30 kwietnia, 2024

Switolina oszałamia Świtka w ćwierćfinale Wimbledonu

Dobrze uważał Elinę Switolinę i naprawdę wrócił.

Była numer trzy na świecie pokonała numer jeden na świecie Iję Świątek 7-5 6-7(5) 6-2 we wtorek na korcie centralnym Wimbledonu i awansowała do swojego trzeciego półfinału Wielkiego Szlema.

Zwycięstwo w ciągu 2 godzin i 50 minut było siódmym zwycięstwem Switoliny w karierze nad numerem 1 na świecie i pierwszym od czasu, gdy pokonała ówczesną Simonę Halep i wygrała Internazionale BNL d’Italia w Rzymie w 2018 roku. Było to również jej czwarte zwycięstwo nad główną mistrzynią w tym tygodniu, ponieważ pokonała także Venus Williams, Sofię Kenin i Victorię Azarenkę.

Vondrousova pokonała Pegulę i awansowała do półfinału Wimbledonu

Pięć zwycięstw w tym tygodniu stawia Switolinę w półfinale Wimbledonu po raz drugi w jej karierze, po raz pierwszy zrobiła to cztery lata temu w 2019 roku.

Co masz na myśli: Grając w swoim drugim turnieju Wielkiego Szlema od czasu powrotu do tenisa w kwietniu po urodzeniu córki w październiku, Svitolina jest trzecią dziką kartą, która dotarła do półfinału Wimbledonu, ale pierwszą, która tego dokonała od ponad dekady.

Wimbledon: wyniki | Rysować | Kolejność odtwarzania

W tym osiągnięciu Ukrainiec dołącza do Chinki Zheng Jie (2008) i Niemki Sabine Lisicki (2011). Chociaż na początku Wimbledonu zajmowała 76. miejsce, częściowo dzięki występowi w ćwierćfinale Rolanda Garrosa w zeszłym miesiącu, w rankingu Switoliny wypadła z głównego losowania w terminie zapisów na Wimbledon w maju.

Półfinałowy wygląd: Zwycięstwo Switoliny gwarantuje, że nierozstawiony finalista zostanie wyeliminowany z górnej połowy losowania. W następnej kolejce zmierzy się z Czeszką Marketą Vondrousovą, finalistką Rolanda Garrosa 2019 i rozstawioną z numerem 43, która pokonała rozstawioną z numerem 4 Jessicę Pegulę w meczu nr 1, 6-4, 2-6, 6-4.