22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Popyt na układy pamięci poprawi się w 2024 r

Popyt na układy pamięci poprawi się w 2024 r

  • Samsung zanotował w trzecim kwartale lepsze od oczekiwań zyski operacyjne, pomimo spadku o 77,6% w porównaniu z rokiem poprzednim.
  • Pomimo spadku rok do roku, zysk operacyjny w tym kwartale wzrósł o 262,6% w porównaniu z drugim kwartałem, co wskazuje na to, że nadmiar układów pamięci może się wyczerpać.
  • Samsung to największy na świecie producent dynamicznych układów pamięci o dostępie swobodnym stosowanych w urządzeniach konsumenckich, takich jak smartfony i komputery.

Ogólny widok gości na stoisku firmy Samsung podczas targów Chinajoy 2023 w Shanghai New Exhibition Centre w Szanghaju w Chinach, 28 lipca 2023 r. (zdjęcie: Ying Tang/NurPhoto via Getty Images)

norfoto | norfoto | Obrazy Getty’ego

Korea Południowa Zgłoszone przez Samsung Electronics Kwartalny zysk operacyjny we wtorek był lepszy od oczekiwań, mimo spadku o 77,6% w stosunku do roku ubiegłego.

Chociaż zyski operacyjne za trzeci kwartał spadły rok do roku, wzrosły o 262,6% w porównaniu z drugim kwartałem, co wskazuje, że nadmiar układów pamięci może wkrótce się wyczerpać. Pierwszy kwartał Zysk operacyjny spadł o 85,15% Od czwartego kwartału 2022 r., natomiast Zysk operacyjny za drugi kwartał W stosunku do pierwszego kwartału odnotowano poprawę jedynie o 4,68%.

Oto wyniki Samsunga za trzeci kwartał w porównaniu z szacunkami:

  • On wygrał: 67,4 biliona KRW (około 50 miliardów dolarów) w porównaniu z 67,8 biliona KRW oczekiwanymi przez analityków ankietowanych przez LSEG.
  • Zysk z działalności operacyjnej: 2,43 biliona wonów koreańskich w porównaniu do 2,43 biliona wonów koreańskich. Analitycy LSEG oczekują 2,3 biliona KRW.

Przychody Samsunga za kwartał kończący się we wrześniu spadły o 12,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, podczas gdy zyski operacyjne spadły w tym samym okresie o 77,6%.

Na początku tego miesiąca Samsung oszacował, że przychody w trzecim kwartale wyniosą 67 bilionów wonów, a zysk operacyjny – 2,4 biliona wonów.

READ  Rosnące ceny PG&E skłoniły nabywców domów do spojrzenia poza grunty firmy

Południowokoreański gigant chipów jest największym na świecie producentem chipów DRAM. Jego chipy pamięci można znaleźć w urządzeniach konsumenckich, takich jak smartfony i komputery.

„W czwartym kwartale utrzymuje się niepewność co do ożywienia na rynku spowodowanego wojnami i zagrożeniami geopolitycznymi, stopniowego ożywienia popytu i ciągłych dostosowań zapasów klientów” – oznajmił Samsung we wtorek podczas ogłoszenia wyników.

„Obserwujemy jednak początkowe oznaki popytu, który stabilizuje się i stopniowo poprawia, czemu sprzyja poprawa nastrojów konsumentów, spadająca inflacja oraz wprowadzanie przez kluczowych klientów nowych produktów, zwłaszcza w sektorze komputerów osobistych i telefonów komórkowych” – powiedział Samsung.

Jeśli chodzi o prognozy zapotrzebowania na pamięć, Samsung stwierdził, że spodziewa się wzrostu popytu w czwartym kwartale w związku z promocjami na koniec roku, wprowadzeniem na rynek nowych produktów przez kluczowych klientów, a także dużym popytem na generatywną sztuczną inteligencję.

Duże modele językowe, takie jak ChatGPT, wymagają wielu wysokowydajnych układów pamięci, co umożliwia tym generatywnym modelom sztucznej inteligencji zapamiętywanie szczegółów z poprzednich rozmów i preferencji użytkownika w celu generowania odpowiedzi przypominających ludzkie.

W komunikat prasowy Przed ogłoszeniem wyników Samsung oświadczył, że „otrzymał liczne zapytania o zakup w związku z rosnącą świadomością, że branża osiągnęła dno w wyniku cięć produkcji w całej branży”. Dodała, że ​​w dalszym ciągu rozwija sprzedaż zaawansowanych produktów kontraktowych.

Te zaawansowane produkty węzłowe obejmują DDR5 — synchroniczną dynamiczną pamięć RAM o podwójnej szybkości transmisji danych 5 i UFS4.0 — pamięć flash na potrzeby ery 5G.

„Nasza opinia dotycząca znacznego ożywienia zysków w ciągu najbliższych kilku kwartałów, napędzanego pamięcią, jest rozsądna, przy większych cięciach produkcji w całej branży, stopniowej poprawie trendów w popycie, a także poprawie asortymentu w kierunku produktów o wyższych cenach sprzedaży ze średniej półki, takich jak DDR5”. Goldman Sachs podał w raporcie z 12 października.

Spółka inwestycyjna podtrzymała rekomendację „kupuj” przy niezmienionej cenie docelowej na poziomie 93 tys. wonów. We wtorek rano akcje Samsunga spadły o 0,30% do 67 100 wonów.

READ  Jak Ameryka zmieniła się w naród przekąsek

Globalny wolumen sprzedaży smartfonów spadł o 8% rok do roku w trzecim kwartale 2023 r., co stanowi dziewiąty kwartał z rzędu spadku. Według badań Kontrapunktu. Wynika to głównie z wolniejszego niż oczekiwano ożywienia popytu konsumpcyjnego.

Producenci smartfonów i komputerów zmagają się z nadmiernymi zapasami układów pamięci po zgromadzeniu ich w celu zaspokojenia rosnącego popytu na urządzenia konsumenckie podczas pandemii. Inflacja skłoniła konsumentów do ograniczenia wydatków i ograniczenia zakupów urządzeń konsumenckich, co skutkuje niższym popytem i cenami układów pamięci.

Jednak rynek wzrósł o 2% kw./kw., co zostało poparte pozytywnymi wynikami we wrześniu, co wskazuje na ożywienie rynku w przyszłości.

„Oczekujemy odbicia zysków w porównaniu z czwartym kwartałem 2023 r., biorąc pod uwagę dalszą poprawę asortymentu produktów wynikającą z rosnącej sprzedaży pamięci o dużej przepustowości 3 i wyższych cen pamięci” – stwierdził SK Kim, analityk w Daiwa Capital Markets, w nocie z 3 października.

„W przypadku pamięci zakładamy znaczącą redukcję strat w wyniku dalszej poprawy miksu produktowego i odwrócenia odpisów aktualizujących zapasy z odzyskania cen pamięci. W przypadku wyświetlaczy spodziewamy się dodatkowej poprawy zysków poprzez zwiększenie podaży paneli OLED do iPhone’a 15 modeli” – powiedział Kim.

Samsung zapowiedział rozszerzenie sprzedaży zaawansowanych produktów kontraktowych, aby zaspokoić popyt na wysokowydajne chipy do generatywnej sztucznej inteligencji.

„Będziemy aktywnie odpowiadać na popyt na generatywną sztuczną inteligencję, zwiększając nasz udział w sprzedaży HBM3 i HBM3E dzięki największym mocom produkcyjnym w branży” – oznajmił we wtorek Samsung, odnosząc się do procesorów pamięci nowej generacji wyposażonych w pamięć o dużej przepustowości.

Poinformowały lokalne media Oczekuje się, że Samsung dostarczy wysokowydajne układy DRAM i HBM3 amerykańskiemu projektantowi układów Nvidia. Akcje Nvidii wzrosły od początku roku o 187,54% dzięki rosnącemu popytowi na chipy AI.

Kim z Daiwa Capital powiedział, że spodziewa się „zwiększenia możliwości związanych z popytem na sztuczną inteligencję w 2024 r.” dla Samsunga.

READ  Mężczyzna pozywa Dunkin', twierdząc, że „wybuchła toaleta” pokryła jego ciało odchodami

„Oprócz dostarczania HBM3 do Nvidii począwszy od czwartego kwartału 2023 r. i zwiększania dostaw w 2024 r., spodziewamy się, że Samsung Electronics dostarczy HBM3P, ukierunkowany na procesory graficzne AI nowej generacji od połowy 2020 r.” – powiedział Kim w nocie z 3 października 2024 r.”.