18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polacy zgłaszają wenecką premierę do międzynarodowego wyścigu oscarowego „Nie zostawiaj śladów”

Wyjątek: Polska stał się pierwszym krajem europejskim, który oficjalnie poddał się Międzynarodowy Oskar Tegoroczny wyścig John ur. Z Matuchinskim Zostaw ślady Wybrany do konkurowania.

Film ma swoją pierwszą scenę Wenecja Festiwal Filmowy 9 września. Kraj był wstrząśnięty incydentem w 1983 roku w Polsce, w którym uczeń szkoły średniej, Crosscourse Presemic, został pobity przez bojowników na śmierć. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film opowiada historię Zurychu, jedynego świadka ciosu, który z dnia na dzień stał się pierwszym wrogiem państwa. Represyjny reżim wykorzystał całe swoje narzędzie – tajne służby, bojowników, media i sądy – do zmiażdżenia Żurka i innych osób bliskich sprawie, w tym jego rodziców i domniemanej matki Barbary.

Więcej od terminu

Film wyprodukowali Lesek Potsak i Aneta Zebula-Higgin. New Europe zajmuje się światowymi prawami do sprzedaży filmów. Sprawdź zwiastun na dole tej strony.

Eva Pucciaska, przewodnicząca Polskiej Komisji Oskarowej, wyjaśniła: „W wyniku dyskusji na temat wszystkich zgłoszonych filmów Komisja skupiła się na dwóch tematach: Zostaw ślady Wyreżyserowane przez Johna Matzowskiego Hiacynt Reżyseria Piotr Domalewski. Wynik nie jest łatwy. Oba filmy poruszają globalny problem represji państwa wobec obywateli, antyobywateli oraz walki o prawdę i sprawiedliwość. Oba filmy przemawiają emocjonalnie. Ostatecznie komisja uznała, że ​​tegorocznym obrazem był polski nominowany do Oscara Jan Matzowski Nie zostawiaj śladów. „

Polska nominowała film w dwóch z trzech ostatnich międzynarodowych wyścigów oscarowych (Zimna wojna I Ciało Chrystusa) W zeszłym roku nagroda poszła Kolejna runda Z Danii.

Jak dotąd w tym roku Ekwador zgłosił hiszpańskojęzyczną sztukę Alfredo Leona Zatapialne Do Akademii.

Oto zwiastun na to Zostaw ślady:

Najlepsza oś czasu

Proszę zarejestruj się Biuletyn osi czasu. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas Facebook, Świergot, I Instagram.

READ  Polska wystąpiła z wezwaniem do ambasady białoruskiej o uwięzienie dziennikarza