7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sony Alpha 9 III – pierwszy na świecie pełnoklatkowy czujnik migawki globalnej w hybrydowym bezlusterkowcu

Sony Alpha 9 III – pierwszy na świecie pełnoklatkowy czujnik migawki globalnej w hybrydowym bezlusterkowcu

Firma Sony Electronics przedstawiła dzisiaj ofertę Alfa 9 III Aparat z pierwszym na świecie pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu z globalną migawką w hybrydowym systemie bezlusterkowym. Jest to szczególnie ważne w przypadku fotografowania szybko poruszających się obiektów. Fotografowie sportowi wreszcie będą mogli uzyskać zdjęcia wolne od zniekształceń, a kamerzyści nie będą musieli borykać się z przerażającymi problemami z galaretką podczas fotografowania. To wielka wygrana dla wszystkich!

Chociaż technicznie nie jest to pierwszy na świecie pełnoklatkowy czujnik obrazu z migawką, jest to pierwszy rzeczywiście dostępny w aparacie. Firma Canon ogłosiła na początku tego roku pełnowymiarową 19-megapikselową matrycę LI5030SA 35 mm z globalną migawką, która naświetla wszystkie piksele jednocześnie, jednak nie znalazła się ona jeszcze w żadnym aparacie, jaki można kupić.

LI5030SA ma rozstaw pikseli 6,4 µm, a firma Canon twierdzi, że ten czujnik zapewnia wysoki zakres dynamiki i niski poziom szumów. Fizyczny rozmiar czujnika wynosi 5688 x 3336 i jest w stanie przechwycić do 57,99 kl./s przy rozdzielczości 12-bitowej lub 60 kl./s przy rozdzielczości 5688 x 3240.

Kluczowe cechy

  • Pełnoklatkowy czujnik migawki globalnej o rozdzielczości 24,6 MP
  • Fotografowanie z prędkością do 120 kl./s z AF/AE
  • Funkcja wstępnego przechwytywania; Przycisk zwiększania prędkości
  • Synchronizacja błysku z czasem do 1/80 000 sekundy.
  • Wideo 4K 120p 10-bitowe; S-Log3 i S-Cinetone
  • 759-punktowy AF z detekcją fazy i śledzeniem
  • 8-stopniowa stabilizacja obrazu wewnątrz korpusu w pięciu osiach
  • Wizjer elektroniczny o przekątnej 9,44 m i częstotliwości odświeżania 240 kl./s
  • Czterosiowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 2,1 m
  • Podwójne gniazda kart CFexpress typu A/SD

Nowo opracowany czujnik obrazu z globalną migawką wykrywa i odczytuje wszystkie piksele jednocześnie, w przeciwieństwie do czujnika ruchomej migawki, który rejestruje obrazy sekwencyjnie od górnego rzędu pikseli w dół. Pełnoklatkowy czujnik obrazu z obrotową migawką umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością do 120 kl./s bez zniekształceń typu „rolling migawki” lub utraty mocy aparatu. Czujnik ten współpracuje z najnowszym systemem autofokusa (AF) firmy Sony, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykonywania do 120 obliczeń AF/AE na sekundę z dodatkową możliwością synchronizacji lampy błyskowej przy każdej prędkości fotografowania. Jeśli mowa o synchronizacji błysku, można jej używać aż do najwyższego czasu otwarcia migawki aparatu wynoszącego 1/80 000 s (1/16 000 s w przypadku zdjęć seryjnych).

Umożliwia to użycie lampy błyskowej do dodatkowego oświetlenia obiektu podczas fotografowania na świeżym powietrzu w jasnym świetle dziennym przy krótkim czasie otwarcia migawki, eliminując potrzebę stosowania dużych ustawień oświetlenia. To świetna wiadomość dla fotografów fotografujących z lampą błyskową.

Można używać zgodnej lampy błyskowej Sony (takiej jak HVL-F60RM2 lub HVL-F46RM), aby móc synchronizować wszystkie czasy otwarcia migawki, eliminując ostry, nieliniowy spadek światła występujący w przypadku synchronizacji z krótkimi czasami migawki (HSS). i zapewnienie równomiernego oświetlenia całego obrazu.

READ  Plan studencki Apple Music staje się coraz droższy w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie