7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Układ M3 Pro jest niewiele szybszy od układu M2 Pro w niezweryfikowanym wyniku testu porównawczego

Układ M3 Pro jest niewiele szybszy od układu M2 Pro w niezweryfikowanym wyniku testu porównawczego

Z nowego raportu wynika, że ​​nowy układ Apple M3 Pro z 12-rdzeniowym procesorem zapewnia nieco większą wydajność procesora w porównaniu do układu M2 Pro z 12-rdzeniowym procesorem. Wynik w Geekbenchu ​​6 Zauważone dzisiaj Wadim JuriewWspółgospodarz kanału YouTube Max Tech. Jest to tylko jeden wynik referencyjny, dlatego aby zapewnić dokładność, potrzeba więcej wyników.


W poniedziałek Apple ogłosiło nowe 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro z chipami M3, M3 Pro i M3 Max. To jest standardowy wynik Wydaje się Dla modelu 14-calowego, w oparciu o podany identyfikator modelu „Mac15.6”.

Wynik pokazuje, że M3 Pro uzyskał wynik 3035 w przypadku jednego rdzenia i 15 173 punktów w przypadku wielu rdzeni. Jeśli te wyniki są dokładne, M3 Pro jest do 14% szybszy niż M2 Pro pod względem wydajności jednego rdzenia, ale tylko do 6% szybszy. Jeśli chodzi o wydajność wielordzeniową Do najbardziej wymagających zadań i przepływów pracy.

Zarówno M2 Pro, jak i M3 Pro są wyposażone w maksymalnie 12 rdzeni procesora, ale M3 Pro ma tylko sześć rdzeni o wysokiej wydajności i sześć rdzeni wydajności, podczas gdy M2 Pro ma osiem rdzeni o wysokiej wydajności i cztery rdzenie o wydajności. Tak więc, chociaż M3 Pro jest produkowany w procesie 3 nm firmy TSMC, w porównaniu do 5 nm M2 Pro, wzrost wydajności chipa jest mniejszy, ponieważ jest mniej wydajnych rdzeni. M3 Pro ma również o 25% mniejszą przepustowość pamięci i mniej rdzeni GPU w porównaniu do M2 Pro.

Ograniczając liczbę rdzeni o wysokiej wydajności w M3 Pro, Apple stworzył większe rozróżnienie między M3 Pro i M3 Max, który ma do 12 rdzeni o wysokiej wydajności. Jednak w rezultacie M3 Pro jest tylko nieznacznie szybszy niż M2 Pro.

Wyniki Geekbench 6 z początku tego tygodnia wykazały, że M3 Max jest do 45% szybszy niż M2 Max, podczas gdy standardowy chip M3 jest do 20% szybszy niż standardowy chip M2, więc M3 Pro jest najmniej ulepszonym chipem w historii. Seria. Oczywiście M3 Pro jest nadal znaczącym ulepszeniem dla komputerów Mac z procesorami Intel. M3 Pro jest także aż o 20% szybszy od chipa M1 Pro, co stanowi dobry postęp.

READ  PSA: Zelda: Tears Of The Kingdom News Channel oferuje bezpłatne przedmioty w grze

Jak zawsze testy porównawcze stanowią przydatny punkt odniesienia, ale rzeczywista wydajność może się różnić.

Nowe modele MacBooka Pro można już zamawiać, a konfiguracje M3 i M3 Pro zaczną docierać do klientów i trafiać do sklepów we wtorek, 7 listopada. Konfiguracje M3 Max zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w listopadzie.