16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tim Tszyu nokautuje Carlosa Ocampo w pierwszej rundzie i skupia się na Jermelu Charlo

Tim Tszyu nokautuje Carlosa Ocampo w pierwszej rundzie i skupia się na Jermelu Charlo

Jake’a MichaelsaStarszy pisarz dla ESPN18 czerwca 2023, 01:42 ET3 minuty na przeczytanie

Tim Tszyu świętuje zwycięstwo nad Carlosem Ocampo.Chrisa Hyde’a/Getty Images

GOLD COAST, Australia — Tim Tszyu przekazał złowrogie ostrzeżenie Jermellowi Charlo, pokonując ostatniego pretendenta Carlosa Ocampo w zaledwie 77 sekund, rozpoczynając prawdopodobnie potężną walkę z amerykańską supergwiazdą o mistrzostwo Undisputed Lightweight Championship.

Australijczyk zmarnował niewiele czasu na obronę swojego pierwszego tytułu mistrza świata, wychodząc z dzwonka otwierającego w Gold Coast Convention and Exhibition Centre. Tszyu zadał 10 ze swoich 20 potężnych ciosów – większość z nich w głowę Ocampo – i dwukrotnie powalił Meksykanina. Najpierw precyzyjnym prawym hakiem i ponownie niszczycielskim lewym hakiem, nie pozostawiając sędziemu Danrixowi Tabdasanowi innego wyboru, jak tylko zakończyć walkę.

Tszyu powiedział: „Wiedziałem, że łatwiej będzie go trafić, ale wiedziałem, że jest wojownikiem i potrafi strzelać. Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że stanie się to tak wcześniej”. „W tym sporcie się nie przepłaca”.

Najszybsze zwycięstwo Tszyu przez nokaut i czwarte zwycięstwo w pierwszej rundzie w karierze sprawiło, że poprawił się na 23-0 (17 KO). Oczekuje się, że Charlo będzie walczył w Las Vegas o pas mistrzowski w kategorii 154 funtów nie później niż 30 września tego roku, zgodnie z ostatnim mandatem WBO.

Tszyu powiedział o Charlo: „Jestem zdecydowanie lepszym psem, tuż pod nim. To facet, dam mu to, a ja jestem poniżej niego”. „Mam ten prowizoryczny pasek, ale nie jestem usatysfakcjonowany. Chcę wszystkie cztery. Nie tylko paski, chcę mieć imię Charlo na moim nadgarstku. Więc kup bilety i zaplanuj wszystkie wakacje, bo wracamy z czterema pasy”.

Tim Tszyu zdominował Carlosa Ocampo na Gold Coast.Chrisa Hyde’a/Getty Images

Zapytany, czy ma konkretną wiadomość dla Charlo, Tszyu powiedział: „Zrobiłeś to szybciej niż twój syn [Errol Spence Jr.], Człowiek. Zatańczmy. Bez urazy.”

READ  Aaron Donald przeszedł na emeryturę: jego dominacja w NFL nie miała sobie równych

Promotor Tszyu i szef No Limit Boxing, George Rose, ujawnił, że rozmowy na temat nadchodzącej walki już trwają z obozem Charlo.

„Rozmowy toczyły się już przed tą walką, więc on jest kolejnym celem. Wszystkie drogi prowadzą do Charlo” – powiedziała Rose. 30 września to termin wyznaczony przez WBO, które współpracuje z zespołem Tszyu, zwłaszcza po zakończeniu [the Ocampo] walki. Myślę, że na zwolnienia nie będzie dużo czasu. Będziemy po prostu naciskać na datę i ogłosić ją wystarczająco szybko”.

To nie pierwszy raz, kiedy Tszyu stawia się w sytuacji walki z Charlo (35-1-1, 19 KO). Para zgodziła się na budżet na początku roku; Zostało to jednak przełożone na czas nieokreślony po tym, jak Charlo złamał lewą rękę w dwóch miejscach na tylnym końcu swojego obozu treningowego.

Zamiast czekać, aż Charlo wyzdrowieje, Tszyu postanowił pozostać aktywny. Po raz pierwszy walczył i pokonał Tony’ego Harrisona w marcu, zdobywając tymczasowy tytuł WBO wagi półśredniej, po czym ponownie wkroczył na ring i bronił swojego pasa przeciwko Ocampo w dominujący sposób.

Wcześniej w karcie Australijczyk Sam Goodman zdobył tytuł mistrza świata w wadze lekkiej przeciwko American Rice Aleem przez niejednogłośną decyzję (116-112, 117-111, 112-116), poprawiając swoją karierę do 15-0.