24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Układ M3 Pro jest niewiele szybszy od układu M2 Pro w niezweryfikowanym wyniku testu porównawczego

Układ M3 Pro jest niewiele szybszy od układu M2 Pro w niezweryfikowanym wyniku testu porównawczego

Z nowego raportu wynika, że ​​nowy układ Apple M3 Pro z 12-rdzeniowym procesorem zapewnia nieco większą wydajność procesora w porównaniu do układu M2 Pro z 12-rdzeniowym procesorem. Wynik w Geekbenchu ​​6 Zauważone dzisiaj Wadim JuriewWspółgospodarz kanału YouTube Max Tech. Jest to tylko jeden wynik referencyjny, dlatego aby zapewnić dokładność, potrzeba więcej wyników.


W poniedziałek Apple ogłosiło nowe 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro z chipami M3, M3 Pro i M3 Max. To jest standardowy wynik Wydaje się Dla modelu 14-calowego, w oparciu o podany identyfikator modelu „Mac15.6”.

Wynik pokazuje, że M3 Pro uzyskał wynik 3035 w przypadku jednego rdzenia i 15 173 punktów w przypadku wielu rdzeni. Jeśli te wyniki są dokładne, M3 Pro jest do 14% szybszy niż M2 Pro pod względem wydajności jednego rdzenia, ale tylko do 6% szybszy. Jeśli chodzi o wydajność wielordzeniową Do najbardziej wymagających zadań i przepływów pracy.

Zarówno M2 Pro, jak i M3 Pro są wyposażone w maksymalnie 12 rdzeni procesora, ale M3 Pro ma tylko sześć rdzeni o wysokiej wydajności i sześć rdzeni wydajności, podczas gdy M2 Pro ma osiem rdzeni o wysokiej wydajności i cztery rdzenie o wydajności. Tak więc, chociaż M3 Pro jest produkowany w procesie 3 nm firmy TSMC, w porównaniu do 5 nm M2 Pro, wzrost wydajności chipa jest mniejszy, ponieważ jest mniej wydajnych rdzeni. M3 Pro ma również o 25% mniejszą przepustowość pamięci i mniej rdzeni GPU w porównaniu do M2 Pro.

Ograniczając liczbę rdzeni o wysokiej wydajności w M3 Pro, Apple stworzył większe rozróżnienie między M3 Pro i M3 Max, który ma do 12 rdzeni o wysokiej wydajności. Jednak w rezultacie M3 Pro jest tylko nieznacznie szybszy niż M2 Pro.

Wyniki Geekbench 6 z początku tego tygodnia wykazały, że M3 Max jest do 45% szybszy niż M2 Max, podczas gdy standardowy chip M3 jest do 20% szybszy niż standardowy chip M2, więc M3 Pro jest najmniej ulepszonym chipem w historii. Seria. Oczywiście M3 Pro jest nadal znaczącym ulepszeniem dla komputerów Mac z procesorami Intel. M3 Pro jest także aż o 20% szybszy od chipa M1 Pro, co stanowi dobry postęp.

READ  Twórca Helldivers 2 twierdzi, że nigdy nie doda „PvP”, ponieważ chce „zredukować toksyczne elementy” ze społeczności

Jak zawsze testy porównawcze stanowią przydatny punkt odniesienia, ale rzeczywista wydajność może się różnić.

Nowe modele MacBooka Pro można już zamawiać, a konfiguracje M3 i M3 Pro zaczną docierać do klientów i trafiać do sklepów we wtorek, 7 listopada. Konfiguracje M3 Max zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w listopadzie.