30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pierwsze zdjęcia z tunelu indyjskiego pokazują pracowników uwięzionych przez dziewięć dni

Pierwsze zdjęcia z tunelu indyjskiego pokazują pracowników uwięzionych przez dziewięć dni

SILKYARA, Indie (Reuters) – We wtorek pojawiły się pierwsze zdjęcia 41 mężczyzn uwięzionych na ponad tydzień w tunelu autostradowym w indyjskich Himalajach. Przedstawiały ich stojących na zamkniętej przestrzeni i komunikujących się z ratownikami.

Władze podały, że mężczyźni utknęli w 4,5-kilometrowym tunelu w stanie Uttarakhand, odkąd zawalił się on na początku listopada 12 listopada, i są bezpieczni, mają dostęp do światła, tlenu, żywności, wody i leków.

Nie wspomnieli o przyczynie zawalenia się, ale obszar ten jest narażony na osuwiska, trzęsienia ziemi i powodzie. Wysiłki mające na celu wydobycie 41 mężczyzn zostały spowolnione przez przeszkody w przekopywaniu się przez gruz na górzystym terenie.

30-sekundowy film udostępniony przez władze pokazuje kilkunastu uwięzionych mężczyzn stojących w półkolu przed kamerą, w kaskach i kurtkach robotniczych narzuconych na ubrania, na tle świateł w tunelu.

Na zewnątrz słychać ratownika, który prosi mężczyzn, aby jeden po drugim pojawili się przed kamerą, aby potwierdzić swoją tożsamość za pomocą wysłanego krótkofalówki.

Władze podały, że wideo zostało nagrane kamerą endoskopową, która została przepchnięta przez drugi, szerszy rurociąg o średnicy 15 cm, który został przewiercony we wraku w poniedziałek.

Urzędnik w pomieszczeniu dowodzenia służb ratowniczych, który rozmawiał z Reutersem pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział, że stan mężczyzn uwięzionych na nagraniu wydaje się być w dobrym stanie, i w odpowiedzi na zapytania o ich bezpieczeństwo odpowiedział, że wszystko w porządku.

Obecnie w tunelu Silkiara w Uttarakhand trwa misja ratunkowa, której celem jest uwolnienie 41 pracowników uwięzionych w środku po osuwisku.

Hinduski ksiądz modli się w prowizorycznej świątyni przed wejściem do tunelu, w którym pracownicy są uwięzieni po zawaleniu się części tunelu w Uttarkashi w północnym stanie Uttarakhand w Indiach, 21 listopada 2023 r. REUTERS/Saurabh Sharma Uzyskanie praw licencyjnych

We wtorek ratownicy mieli wznowić poziome kopanie przez 60-metrową stertę gruzu, aby przepchnąć rurę wystarczająco dużą, aby uwięzieni mężczyźni mogli się wydostać.

Wiercenie wstrzymano w piątek ze względu na awarię maszyny i obawę przed ponownym zawaleniem się.

READ  Macron: Ukraina decyduje o czasie i warunkach pokoju z Rosją

Władze pracują jednocześnie nad pięcioma innymi planami wycofania pracowników, w tym nad wierceniem pionowym ze szczytu góry.

Abhishek Sharma, psychiatra wysłany na miejsce przez rząd stanowy, powiedział, że poprosił 41 mężczyzn, aby przeszli w promieniu 2 km (1,2 mili) obszaru, w którym są przetrzymywani, wykonali lekkie ćwiczenia jogi i regularnie rozmawiali między sobą, aby ich zatrzymać. bezpieczna. Zajęty.

„Sen jest dla nich bardzo ważny… jak dotąd śpią dobrze i nie zgłaszali żadnych problemów ze snem” – powiedziała Sharma agencji Reuters, dodając, że mężczyźni są w dobrym nastroju i chcą wkrótce wyjść.

Inny lekarz na miejscu, Prem Pokhriyal, powiedział, że mężczyzn poproszono o unikanie ciężkich ćwiczeń, które mogą zwiększać gromadzenie się dwutlenku węgla w zamkniętej przestrzeni podczas wydechu.

Uwięzieni mężczyźni to nisko opłacani pracownicy, głównie z biednych stanów północnych i wschodnich Indii.

„Powiedział, że wszystko w porządku” – powiedziała reporterom Sunita Hembrom, szwagierka jednego z pracowników uwięzionych w tunelu, Surendry Kisko.

„Powiedział: «Dbajcie o siebie, o dzieci i rodziców. Powiedzcie nam tylko, co robią, żebyśmy się stąd wydostali».

(Reportaż Saurabha Sharmy w Silkyara; przygotowanie Mohammeda do biuletynu arabskiego) Tekst: YP Rajesh. Pod redakcją Clarence’a Fernandeza

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę