7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hilton Grand kupuje Bluegreen Vacations za kwotę 1,5 miliarda dolarów

Hilton Grand kupuje Bluegreen Vacations za kwotę 1,5 miliarda dolarów

6 listopada (Reuters) – Firma zajmująca się nieruchomościami wakacyjnymi Hilton Grand Vacations (HGV.N) poinformowała w poniedziałek, że kupi spółkę BlueGreen Vacations (BVH.N) za kwotę 1,5 miliarda dolarów, obejmującą zadłużenie, aby przyciągnąć młodszych klientów do nieruchomości w oznaczonym czasie. . .

Zgodnie z warunkami umowy akcjonariusze Bluegreen Vacations otrzymają 75 dolarów w gotówce za każdą posiadaną akcję, co stanowi ponad dwukrotność ceny zamknięcia akcji w piątek, co wycenia spółkę na 1,28 miliarda dolarów.

Wysoka inflacja zaczęła wpływać na podróże krajowe w Stanach Zjednoczonych po wzroście popytu po zniesieniu obostrzeń związanych z koronawirusem.

„Nasz zarząd jednogłośnie głosował za zatwierdzeniem tej transakcji” – powiedział Reuterowi dyrektor generalny Hilton Grand Vacations Mark Wang. „Bluegreen to tak naprawdę ostatnia z tego, co nazwalibyśmy wysokiej jakości strategiczną szansą w naszej przestrzeni”.

Zarówno Hilton Grand, jak i Bluegreen Vacations promują i sprzedają nieruchomości w oznaczonym czasie, czyli wakacyjne udziały w nieruchomościach – model, w którym wielu właścicieli ma wyłączne prawo do korzystania z nieruchomości przez pewien okres czasu.

Akcje Bluegreen Vacations wzrosły w poniedziałek o 110%, zamykając się na poziomie 73,45 dolarów, podczas gdy akcje Hilton Grand spadły o 8%, osiągając cenę 34,25 dolarów.

Hilton Grand Vacations podał, że transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2024 r. i zwiększy bazę członkostwa Hilton Grand do ponad 740 000 z ponad 525 000, a portfel kurortów ze 150 do prawie 200 obiektów.

Mark Wang, prezes i dyrektor generalny Hilton Grand Vacations, otwiera dzwonek otwarcia nowojorskiej giełdy (NYSE) na Manhattanie, Nowy Jork, USA, 9 sierpnia 2021 r. REUTERS/Andrew Kelly/File Photo Uzyskanie praw licencyjnych

Prawie 75% właścicieli klientów Bluegreen Vacations to pokolenie X, a wielu z nich to osoby w wieku od 40 do 50 lat lub młodsze, powiedział Wang.

READ  Akcjonariusze Amazona głosują przeciwko ofertom prowadzonym przez inwestorów

„Jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli wyśledzić agresywnego klienta na wczesnym etapie jego życia” – powiedział.

Rozszerzy także obecność Hilton na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, dodając szereg ośrodków outdoorowych i narciarskich.

Hilton Grand, który wszedł na giełdę w 2017 r., poinformował, że podpisał 10-letnią umowę marketingową na wyłączność ze sprzedawcą produktów outdoorowych Bass Pro Shops.

„Jednym z kluczowych wyzwań dla niezależnej firmy zajmującej się wynajmem wakacyjnym, takiej jak BVH, jest to, że nie ma ona tak rozpoznawalnej marki jak samochody ciężarowe (Hilton), w związku z czym koszt pozyskania klienta jest znacznie wyższy” – stwierdzili analitycy Truist Securities w notatce.

Co więcej, firma obniżyła swoją prognozę skorygowanych zysków podstawowych na 2023 rok do 1–1,02 miliarda dolarów z poprzedniej prognozy wynoszącej 1,09 miliarda dolarów do 1,12 miliarda dolarów.

Credit Suisse Securities i Wells Fargo pełnią rolę doradców finansowych Bluegreen Vacations, a BofA Securities pełni funkcję wyłącznego doradcy finansowego Hilton Grand Vacations.

(Dodatkowe raporty: Atri Dasgupta i Kanaki Deka w Bengaluru oraz Doinsula Oladipo w Nowym Jorku) Dodatkowe raporty Abhinava Parmara w Bengaluru Redakcja: Shailesh Kuber, Devika Simnath i Matthew Lewis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę