3 października, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prawda społeczna, zbliża się termin fuzji cyfrowych przejęć

Prawda społeczna, zbliża się termin fuzji cyfrowych przejęć

Spółkę, która zamierza połączyć się z platformą mediów społecznościowych, spółką-matką Truth Social, czeka w przyszłym tygodniu ważny termin na sfinalizowanie transakcji.

Firma Digital World Acquisition Corp. (DWAC) i Trump Media and Technology Group (TMTG), spółki dominującej Truth Social, Ogłaszać Planuje połączenie w październiku 2021 r. DWAC jest spółką na „czek in blanco” utworzoną w celu połączenia ze spółką technologiczną i grozi jej likwidacja, jeśli nie dotrzyma terminu 8 września na zamknięcie fuzji.

Aby wejść na giełdę, TMTG potrzebuje pieniędzy od firmy przekupującej. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, fuzja może przynieść finansowanie o wartości 1 miliarda dolarów.

W drodze głosowania akcjonariuszy termin połączenia został przedłużony do listopada 2022 roku. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nałożyła w lipcu grzywnę na DWAC za rzekome planowanie zakupu firmy Trumpa, zanim ta zebrała 300 mln dolarów z pierwszej oferty publicznej, ale nie ujawniła planu inwestorom zgodnie z wymaganiami.

„DWAC nie ujawnił swoich rozmów z TMTG i nie ujawnił istotnego konfliktu interesów między swoim dyrektorem generalnym a prezesem zarządu” – oznajmił w ówczesnym oświadczeniu dyrektor ds. egzekwowania przepisów SEC Gurbir Grewal.

Według Departamentu Sprawiedliwości w czerwcu aresztowano także trzech mężczyzn z Florydy pod zarzutem wykorzystywania informacji poufnych w związku z fuzją.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

READ  PNC i JPMorgan składają ostateczne oferty na First Republic Bank na aukcji FDIC