29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rory McIlroy nie dołączy ponownie do Rady PGA Tour po tym, jak został odrzucony

Rory McIlroy nie dołączy ponownie do Rady PGA Tour po tym, jak został odrzucony

CHARLOTTE, Karolina Północna: Rory McIlroy nie powróci do Rady ds. Polityki PGA Tour zgodnie z oczekiwaniami ze względu na obawy innych menedżerów graczy dotyczące sprowadzenia go z powrotem, powiedział McIlroy w środę.

Oczekiwano, że McIlroy, który 14 listopada zrezygnował z członkostwa w radzie politycznej, zastąpi Webba Simpsona w Radzie ds. Polityki PGA Tour i Radzie Dyrektorów PGA Tour Enterprises.

„Odbyło się wiele rozmów” – powiedział McIlroy przed odbywającymi się w tym tygodniu mistrzostwami Wells Fargo w Quail Hollow Club. „To trochę mi przypomniało, dlaczego tego nie zrobiłem [stay on the board]. Więc tak, myślę, że stało się to zbyt skomplikowane i zbyt niechlujne.

„Myślę, że sposób, w jaki to się stało, myślę, że otworzyło to stare rany i blizny po tym, co wydarzyło się wcześniej, myślę, że pewna grupa osób w zarządzie prawdopodobnie z jakiegoś powodu nie czuła się komfortowo, gdybym wrócił”.

Simpson (38 l.) zakończy swoją kadencję, która upływa w 2025 r. Simpson powiedział, że zamierza ustąpić ze stanowiska w obu izbach, aby spędzić czas z rodziną.

„Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli znajdą się ludzie, którzy będą niezadowoleni z mojego powrotu, wtedy Webb pozostanie i dokończy swoją kadencję” – powiedział McIlroy. „Myślę, że osiągnął etap, w którym czuje się komfortowo, robiąc to, a ja po prostu nadal robię to, co robię”.

Oprócz Simpsona w radzie organizacyjnej turnieju zasiadają także Patrick Cantlay, Peter Malnati, Adam Scott, Jordan Spieth i Tiger Woods. Łącznikiem zarządu jest były członek trasy koncertowej Joe Ogilvie.

McIlroy, golfista numer 2 na świecie, dołączył do rady strategicznej w 2022 r. i miał pozostać na tym stanowisku do 2024 r. 35-latek podejmując decyzję o opuszczeniu zarządu pod koniec ubiegłego roku, wspomniał o zobowiązaniach osobistych i zawodowych.

READ  Zdecydowany home run Luke’a Raleya dał Rays zwycięstwo nad Orioles

Niespodziewana zmiana sytuacji McIlroya następuje w czasie, gdy PGA Tour próbuje wynegocjować ostateczne porozumienie z Funduszem Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej, który finansuje konkurencyjną ligę golfową LIV. Komisarz PGA Tour Jay Monahan i dyrektorzy PGA spotkali się 18 marca na Bahamach z gubernatorem PIF Yasserem Al-Rumayyanem.

McIlroy spotkał się wcześniej z Al-Rumayyanem, aby omówić przyszłość profesjonalnego golfa mężczyzn. McIlroy powiedział, że Al-Rumayyan chciał postąpić „właściwie” z inwestycją Funduszu Inwestycji Publicznych w golfa.

Powiedział, że niektórzy członkowie PGA Tour wyrazili obawy dotyczące możliwości rozgrywania turniejów według globalnego harmonogramu poza Stanami Zjednoczonymi oraz tego, czy golfiści, którzy wyjechali do LIV Golf, będą mogli wrócić na turniej.

Ponieważ Simpson pozostaje w radzie politycznej, McIlroy stwierdził, że „pozostaje optymistą”, co do możliwości osiągnięcia porozumienia z PIF.

„Myślę, że pozostanie Webba to naprawdę dobra rzecz” – powiedział McIlroy. „Myślę, że ma w tym wszystkim naprawdę zrównoważony głos i myślę, że widzi szerszą perspektywę, co jest świetne. Obawiałem się, że jeśli Webb ustąpi i to nie ja zajmiemy jego miejsce, co się stanie Czy tak się stało? Tak, jestem naprawdę szczęśliwy, ponieważ Webb podjął decyzję o pozostaniu na stanowisku i pełnieniu swojej funkcji przez resztę swojej kadencji”.

McIlroy, który dorastał w Irlandii Północnej, powiedział, że obie strony będą musiały w dobrej wierze pójść na kompromis, aby osiągnąć porozumienie. Jest sfrustrowany faktem, że transakcja nie została sfinalizowana, ponieważ „mamy szansę to zrobić”.

Omawiając, co musi się wydarzyć, aby zjednoczyć ten podzielony sport, McIlroy powołał się na Porozumienie Wielkopiątkowe podpisane 10 kwietnia 1998 r., które zakończyło zamieszanie polityczne w Irlandii i Irlandii Północnej, które miało miejsce od lat 60. XX wieku.

„Katolicy nie byli szczęśliwi, protestanci nie byli szczęśliwi, ale przyniósł pokój, a potem nauczył się żyć z tym, co zostało wynegocjowane, prawda?” – powiedział McIlroy. „To był rok 1998 czy coś koło tego, a 20, 25, 30 lat później moje pokolenie nie zna niczego innego. Tak zawsze było i nigdy nie znaliśmy niczego poza pokojem.

READ  Gracze zapisali WR Bo Meltona do 53-osobowego składu, umieścili WR Samori Toure na IR

„To chyba mój mały sposób na przemyślenie tego i przekonanie obu stron, że można tu osiągnąć kompromis. Tak, może nie byłoby to dobre dla żadnej ze stron, ale jeśli jest to miejsce, w którym rozpoczynasz grę… „Golf znów kwitnie i wszyscy możemy się spotkać, więc myślę, że ostatecznie to naprawdę dobra rzecz”.