7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rynki europejskie rozwijają się wsparte danymi o inflacji;  Stoxx 600 w górę o 1%

Rynki europejskie rozwijają się wsparte danymi o inflacji; Stoxx 600 w górę o 1%

Akcje w ruchu: Ocado w górę 7%, Avanza w dół 7%

Akcje brytyjskiego sklepu spożywczego online Okado Podskoczył o ponad 7%, prowadząc Stoxx 600 do południa po tym, jak Evercore ISI podniósł cenę docelową dla akcji.

Na dole indeksu znajduje się Szwecja Bank Awansa Spadł o 7% po słabych miesięcznych danych za grudzień.

– Elliotta Smitha

Strateg powiedział, że Wielka Brytania wypadnie najgorzej spośród głównych gospodarek rozwiniętych w 2023 roku

Seema Shah, główny strateg w Principal Global Investors, spodziewa się trudnego początku 2023 roku w Wielkiej Brytanii z niższymi oszczędnościami gospodarstw domowych i skutkami wyższych stóp procentowych.

Francuska inflacja niespodziewanie zwolniła

Skyline z Łuku Triumfalnego w Paryżu, Francja.

Bloomberg | Bloomberg | Obrazy Getty’ego

Inflacja we Francji zwolniła w grudniu do 6,7% z rekordowo wysokiego poziomu 7,1% w poprzednim miesiącu, wstępnie. Liczby Wysłany w środę rano pokazał.

Ekonomiści ankietowani przez Reuters prognozowali inflację rok do roku, skorygowaną do porównań w strefie euro, na poziomie 7,2%.

Największy spadek miał miejsce w sektorze energetycznym, gdzie ceny wzrosły o 15,1% rocznie, z 18,4% w listopadzie.

Dzieje się tak po tym, jak inflacja w Niemczech zwolniła bardziej niż oczekiwano, o czym poinformowano we wtorek lądowanie HICP do 9,6% z 11,3%; Oraz w Hiszpanii, która w ubiegłym tygodniu odnotowała spadek o 5,8% z 6,7%.

Analitycy szukają oznak, że inflacja osiągnęła szczyt w głównych gospodarkach strefy euro. I czy wpłynie to na Europejski Bank Centralny, który wcześniej powiedział Stopy procentowe powinny wzrosnąć „znacząco”.

Analitycy z ING stwierdzili, że droga do znacznego obniżenia stóp inflacji nie będzie łatwa i nadal będzie zależała od rynków energii i wyzwań związanych z rolnictwem, które mają wpływ na ceny żywności.

„[Germany’s] Napisali w notatce, że dane o inflacji nie są łagodzące, jednak przypominają, że inflacja w strefie euro jest nadal głównie zjawiskiem związanym z cenami energii. Europejski Bank Centralny nie może i nie będzie opierał swoich decyzji politycznych na wysoce niestabilnych cenach energii.

READ  Musk do ławy przysięgłych: To, że coś tweetuję, nie oznacza, że ​​ludzie w to wierzą

W czwartek Włochy opublikują dane o inflacji, aw piątek wstępne szacunki dla strefy euro.

– Jenny Reed

Roczna stopa inflacji w Szwajcarii wyniesie 2,8% w 2022 roku

Ceny konsumpcyjne w Szwajcarii wzrosły o 2,8% rok do roku i spadły o 0,2% miesiąc do miesiąca w grudniu, – poinformował dziś szwajcarski Federalny Urząd Statystyczny.

Okazało się, że szwajcarska inflacja wyniosła średnio 2,8% w 2022 r., w porównaniu z 0,6% w 2021 r. Ten roczny wzrost przypisano wyższym kosztom produktów ropopochodnych, gazu, samochodów i czynszów za domy, które równoważą niższe ceny leków oraz połączeń stacjonarnych i komórkowych.

Akcje w ruchu: BKW w górę 4%, Tenaris w dół 5%

Szwajcarski dostawca energii BKW Podskoczył o 6% we wczesnych transakcjach, osiągając szczyt Stoxx 600 po przewidywaniu „imponującego” całorocznego wyniku na 2022 rok.

Włoski producent rur stalowych Tenaris Spadł o 5% do dolnej części europejskiego indeksu blue chipów.

– Elliotta Smitha

CNBC Pro: analitycy widzą, że te 10 globalnych zapasów energii odnawialnej rośnie pomimo rosnących stóp procentowych, z rajdem o ponad 50%

Gwałtownie rosnące koszty energii pobudziły inwestycje w odnawialne źródła energii na całym świecie.

Szwajcarski bank inwestycyjny UBS wymienił 10 wiodących graczy na rynku energii odnawialnej, którzy wykorzystają ten trend i osiągną lepsze wyniki w przyszłym roku.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

CNBC Pro: Wall Street zwyżkuje w stosunku do tego giganta chipowego, a Morgan Stanley daje mu wzrost o 55%.

Niegdyś gorący sektor chipów borykał się z problemami w 2022 r., ale Wall Street wydaje się być coraz bardziej optymistyczna, jeśli chodzi o akcje półprzewodników w nadchodzącym roku.

Ostatnio wielu profesjonalistów namawiało do tego inwestorów Spójrz długoterminowo na sektorZe względu na znaczenie żetonów w wielu głównych trendach świeckich.

Analitycy określili w szczególności jedną akcję jako byczą, powołując się na jej potencjał zarobkowy i przyszłą rentowność.

READ  Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły, ponieważ Wall Street czeka na wyniki średnioterminowe

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

Goldman Sachs twierdzi, że Stany Zjednoczone unikną recesji w 2023 r

Goldman Sachs ma poza konsensusem prognozy dla gospodarki USA w 2023 r.

„Nasi ekonomiści nadal wierzą, że Stany Zjednoczone unikną recesji, ponieważ Rezerwa Federalna z powodzeniem zaprojektuje miękkie lądowanie dla gospodarki” – napisali we wtorek analitycy.

„Te jednomyślne prognozy częściowo odzwierciedlają nasz pogląd, że okres wzrostu poniżej potencjalnego wystarczy, aby stopniowo przywrócić równowagę na rynku pracy i złagodzić presję płacową i cenową” – czytamy w notatce. „Odzwierciedla to jednak również naszą analizę, że spadek zacieśnienia fiskalnego i monetarnego gwałtownie spadnie w przyszłym roku, w przeciwieństwie do konsensusu, że opóźnione skutki wyższych stóp procentowych doprowadzą do recesji w 2023 r.”

Ponadto bank podniósł dziś swoją prognozę wzrostu PKB w IV kw.-22 o 10 punktów bazowych do +2,1% w związku z zaskakująco mocnymi danymi dotyczącymi wydatków na budownictwo w listopadzie.

„Rozdźwięk między odpornością amerykańskiej gospodarki w 2022 r. a niedoborami na akcjach był główną narracją w ubiegłym roku” – powiedział Goldman. „To, czy to oddzielenie się utrzyma, czy gospodarka dostosuje się do kierunku rynku, czy też rynek odbije się po ekonomicznym miękkim lądowaniu, może być przynajmniej częścią historii 2023 r.”

– Carmen Renick

CNBC Pro bada akcje o niskiej zmienności w obawie przed wyboistą drogą

Rynki giełdowe miały okropny rok 2022, ponieważ główne indeksy odnotowały najgorsze wyniki od ponad dekady.

Specjaliści od rynku ostrzegają inwestorów Wyboiste czasy przed namiCNBC Pro wykorzystało dane FactSet do zbadania akcji o niskiej zmienności, które nie tylko pokonały rynek w 2022 r., ale według prognoz mają jeszcze wzrosnąć w tym roku.

Profesjonalni abonenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

Rynki europejskie: Poniżej znajdują się zaproszenia do otwarcia

Rynki europejskie zmierzają w kierunku wyższego otwarcia w środę, ponieważ inwestorzy czekają na protokół z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej USA, szukając oznak nadchodzących podwyżek stóp procentowych.

Zjednoczone Królestwo Indeks FTSE100 Oczekuje się, że indeks otworzy się 11 punktów wyżej na 7570, niemieckim Dax 28 punktów wyższy do 14 227 we Francji kk Wzrost o 9 punktów do 6643 punktów i Włochy FTSE MIB Według danych IG wzrósł o 31 punktów do 24 449.

W Europie rynki zamknęły się we wtorek wyżej, ożywione po tym, jak Niemcy opublikowały niższe niż oczekiwano dane o inflacji za grudzień, które spadły do ​​9,6% r/r. W środę opublikowane zostaną dane o inflacji z Francji.

– Holly Ellytt