26 kwietnia, 2024

Argentyna vs Curaçao – Relacja z meczu piłki nożnej – 28 marca 2023

Argentyna kontynuowała świętowanie po Mistrzostwach Świata, wygrywając we wtorek towarzyskie zwycięstwo 7:0 nad Curaçao. To kolejna pamiętna noc dla Lionela Messiego.

Wprowadzając Messiego do kliniki w pierwszej połowie, zdobył hat-tricka, przekraczając granicę 100 bramek dla Argentyny, a przed przerwą strzelili zarówno Nicolas Gonzalez, jak i Enzo Fernandez, ponieważ porażka była naprawdę dobra w Santiago del Estero.

Messi Tracker: Rekordy spadają za każdym razem, gdy gra
– Stream na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Był to drugi mecz z rzędu, w którym Messi przekroczył ważny kamień milowy w swojej znakomitej karierze, po tym jak strzelił 800 bramek dla klubu i reprezentacji w wygranym 2: 0 meczu z Panamą w czwartek.

Słaby zespół Curacao walczył przez pierwsze 20 minut, ale gdy tylko Messi strzelił swojego pierwszego gola, bramki się otworzyły, a González strzelił drugiego gola Argentyny z bliskiej odległości, po tym jak minął bramkę Eloya Roma.

Gwiazda Paris Saint-Germain wkrótce strzelił swoją drugą i trzecią bramkę dla Argentyny po charakterystycznym strzale, uderzając lewą nogą, po czym ustawiając kolegę z drużyny Fernandeza na piorunujący strzał z dystansu, który dał wynik 4:0.

Kilka minut później Messi znów był w akcji, przebijając doskonale wyważoną piłkę nad obrońcami Curacao od Giovaniego Lo Celso i rzucając go w bezradny pokój, uzupełniając hat-tricka w pierwszej połowie.

Gospodarze wydawali się zadowoleni z meczu w drugiej połowie, ale Argentyna dołożyła się do wyniku w 78. minucie po rzucie karnym Angela Di Marii i strzale z bliskiej odległości Gonzalo Montiela.

Po meczu kibice gospodarzy wyrazili uznanie dla Lionela Scaloniego i zwycięzców Mistrzostw Świata 2022, którzy przegrupują się w czerwcu na kolejną międzynarodową przerwę, mając na uwadze początek południowoamerykańskich eliminacji do Mistrzostw Świata 2026 we wrześniu.