18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Padres pozyskali dwukrotnego mistrza w uderzaniu Luisa Areza w ramach wymiany z Marlins

Padres pozyskali dwukrotnego mistrza w uderzaniu Luisa Areza w ramach wymiany z Marlins

San Diego Padres pozyskali dwukrotnego mistrza w uderzaniu w piłkę Luisa Areza z Miami Marlins, ROn Zespół ogłosił w sobotę rano.

Marliny otrzymacie RHP Woo-Suk Go, 1B Nathan Martorella, off Dillon Head i OF Jakob Marsee w zamian za drugiego bazowego.

Arráez, dwukrotny uczestnik All-Star, zdobywał tytuł mistrzowski w każdym z ostatnich dwóch sezonów. W zeszłym sezonie w Miami pobił 0,354/0,393/0,469, notując 10 home runów i 69 RBI, co było najwyższym wynikiem w jego karierze. Wcześniej zdobył tytuł mistrza drużyny AL w 2022 r., grając w drużynie Minnesota Twins, wykonując linię ukośną 0,316/0,375/0,420.

W 33 meczach w tym sezonie Arráez strzelił 0,299/0,347/0,372 przy pięciu RBI i zerowej liczbie home runów.

Arráez dołącza do Padres w ustalonym składzie, w skład którego wchodzą weterani Jake Cronenworth, Ha-Seong Kim, Xander Bogaerts i Manny Machado. Mógł dzielić czas pomiędzy wyznaczonym pałkarzem i rotacją na boisku San Diego. Opuści Miami po spędzeniu jeszcze jednego sezonu w drużynie Marlins. Pierwsze cztery sezony MLB grał w Twins, zanim w styczniu 2023 roku został sprzedany do Marlins.

Padres 17-18 dobrze rozpoczęli sezon, zajmując drugie miejsce w lidze NL West, tracąc 4,5 meczu do zajmującego pierwsze miejsce Los Angeles Dodgers. Przybycie Arráeza wzmocniło ich skład, ponieważ planują rywalizować o miejsce w lidze holenderskiej o dziką kartę.

Tymczasem Marlins mają jeden z najgorszych startów w baseballu przy wyniku 9-25. Dodadzą cztery elementy na przyszłość, mając niewielkie nadzieje na rywalizację w tym sezonie.

Czy ktoś jest choć trochę zaskoczony, że GM AJ Preller był skłonny dokonać ogromnej zmiany na obecnie lukratywnej transakcji na kilka miesięcy przed ostatecznym terminem? A może drużyna Marlins, która ma fatalny start i pełną parą zmierza do odbudowy, skorzysta z okazji, aby zatrudnić weterana jako potencjalnego kandydata? Nie i nie. Jednak gracze zaangażowani w ten rzadki majowy hit są z pewnością interesujący.

READ  Bliźniacy grają pierwszy 8-5 tripleks w historii MLB (wideo)

Po pierwsze, dlaczego właściwie Padres potrzebują tablic? Przez pierwszy miesiąc sezonu San Diego wyglądało na znacznie słabsze na boisku (22. miejsce w ERA+) niż w składzie, gdzie Padres plasują się w pierwszej 10-tce w lidze MLB pod względem liczby runów na mecz i OPS+. Jednakże, biorąc pod uwagę, że Manny Machado był gotowy na powrót do trzeciej bazy w pełnym wymiarze godzin po pozasezonowej operacji łokcia, miejsce w DH, które zajmował przez większą część kwietnia, zwolniło się i nie było wyraźnych kandydatów do jego obsadzenia.

I chociaż to przestępstwo czasami wygląda solidnie, przydałby się inny lewy drążek – zawodnika Juana Soto już nie ma, pamiętasz? Arráez to świetny pałkarz do zdobycia, ale nie zaoferuje nawet ułamka tej mocy, jaką miał Soto – Arráez obecnie przewodzi całej lidze MLB jako pałkarz z największą liczbą występów na boisku i bez zdobyczy bramkowych – ale 27-latek niewątpliwie posiada umiejętności ofensywne. Elita w swojej zdolności do nawiązywania wyjątkowej ilości kontaktu. To właściwie obszar San Diego Doskonale radzi sobie jako zespóła Arráez podkreśli to jeszcze bardziej.

Gdziekolwiek menedżer Mike Shildt zdecyduje się umieścić go w składzie, Arráez będzie dodatkowym bólem głowy dla miotaczy przeciwników, którzy już mają za zadanie kierować legalnymi gwiazdami, takimi jak Machado i Fernando Tatis Jr. Nawet jeśli ledwo błyszczy, myślę, że Arráez dołączy do składu, z którym rywale będą zauważalnie trudniejsi do pokonania. Ponieważ kontrakt obowiązuje go przez cały przyszły sezon, trudno dokładnie wiedzieć, jak Arráez wpisuje się w i tak już napięte plany Padres, ale rok 2025 nie ma obecnie zbyt wielkiego znaczenia. Chodzi o dodanie dobrego zawodnika z najwyższej ligi i ulepszenie składu za pomocą wszelkich niezbędnych środków — w tym przypadku poprzez wymianę zawodników, którzy z pewnością pewnego dnia mogą pomóc Miami.

READ  Dwayne „The Rock” Johnson z XFL stoi w obliczu zaprzestania przez czterech olimpijczyków z powodu nowego logo: „To brzmi znajomo”

Pierwszą rzeczą, którą należy przyznać w odniesieniu do strony Marlins w tym handlu, jest to, że wiele się zmieniło, odkąd Miami przejęło Arráeza od Minnesoty w zamian za praworęcznego Pabla Lopeza przed sezonem 2023. Była to próba przekształcenia głębokości rzucania Marlinów w bardzo potrzebny atak, gdy zespół stara się wygrać. W pewnym stopniu to zadziałało: Arráez osiągnął 0,354, a Marlins awansowali po sezonie. Ale jak wiemy teraz, niewiele później wyszło w Miami, w tym Lopez prosperujący w szeregach Bliźniaków. Jednak porównywanie tej grupy potencjalnych klientów do Lopeza nie ma sensu, biorąc pod uwagę cel transakcji z Arráez już teraz: rozpoczęcie odbudowy z perspektywami, które mogą pomóc przez wiele lat, zamiast rozwiązywać krótkoterminowy problem, taki jak sprowadzenie Arráeza do zrobienia.

Mając to na uwadze, myślę, że Miami spisało się dobrze. Go, jeden z najlepszych zamykaczy w KBO w ciągu ostatniego półwiecza, podpisał dwuletni kontrakt z San Diego za 4,5 miliona dolarów w zeszłym sezonie, ale nie udało mu się wyprowadzić drużyny z obozu i na początku rzucał do Double-A. rok. Mimo dużego doświadczenia zawodowego zdobytego w Korei, praworęczny ma zaledwie 25 lat; Spodziewam się, że zadebiutuje w MLB jeszcze w tym roku, gdy drużyna Marlins będzie próbowała dowiedzieć się, kim może zostać.

Marcy, który w 2022 roku został wybrany w szóstej rundzie draftu z Central Michigan, w zeszłym roku wystąpił w Arizona Fall League (1,215 OPS, Najlepszy zawodnik w lidze), ale na początku sezonu wystartował w Double-A. Uważa się za szybkiego czwartego bazowego z silnymi umiejętnościami OBP.

Chociaż nie uważam, aby którykolwiek z tych potencjalnych partnerów stał się regularnym współpracownikiem w przyszłości, myślę, że Martorella i Head mogą stać się tutaj prawdziwymi nagrodami. W zeszłym roku Head został wybrany jako 25. ze szkoły średniej w rejonie Chicago i wyróżniał się w klasie ze względu na swoją wyjątkową prędkość w środku pola i ekscytujące umiejętności odbijania, z nadzieją, że gdy on zdobędzie więcej mocy, dodaje mocy w profesjonalnej piłce. Nie rozpoczął zbyt dobrze startu w lidze Low-A, ale przez cały sezon będzie miał 19 lat i mnóstwo czasu, aby przyzwyczaić się do poziomu zawodowego i zacząć wspinać się na listy potencjalnych graczy.

READ  Brandon Aiyuk z drużyny 49ers wybrany ofensywnym graczem roku NFC w pierwszym tygodniu – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Wreszcie Martorella jest pierwszobazowym wszechczasów. Miota od czasów studenckich w Cal i przez pierwszy miesiąc nadal wykazuje naprawdę dopracowane podejście, uzyskując 0,392 OBP w klasie Double-A. Nie jest tak dobry, jak można by oczekiwać od pierwszobazowego, ale jest naprawdę zaawansowanym pałkarzem i teraz Miami spróbuje pomóc mu w awansie do najważniejszych lig przez mniej więcej rok. Jak na system pozbawiony jakichkolwiek pozorów potencjału ofensywnego, wybranie wszystkich trzech napastników miało dla Miami duże znaczenie w przypadku takiej wymiany.