17 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sędzia zasad Amazon musi zwrócić zwolnionych pracowników magazynu

Sędzia zasad Amazon musi zwrócić zwolnionych pracowników magazynu

Sędzia orzekł, że Amazon powinien przywrócić do pracy byłego pracownika magazynu, który został zwolniony we wczesnych dniach pandemii, mówiąc, że firma zwolniła pracownika, który prowadził protest, który wezwał Amazon do podjęcia dalszych działań w celu ochrony pracowników przed COVID-19.

Spór między Geraldem Brysonem, który pracował w magazynie Amazona w Nowym Jorku na Staten Island, trwa od czerwca 2020 roku, kiedy Bryson złożył skargę dotyczącą nieuczciwych praktyk pracy w National Labor Relations Board, twierdząc, że Amazon zemścił się na nim.

Później w tym samym roku NLRB powiedział, że znalazł uzasadnienie w skardze Brysona, że ​​Amazon bezprawnie go zwolnił z powodu przepisów dotyczących miejsca pracy. Amazon nie zaakceptował ustaleń, a Rada Federalna złożyła przeciwko spółce formalną skargę, co doprowadziło do przewlekłości postępowania sądowoadministracyjnego.

W poniedziałek sędzia prawa administracyjnego Benjamin Green powiedział, że Amazon powinien zaoferować Brysonowi jego pracę, a także utracone zarobki i świadczenia wynikające z jego „dyskryminacyjnego zwolnienia”. Rzeczniczka Amazona Kelly Nantel powiedziała w oświadczeniu, że firma odwoła się od orzeczenia.

„Zdecydowanie nie zgadzamy się z tym orzeczeniem i jesteśmy zaskoczeni, że NLRB chciałby, aby każdy pracodawca tolerował postępowanie pana Brysona” – powiedział Nantel. „Pan Bryson został zwolniony za zastraszanie, obrażanie i zniesławianie koleżanki z pracy za trąbienie w miejscu pracy. Nie tolerujemy tego typu zachowań w naszym miejscu pracy i zamierzamy złożyć apelację do NLRB.”

Bryson po raz pierwszy wziął udział w proteście dotyczącym warunków pracy w marcu 2020 r., prowadzonym przez Chrisa Smallsa, innego pracownika magazynu, który został zwolniony przez giganta handlu internetowego Kierował Związkiem Pracowników Amazonii, start-upową grupą, która wygrała wybory związkowe na początku tego miesiąca w zakładzie Amazon, w którym pracowali dwaj mężczyźni.

Po zwolnieniu Smallsa Bryson poprowadził kolejny protest w kwietniu 2020 roku przed magazynem. Podczas zwolnienia podczas protestu Bryson wdał się w spór z innym pracownikiem. Później został zwolniony za naruszenie wulgarnej polityki językowej Amazona.

READ  MSCI Exclusive mówi o usunięciu Rosji z indeksów „Naturalny następny krok”

Dokumenty sądowe zawierają opis kłótni między Brysonem a pracownikiem. Nagranie ich sporu szczegółowo opisane przez NLRB pokazało, że zarówno Bryson, jak i kobieta używali wulgaryzmów podczas gorącej wymiany, która trwała kilka minut. Z relacji agencji wynika, że ​​kobieta zainicjowała wymianę i dwukrotnie próbowała sprowokować Brysona do fizycznej kłótni z nią, czego nie zrobił. Kobieta otrzymała „pierwsze ostrzeżenie”.

Kobieta powiedziała również Brysonowi, który jest czarny, aby „wrócił do Bronxu”, co sędzia powiedział, że Bryson mógłby uznać za „rasistę”, ponieważ „ponieważ jest Afroamerykaninem i może się zastanawiać, dlaczego poza jego rasą ktoś mógłby przypuszczać on z Bronksu.

Bryson zeznał, że zgłosił ten komentarz menedżerowi Amazon, z którym rozmawiał o incydencie. Reżyser zaprzeczył, jakoby Bryson wygłosił rasistowski komentarz. Ale sędzia stanął po stronie Brysona, mówiąc, że jest mało prawdopodobne, aby „nie przekazał tak wybitnej uwagi, na którą miał tak silną reakcję”.

W swoim orzeczeniu sędzia powiedział, że Amazon pospieszył z wydaniem wyroku i kontynuował „dewiacyjne śledztwo” w sprawie argumentu, który miał obwiniać tylko Brysona za incydent, dodając, że firma chciała uwolnić Brysona od jego „chronionej skoordynowanej działalności, a nie rzetelnej oceny”. ” tego, co się stało.

W swoim śledztwie w sprawie walki wręcz Green powiedział, że Amazon „wolał nie uzyskiwać informacji od kogoś, kto protestował przeciwko Brysonowi, mimo że ta osoba była prawdopodobnie w najlepszej pozycji, aby wyjaśnić, co się stało”.

Zamiast tego, powiedział, liczne relacje świadków incydentu podane przez firmę były „jednostronnym” zbiegiem okoliczności, dodając, że uznał za niewiarygodne, że zeznania zostały złożone „chyba że zażądano ich od nich”.

NLRB nalegała również na przywrócenie Brysona na stanowisko w federalnym pozwie złożonym w zeszłym miesiącu., korzystając z przepisu Krajowej Ustawy o Stosunkach Pracy, który pozwala jej na dochodzenie środka tymczasowego w sądzie federalnym w trakcie postępowania administracyjnego. Amazon wykorzystał tę sprawę jako jeden ze swoich zastrzeżeń do wyników wyborów na Staten Islandoskarżając agencję o zakłócanie głosowania poprzez dążenie do przywrócenia Brysona w okresie poprzedzającym wybory.

READ  Oferta Elona Muska na Twittera wzbudza strach i złość wśród pracowników