30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Obrońcy D-back prowadzą Phillies w siódmym meczu, wygrywając swoje pierwsze World Series od 2001 roku

Obrońcy D-back prowadzą Phillies w siódmym meczu, wygrywając swoje pierwsze World Series od 2001 roku

Jeffa Passanaszczególnie24 października 2023 o 23:23 czasu wschodniego6 minut czytania

Diamondbacks osiągają drugi w historii klubu tytuł World Series

Diamondbacks świętują zdobycie drugiego w historii klubu tytułu World Series po pokonaniu Phillies w siódmym meczu, co było ich pierwszym występem od 2001 roku.

Filadelfia – Zwątpił i odrzucił, gdy rozpoczął się sezon baseballowy, Zespół Arizona Diamondbacks spędził październik na ucieleśnianiu słów swojego menadżera, Toreya Lovullo.

„Wszystko może się zdarzyć” – lubi im powtarzać.

To, co wydarzyło się we wtorek wieczorem, doprowadziło do prawdopodobnie najbardziej nieprawdopodobnego World Series w historii baseballu: drużyna Diamondbacks, stojąca za MVP serii Ketelem Marte, zaskoczyła faworyzowaną drużynę Philadelphia Phillies zwycięstwem 4:2 w siódmym meczu National League Championship Series. Drugi wieczór z rzędu odwiedzili Citizens Bank Park, piekielne miejsce dla przyjezdnych drużyn, które nie wygrały pierwszych sześciu meczów po sezonie i dwukrotnie pokonywały Phillies.

Pokonując Phillies, drużyna Diamondbacks z 84 zwycięstwami, która zakończyła 16 meczów za Los Angeles Dodgers w lidze NL West, zmierzy się z Texas Rangers w swoim pierwszym World Series od 2001 roku. W tym roku będzie to dopiero czwarty mecz od dołączenia do ligi w 1998 roku. Jako franczyza rozszerzająca, Diamondbacks zakończyli dynastię New York Yankees dramatycznym singlem Luisa Gonzaleza przy Mariano Rivera w dziewiątej rundzie meczu 7.

Arizona rozpoczęła sezon z kursem 125-1 na zakwalifikowanie się do World Series, a Teksas z kursem 50-1. Obie drużyny ledwo wkradły się do rozgrywek posezonowych z dzikimi kartami. Obaj muszą wygrać mecz 7, aby awansować do meczu 1, który zostanie rozegrany na stadionie Globe Life Field w Teksasie w piątek o 20:00. Według serwisu Caesars Sportsbook Rangers mają -180 faworytów do pokonania Diamondbacks w World Series.

Zwycięstwo Diamondbacks w siódmym meczu okazało się bardziej niepokojące niż zwycięstwo Rangersów nad Houston Astros 11:4. Arizona rozegrała tour de force w wykonaniu debiutanta z pola Corbina Carrolla, który zdobył 3 punkty na 4, przejechał dwa serie, strzelił dwa kolejne runy i ukradł dwie bazy po spędzeniu większości serii na zmaganiach. Po mocnym, czterorundowym początku debiutanta Brandona Pvadta, Diamondbacks, którzy przez tak długi czas byli nieskuteczni i niechlujni, zebrali pięć rund, w których udział wzięli Joe Mantipelli, Ryan Thompson, Andrew Salfrank, Kevin Ginkel i bliżej Paul Seewald, który przeszedł na emeryturę szczypiorek. Cave, aby odesłać do domu tłum 45 397 osób lamentujących nad tym, co mogło się wydarzyć.

„Corbin Carroll jest lepszy osobiście niż oglądanie najważniejszych momentów w telewizji” – powiedział Seewald, który uzyskał trzy ostatnie wyniki po tym, jak został przejęty w ostatecznym terminie transakcji na taki moment jak ten.

Nie wygląda na to, że Diamondbacks dostaną szansę. W sezonie zasadniczym zdobyli o 15 runów więcej, niż zdobyli, co jest drugim najgorszym wynikiem w historii uczestnika World Series, za Minnesota Twins z 1987 r., dla których różnica runów wyniosła minus 20. Ich 84 zwycięstwa to remis z New York Mets z 1973 r. i zajmują drugą najmniejszą liczbę zawodników w World Series, przed 83 zwycięstwami St. Louis Cardinals w 2006 roku. Przegrani w ostatnich czterech meczach sezonu zasadniczego, wspierali Diamondbacks. Drugie miejsce w lidze NL z dzikimi kartami, po tym, jak Chicago Cubs i Cincinnati Reds potknęli się jeszcze bardziej na tym odcinku.

W rundzie Wild Card Arizona pokonała mistrza NL Central Milwaukee Brewers. W Division Series Diamondbackowie zaatakowali Dodgersów i również ich zmiecili. Nadal wchodzili do NLCS jako wyraźnie słabsi gracze Phillies, choć ostatecznie Arizona okazała się więcej niż godną konkurencją.

Przez pierwsze dwa mecze seria wyglądała jednostronnie. Phillies rozpoczęli 5:3, a w drugim meczu pokonali Arizonę 10:0. Gdy serial zmierzał do Phoenix, Diamondbackowie stanęli w obliczu niewygodnej prawdy: przegraj trzecią partię i seria prawie na pewno dobiegła końca. Arizona przybliżyła Phillies Craiga Kimbrela do zwycięstwa 2:1 w trzecim meczu i podtrzymała ten wynik zwycięstwem 6:5, które Kimbrel oddał oszałamiającym biegiem w ósmej rundzie.

Po rozdzieleniu serii Phillies pokonali Diamondbacks, a as Zach Gallen przegrał po raz drugi i znaleźli się w doskonałej sytuacji: wrócili do domu, niepokonani przez cały sezon po sezonie, mając dwie szanse na wygranie meczu. Filadelfia zawiodła już przy pierwszej próbie i Diamentogrzbieci w końcu zaczęli wyglądać jak oni.

Arizona, która szczyci się sianiem spustoszenia na ścieżkach bazowych, ukradła tylko jedną bazę w pierwszych pięciu grach z serii. Zdarli cztery worki podczas wygranej 5:1 w meczu 6, a w meczu siódmym wrócili gotowi zrobić to samo.

Atak rozpoczął się wcześnie i w tym momencie Diamondbacks za priorytet uznali uciszenie hałaśliwego tłumu w Citizens Bank Park. Carroll, który wszedł do gry z zaledwie trzema trafieniami w 26 uderzeniach podczas serii, uderzył buntem i przeniósł się na trzecią bazę po pojedynczym rzucie Gabriela Moreno, który podobnie jak Carroll w swoim pierwszym meczu ma 23 lata. Cały sezon. Wybór Christiana Walkera strzelił gola dla Carrolla, a Pvadt jako pierwszy zdobył bezbramkowy wynik.

Gracze Diamondbacks wiedzieli, że w pierwszych sześciu meczach Phillies wygrali trzy, w których strzelili gola w pierwszej rundzie, i przegrali trzy, w których nie zdobyli gola. Nawet przy zerowym poziomie na początku Filadelfia nie wpadła w panikę. Alec Bohm, pałkarz sprzątający, którego brutalna seria skłoniła fanów do wezwania menadżera Roba Thompsona za wyrzucenie go ze składu, w drugiej rundzie wprowadził Pfadta na lewe trybuny i wyrównał wynik na 1. Dwie rundy później Bohm chodził i strzelił gola po dublecie Brysona Stotta. Wyglądało na to, że minęła reszta października: Phillies słabną, bank się chwieje.

Wszystko zmieniło się na piątym. Emmanuel Rivera rozpoczął pojedynkiem w meczu przeciwko Rangerowi Suarezowi i awansował na drugie miejsce po poświęceniu Geraldo Perdomo. Suarez uderzył Marte, podnosząc Carrolla, który po otrzymaniu 10 trafień przeciwko leworęcznym miotaczom w serii, zdobył swój trzeci singiel tego dnia poza Suarezem, zdobywając gola dla Rivery. Thompson usunął Suareza, sprowadził Jeffa Hoffmana i patrzył, jak Carroll kradnie jako drugi – jeden z czterech Diamondbacków ukradł bazy drugą noc z rzędu – i zdobywa bramkę dla Rivery, dając Arizonie przewagę 3-2.

Diamondbacks dodali kolejną passę w 7. tercji, gdy Perdomo zdobył bramkę, zajęli trzecie miejsce po dublecie Marte i zdobyli bramkę po ofiarnym locie Carrolla, zwiększając prowadzenie do 4-2. Filadelfia miała swoje szanse. Nowicjusz Salfrank wyprzedził Christiana Pascha i Kyle’a Schwarbera jednym autem w siódmym secie, co skłoniło Lovullo do wezwania Ginkela. Pokonał Treę Turner i Bryce’a Harpera, którzy łącznie mieli 0 z 8, po czym pokonał Bohma, Stotta i JT Realmuto w imponującej ósmej rundzie.

Po tym, jak Seewald zamknął dziewiąty mecz, Diamondbacks rozpoczęli nieprawdopodobną uroczystość. Węże rzeczywiście żyją.

„Od długiego czasu gramy w naprawdę znaczące mecze” – powiedział Lovullo przed meczem i od piątku rozegrają swój najważniejszy mecz w historii.

READ  John Lynch nie chciał wymieniać Treya Lance'a na rzecz Cowboys; Dallas złożyło najlepszą ofertę – NBC Sports Bay Area i Kalifornia