17 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Opinie kotów, psów i aborcji

Opinie kotów, psów i aborcji

Szef PlayStation Jim Ryan stojący przed logo firmy.

zdjęcie: Kotaku / Alex Wong (Obrazy Getty)

Wewnętrzny e-mail od prezesa PlayStation, Jima Ryana, zawiera kilka akapitów na temat kotów, ale nie zawiera twardego stanowiska na rzecz praw reprodukcyjnych swoich pracowników, a nawet prosi pracowników o „poszanowanie” poglądów i opinii antyaborcyjnych, co wywołuje złość wielu pracowników PlayStation i zdenerwowany.

Jak wspomniałem Bloomberg dzisiaj wcześniej Jest niezależnie weryfikowany przez Kotakue-mail od prezydenta PlayStation Jima Ryana dotyczący niedawno ujawnionego projektu Sądu Najwyższego Odnosząc się do faktu, że sąd usunie sprawę Roe v. Wade Dwrzód Do pracowników PlayStation trafił w czwartek 12 maja. Jeśli sąd rzeczywiście obali tę przełomową sprawę, pozwoliłoby to stanom na wprowadzenie zakazu aborcji wszelkiego rodzaju w Stanach Zjednoczonych, co utrudniłoby ludziom ubiegającym się o aborcję uzyskanie opieki, której potrzebują i na którą zasługują. Jednak, gdy otwiera e-mail Ryana, w którym wspomina o tym Wydaje się, że nieuchronny jest niszczący cios w prawa reprodukcyjneSzef PlayStation unika opowiadania się po jednej ze stron, zamiast tego prosi pracowników o „szanowanie różnic opinii” po obu stronach sprawy.

W e-mailu, który Bloomberg zobaczyłem i Kotaku Potwierdzony, że został wysłany do wewnętrznie zrekrutowanych pracowników, Ryan pisze, że firma, jej pracownicy i gracze są „wieloaspektową i różnorodną” społecznością i że wszyscy mają „wiele różnych punktów widzenia”. Napisał też, że pracownicy i firma „są winni sobie nawzajem i milionom użytkowników PlayStation szanowanie różnic opinii między wszystkimi w naszych wewnętrznych i zewnętrznych społecznościach. Szacunek nie oznacza zgody. firma i jako wartościowa globalna marka.”

Kotaku Skontaktowałem się z Sony i PlayStation w sprawie wiadomości e-mail, ale nie otrzymałem odpowiedzi przed publikacją.

Zamiast zająć stanowisko, obiecując wykorzystać zasoby swojej firmy, aby pomóc pracownikom, którzy mogą potrzebować aborcji w przyszłości, lub przynajmniej zaoferować miły list popierający prawo do aborcji, Ryan spędził mnóstwo e-maili, rozmawiając o swoich kotach. poważnie.

Ledwo po rant Zniszczenie bezpiecznego i legalnego dostępu do aborcji w Stanach ZjednoczonychRyan chciał podzielić się czymś „zabawnym”, aby „zainspirować wszystkich do zachowania równowagi, która może pomóc złagodzić stres spowodowany niepewnymi wydarzeniami globalnymi”. (Podkreśl, że silnego szefa dużej firmy można ułatwić, wspierając jego pracowników i ich prawa…)

Potem wydał raport pięć akapitów W e-mailu opowiada o pierwszych urodzinach swoich dwóch kotów, hałasach, które wydają, i marzeniu o posiadaniu psa pewnego dnia. Bloomberg Reporter Jason Schreyer Zgłaszane również za pośrednictwem Twittera Ryan pisze, że „psy są naprawdę najlepszymi przyjaciółmi człowieka, wiedzą, gdzie są, i wykonują przydatne funkcje, takie jak gryzienie złodziei i gonienie piłek, które w nie rzucasz”. Kotaku Osobno potwierdził też treść tego e-maila i dowiedział się, że Ryan również pisał o zaginięciu i zobaczeniu swoich podróży do Japonii skandal anatomii

Czytaj więcej: Prezes Tripwire „odchodzi” po poparciu ustawy antyaborcyjnej

Jak można się było spodziewać, niektórzy pracownicy nie byli zadowoleni z wiadomości e-mail. Bloomberg Raporty sugerują, że wewnętrzna dyskusja na temat wiadomości e-mail była negatywna, a wielu wyrażało swoją złość i rozczarowanie tonem wiadomości oraz brakiem stanowiska w sprawie praw reprodukcyjnych. Jeden z pracowników podobno napisał, że „nigdy wcześniej nie byli źli z powodu urodzin”. Podobno niektóre kobiety w firmie napisały, że czują, że ich prawa zostały zmniejszone, a nawet zmniejszone przez e-mail Ryana.

Podczas gdy PlayStation i Jim Ryan wydają się niezdolni lub niechętni do zapewnienia bardziej konkretnego wsparcia dla dostępu do aborcji i praw kobiet w Stanach Zjednoczonych, Bungie przyjęła zupełnie inne podejście.

ten Rondel Deweloper spędził ostatnie półtora tygodnia na Twitterze, publicznie wspierając dostęp do aborcji i potępiając Roe v. Przedzieraj się, a nawet konfrontuj z rozgniewanymi graczami, którym nie podoba się pomysł studiów wspierających swoich pracowników i ich prawa cielesne. W tych okolicznościach warto zauważyć PlayStation planuje kupić Bungie za 3,6 miliarda dolarów. (Kotaku Skontaktowałem się również z Bungie w sprawie tej historii, ale nie otrzymałem odpowiedzi przed opublikowaniem.) Jestem ciekaw, czy Sony i PlayStation będą w porządku, jeśli studio będzie nadal publicznie wspierać prawa do aborcji po zakończeniu sprzedaży.

READ  Zwiastun Kingdom Hearts 4, Obejrzyj pierwszy zwiastun