31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Urzędnik twierdzi, że niedoskonałe umowy naruszają amerykańskie prawo pracy

Urzędnik twierdzi, że niedoskonałe umowy naruszają amerykańskie prawo pracy

30 maja (Reuters) – Wymaganie od pracowników podpisania umów, aby nie dołączali do konkurencji, jest zwykle nielegalne, powiedział we wtorek urzędnik amerykańskiej Rady Biznesu, w ostatniej próbie ograniczenia tej praktyki przez rządowe organy regulacyjne.

Krajowa Rada ds. Stosunków Pracy (NLRB) Radca prawny Jennifer Abruzzo at notatka Prawnicy agencji powiedzieli, że tak zwane „niekompletne umowy” zniechęcają pracowników do korzystania z ich praw wynikających z amerykańskiego prawa pracy w celu opowiadania się za lepszymi warunkami pracy.

Abruzzo, mianowany przez demokratycznego prezydenta Joe Bidena, powiedział we wtorkowej notatce, że osoby niekwalifikujące się naruszają prawo pracy, „chyba że przepis jest wąsko dostosowany do szczególnych okoliczności, które uzasadniają naruszenie praw pracowniczych”.

W szczególności porozumienia mogą uniemożliwić pracownikom rezygnację z pracy lub grożenie jej żądaniem wyższych płac lub innych ulepszeń w miejscu pracy, napisał Abruzzo.

Umowy Abruzzo Books mogą być również legalne, gdy ograniczają jedynie interesy własnościowe osób fizycznych w konkurencyjnej firmie.

Radca prawny NLRB występuje jako powód i wnosi sprawy dotyczące nieuczciwych praktyk pracowniczych do oddzielnej pięcioosobowej rady, która obecnie ma większość Demokratów.

Amerykańska Federalna Komisja Handlu, która egzekwuje prawo antymonopolowe, zaproponowała w styczniu przepis, który uniemożliwiłby firmom wymaganie od pracowników podpisania niekompletnych wyroków. Propozycja jest w toku.

A Studium akademickie 2021 Okazało się jednak, że około 18% amerykańskich pracowników podlegało niepełnym umowom. Badanie wykazało, że dotyczyło to ponad 13% pracowników zarabiających mniej niż 40 000 USD rocznie.

Kalifornia, Oklahoma i Północna Dakota zakazały umów o zakazie konkurencji, a kilkanaście innych stanów przyjęło przepisy ograniczające ich stosowanie.

Grupy biznesowe stwierdziły, że osoby niekonkurujące są dla firm ważnym sposobem ochrony tajemnic handlowych i zwiększają konkurencyjność. Ale wielu Demokratów i zwolenników pracy twierdzi, że porozumienia zmniejszają płace i sprawiają, że pracownicy są mniej mobilni.

READ  Kot z Utah, który uwielbia karton, wyrusza w niespodziewaną podróż do Kalifornii w pudełku Amazona

Abruzzo poprosiła prawników agencji o przesyłanie do jej biura spraw dotyczących nielegalnych, nielegalnych osób. Jej biuro może wykorzystać jeden z tych przypadków, aby zwrócić się do zarządu o ograniczenie lub zakazanie korzystania z osób niebędących konkurencją.

(Reportaż Daniela Wiesnera w Albany, NY; montaż: Alexia Garamfalfi i Aurora Ellis)

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Daniela Wisnera

Thomsona Reutera

Dan Wiessner (@danwiessner) informuje o prawie pracy, zatrudnieniu i prawie imigracyjnym, w tym o sporach sądowych i kształtowaniu polityki. Można się z nim skontaktować pod adresem [email protected].