18 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sąsiedzi wnoszą pozew o zatrzymanie rozwoju West Des Moines Suite Shots

Sąsiedzi wnoszą pozew o zatrzymanie rozwoju West Des Moines Suite Shots

Sąsiedzi sprzeciwiają się krytym podwórzowi i restauracji? Znany jako Suite Shots Pozywali, aby uzyskać nakaz wstrzymania projektu.

15-osobowy Citizens Concern for Grand Avenue Development (CCGAD) twierdzi, że West Des Moines łamie swoje ograniczenia dotyczące zagospodarowania przestrzennego, nie przestrzega prawidłowo swoich procedur i nie pozwala grupie na wznowienie projektu.

Pozew został złożony w hrabstwie Polk w poniedziałek, w dniu, w którym rada miejska West Des Moines miała głosować nad redystrybucją i planowanym rozwojem jednostki o powierzchni 26 akrów, położonej na południe od Grand Avenue i na zachód od autostrady międzystanowej 35.

Przed spotkaniem radca miejski Ryszard Chiszyński powiedział, że nie miał możliwości rozpatrzenia pozwu. Dodał, że nie wie, „czy musimy dokonać ponownej oceny (planu).”.

Strzały ze skrzydła ustabilizują pozycję, wraz z hotelem, czterema biurowcami, restauracjami szybkiej obsługi i restauracjami zasiadanymi. Obiekt o powierzchni 50 000 stóp kwadratowych będzie miał trzy piętra klimatyzowanych zatok, z których golfiści będą mogli dotrzeć na odległość 250 metrów. Będzie on obsługiwany przez restaurację i bar, nawiązujące do popularnej linii driving range’u Topgolf.

Pozew mówi: „Członkowie CCGAD mieszkają w bliskiej odległości od planowanego miejsca i mienia Suite Shots, na które niekorzystnie wpłynie stopień, w jakim lubią jeździć…”.

W szczególności CCGAD argumentuje, że 150-metrowe kolumny Suite Shots, które utrzymywałyby sieci wokół pola jazdy, naruszają ograniczenia wysokości miasta. Kod miasta zawiera maksymalną wysokość 36 stóp dla budynków i 20 stóp dla dodatkowego budynku lub konstrukcji.

jeszcze: Nowy lot Allegiant Air z Iowa, ponowny podział nagrań ze skrzydłami przedstawiający aktualizację rozwoju Des Moines

Podczas ostatniego komitetu planowania i zagospodarowania przestrzennego, Linda Schimmel, koordynatorka Departamentu Usług Rozwojowych West Des Moines, powiedziała, że ​​kodeks miasta nie dotyczy kolumn, ale tylko budowanie struktur.

READ  Raport o pracy z marca 2022 r. pokazuje solidne zyski: aktualizacje na żywo

CCGAD argumentuje w swoim pozwie, że kolumny i siatki mieszczą się w miejskiej definicji struktury zgodnie z jej prawem.

Ponadto CCGAD uważa, że ​​prośba Suite Shots o zwrócenie obszaru strefy z otwartej przestrzeni to „strefowanie punktowe”. Klasyfikacja ta ma miejsce, gdy „decyzja o podziale skutkuje powstaniem jednej działki lub małej wyspy mienia, z ograniczeniami w jego użytkowaniu innymi niż te nałożone na otaczającą nieruchomość” Rozszerzenie i zasięg na Uniwersytecie Stanowym Iowa.

Taka praktyka może być nielegalna na mocy prawa stanu Iowa, w zależności od wielu czynników określonych przez Sąd Najwyższy stanu Iowa. Według Iowa może to być również legalne, gdy istnieje „rozsądna podstawa do traktowania nieruchomości wyznaczonych jako obszary inaczej niż sąsiednie nieruchomości”.

W pozwie zarzuca się również, że West Des Moines łamie prawo odwoławcze, które CCGAD złożyło w zeszłym tygodniu po tym, jak Komisja Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego zaleciła zatwierdzenie wniosku o repartycję i wniosku PUD.

Prawo stanowi, że odwołania skutkują zawieszeniem postępowania do czasu rozwiązania problemu, ale prokurator miasta „wskazał, że rada nie wstrzyma nowelizacji Comprehensive Plan and Suite Shots PUD zgodnie z wymogami ustawy West Des Moines”, zgodnie z prawem. do pozwu.

„Prosimy radę miejską o odmowę zmiany Universal Plan and Suite Shots PUD, abyśmy mogli oddalić pozew” – napisał adwokat Gary Dickey w liście do Rady Miejskiej. W przeciwnym razie zobaczymy się w sądzie.

Deweloper Paul Cownie odmówił komentarza w sprawie.

Poprzednio: Planowanie driving range w stylu Topgolf trwa nadal, pomimo sprzeciwu sąsiadów z West Des Moines

Kim Norvell zajmuje się rozwojem i rozwojem. Możesz uzyskać do niego dostęp pod adresem [email protected] lub 515-284-8259. Śledź ją na Twitterze Umieść tweeta.