7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oto wszystko, co możesz zrobić za pomocą Copilot, generatywnego asystenta AI w systemie Windows 11

Oto wszystko, co możesz zrobić za pomocą Copilot, generatywnego asystenta AI w systemie Windows 11

Pomimo dużego sceptycyzmu sztuczna inteligencja – zwłaszcza generatywna sztuczna inteligencja, która generuje tekst i obrazy na podstawie podpowiedzi – wciąż jest wypychana do sprzętu i oprogramowania, z których korzystamy na co dzień.

Firma Microsoft aktywnie działała w tym obszarze, dodając możliwości sztucznej inteligencji chatbota do swojej wyszukiwarki Bing na początku tego roku, a obecnie udostępnia wczesną wersję swojego nowego asystenta Copilot AI w systemie Windows 11.

Copilot został zaprojektowany, aby „zwiększyć Twoją kreatywność i produktywność”. Microsoft twierdziDziała w podobny sposób jak chatbot Binga i jest w stanie zaoferować wszystko, od porad podróżniczych po oryginalny wiersz.

Aby uzyskać Copilot w systemie Windows 11, upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji systemu operacyjnego: Przejdź do Aktualizacja systemu Windows W ustawieniach do sprawdzenia (może być konieczne włączenie Uzyskaj najnowsze aktualizacje, gdy tylko będą dostępne wyłącznik elektryczny).

Domyślnie powinieneś zobaczyć przycisk Copilot na pasku zadań, który możesz kliknąć, aby go uruchomić (przejdź do… Personalizacja Następnie pasek zadań W ustawieniach, jeśli chcesz to zmienić). Możesz także uruchomić Copilot za pomocą wygrać + c Skrót klawiaturowy lub poprzez menu Start.

Generuj tekst i obrazy

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z generatywną sztuczną inteligencją, po prostu zanurkuj i spróbuj czegoś: możesz poprosić Copilota o napisanie krótkiego wiersza, wstępu do listu motywacyjnego lub treści e-maila do współpracownika. Kiedy rozpoczniesz nową rozmowę, zobaczysz, że możesz wybierać pomiędzy Więcej kreatywności, Bardziej zrównoważonyI bardziej precyzyjne Tryby konwersacji, takie jak Bing Chat w Internecie, dzięki czemu możesz dostosować kreatywność Copilot w swoich odpowiedziach.

Nie chodzi tylko o tworzenie tekstu, ponieważ w Copilocie możesz także zadawać pytania. Dzięki połączeniom z Bingiem i siecią może podpowiedzieć, jakie atrakcje warto zobaczyć w danym miejscu, udzielić wskazówek i przepisów kulinarnych, a także podpowiedzieć, jak najlepiej rozwiązać problem majsterkowania w domu. Zobaczysz, że odpowiedzi będą zawierać łącza do internetowego źródła informacji.

READ  Assassin's Creed Mirage: Wygląda na to, że wycieka obraz z podobno nowej gry

Możesz wybrać styl rozmowy z Copilotem.

Microsoft za pośrednictwem Davida Nielda