2 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kontrakty terminowe na akcje spadają po trudnym początku 2023 r

Kontrakty terminowe na akcje spadają po trudnym początku 2023 r

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły we wtorek wieczorem po Wall Street źle zaczęła rok 2023.

Kontrakty terminowe powiązane z indeksem Dow Jones Industrial Average wzrosły o 0,04%, czyli o 14 punktów, podczas gdy kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 notowane były na stałym poziomie, odpowiednio o 0,08% i 0,2%.

Nocne ruchy nastąpiły tuż po niedźwiedziej sesji na giełdach, ponieważ rosnące obawy o stopy procentowe, wysoką inflację i obawy przed recesją zmiażdżyły nadzieje, że Wall Street rozpocznie nowy rok pozytywnie.

Podczas normalnego handlu we wtorek Nasdaq spadł o 0,76%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average i Standard & Poor’s 500 spadły odpowiednio o 0,03% i 0,4%. Akcje Tesli spadły o ponad 12% Liczby dostaw, które przekroczyły oczekiwaniaPodczas gdy Akcje Apple spadły o 3,7 procent po doniesieniach o cięciach produkcji.

Sześć z 11 sektorów S&P zamknęło się niżej, obniżając ceny energii. Sektor osiągał najlepsze wyniki w 2022 r., ponieważ ceny ropy spowodowały wzrost zapasów energii. Usługi telekomunikacyjne wzrosły o około 1,4%, na czele z Meta Platforms i Walt Disney.

„Amerykańskie akcje nie były w stanie utrzymać wcześniejszych wzrostów, ponieważ restrykcyjna polityka i obawy przed recesją nadal były w centrum uwagi inwestorów”, napisał Ed Moya, główny analityk rynkowy w Oanda, we wtorkowej notatce dla klientów. „Kupowanie ze zniżką doprowadziło do kolejnego ożywienia na rynku bessy, które wcale nie trwało długo”.

Wielu inwestorów liczyło, że rynek jeszcze się odbije Główne średnie miały najgorszy rok od 2008 roku. Rezerwa Federalna i jej plan zacieśniania polityki w najbliższym czasie wisi nad rynkami, podobnie jak obawy przed zbliżającą się recesją.

Inwestorzy uzyskają lepszy wgląd w to, co myślą członkowie Fed w środę po południu, gdy zostaną opublikowane protokoły z ostatniego spotkania politycznego banku centralnego. Wcześniej w ciągu dnia opublikowane zostaną dane dotyczące możliwości zatrudnienia i obrotów w zatrudnieniu (JOLTS) oraz dane dotyczące produkcji ISM.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosły po tym, jak główne średnie miały najgorszy dzień od czerwca

Uważnie będzie również obserwowany grudniowy raport o zatrudnieniu, ponieważ jest to ostatni odczyt z rynku pracy przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej w lutym.

„Jest zbyt wcześnie, aby obstawiać zwrot Fed w tym roku, a to sprawi, że będzie to trudne środowisko dla akcji” – powiedział Moya.