogą poprawić opiekę chirurgiczną.

Założona w 2014 roku firma CMR Surgical jest prywatną spółką z ograniczoną odpowiedzialnością wspieraną przez międzynarodową bazę udziałowców.

Bibliografia

  1. Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2021. Prognozy rozwój nie lata 2021-2026

Załącznik