9 maja, 2024

The Nuggets powstrzymują Heat w Game 4 i prowadzą 3-1, patrząc na swoje pierwsze w historii mistrzostwo

Nikola Jokic i Denver Nuggets są teraz o jedno zwycięstwo od pierwszego tytułu mistrza NBA.

Nuggets, po tym, jak wcześnie prawie stracili Jokica z powodu kontuzji kostki, a następnie ponownie spóźnili się z faulem, wykonali kolejną rundę w drugiej połowie i utrzymali się do późna, aby powstrzymać Miami Heat 108-95 w piątek wieczorem w Casilla Center w Miami . Nuggets prowadzą teraz 3-1 w serii przed meczem 5 w poniedziałek wieczorem, kiedy mogą zapewnić sobie pierwsze mistrzostwo na Ball Arena w Denver.

Joki mocno skręcił kostkę pod koniec pierwszej kwarty, kiedy wylądował na stopie strażnika ciepła Maxa Strossa. Wyszedł z gry i na chwilę poszedł do szatni, by po kilku minutach wrócić na ławkę.

Na szczęście dla Denver, Jokic był w porządku. Niemal natychmiast po powrocie do gry kopnął głęboko za 3 punkty i zakończył pierwszą połowę z 16 punktami i pięcioma zbiórkami. W pierwszej połowie Nuggets prowadzili pięcioma punktami.

Następnie, jak już kilka razy w tym sezonie, Nuggets objęli prowadzenie w trzeciej kwarcie. Otworzyli kwartę 10-4, dając im pierwsze dwucyfrowe prowadzenie w meczu.

Chociaż tercja zrobiła się trochę dziwna pod koniec — była mniej więcej ośmiominutowa przerwa, która obejmowała pękniętą obręcz spowodowaną wsadem Bama Adebayo, fana, który miał awarię medyczną za ławką Heat i gorącą dyskusję o piklach na ABC — Gordon skręcił w uliczkę od Jokicia, który uderzył późno za trzy punkty, aby odesłać Denvera z powrotem o 13, wchodząc w ostatnią kwartę.

Nuggets uciekli z Game 4 późnym piątkowym wieczorem w Miami, aby objąć prowadzenie 3-1 w finałach NBA. (Mike Ehrman/Getty Images)

The Heat wykorzystali nieco niefortunne wezwanie Jokicia na początku czwartej kwarty, przez co przez większą część kwarty siedział na ławce rezerwowych. Cóż, przynajmniej zrobili to od razu. Miami niemal natychmiast obniżyło grę do pięciu punktów i wydawało się, że jest gotowe do ucieczki i wyrównania serii. Ale to było najbliżej.

READ  Tim Tszyu nokautuje Carlosa Ocampo w pierwszej rundzie i skupia się na Jermelu Charlo

Nuggets utrzymywali Heat na dystans, dopóki Jokić nie zbliżył się do czwartej minuty, znajdując odpowiedź na prawie każde przewinienie, zanim niemal całkowicie powstrzymał atak Miami. Heat zdobyli tylko cztery punkty w ciągu ponad czterech minut z rzędu, gdy Nuggets uciekli z 13-punktowym zwycięstwem.

Gordon prowadził Nuggets z 27 punktami w wygranej. Jokić zakończył mecz z 23 punktami i 12 zbiórkami. Jamal Murray dodał 15 punktów i 12 asyst, a Bruce Brown dołożył 21 punktów z ławki. Bryłki strzelają 50% zza linii trzech punktów.

Jimmy Butler prowadził Heat z 25 punktami, siedmioma zbiórkami i siedmioma asystami. Adebayo dodał 20 punktów i 11 zbiórek.

Piąta gra z serii rozgrywa się w poniedziałkowy wieczór w Denver.