3 października, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowa konsola Xbox firmy Microsoft zapożycza świetne pomysły od Stadia, Steam i Sony

Nowa konsola Xbox firmy Microsoft zapożycza świetne pomysły od Stadia, Steam i Sony

Nowy Xbox na 2024 rok! nowy hybrydowy Xbox na rok 2028! Ale czy możemy choć na chwilę docenić ujawniony przez Microsoft kontroler Sebile?

Pad za 70 dolarów może pojawić się w 2024 roku i zawierać najlepsze części Sony DualSense, Steam Controller firmy Valve, Google Stadia i – miejmy nadzieję – 8BitDo.

„Sebile – nowy kontroler Xbox”.
Zdjęcie: Federalna Komisja Handlu przeciwko Microsoft

Oczywiście wymaga to „precyzyjnego sprzężenia zwrotnego” z Sony DualSense.

Jasne, mam nadzieję! To jest to, co mnie najbardziej ekscytuje, ponieważ dodaje nowy wymiar niektórym grom Sony, które po prostu nie będą takie same, gdy je zabierzesz.

Zobacz zdjęcie rentgenowskie DualSense poniżej, vs To jeden z padów XboxAby poznać różnicę w ich silnikach dotykowych:

Należy pamiętać, że niektóre kontrolery dostarczane z technologią „precyzyjną” lub „HD Haptics”, która nie dawały żadnego efektu, nawet jeśli z technicznego punktu widzenia posiadały siłowniki liniowe zamiast oldschoolowych ekscentrycznych obciążników obrotowych, takich jak gamepady Xbox, które nadal istnieją. Nawet dzisiaj. Kontroler Steam miał nieco niechlujny dotyk, a haptyka Nintendo Switch nie dorównywała poziomowi DualSense…

Jaka jest więc dobra funkcja Steam Controllera?

Czy sądzisz, że „technologia dual touch jako głośniki” firmy Microsoft została już wdrożona? Zawsze mnie to rozśmiesza haha:

Kontroler pary może prawdziwie Zrób to. Cóż, Taptic Engine w Twoim iPhonie Technicznie też możesz to zrobić.

Ale mam też nadzieję, że Microsoft wypuści żyroskop W tym czymś nie tylko akcelerometr, dzięki czemu możemy uzyskać tę samą żyroskopową rewolucję w strzelaniu, jakiej doświadczam na i z Steam Deck Zelda Na przełączniku. że to bardzo dobry Do prostowania łuków.

Jakie korzyści może przynieść kontroler Google Stadia?

Dlatego Sebile jest tak ważny. Microsoft pozycjonuje go wewnętrznie jako pierwszy „uniwersalny kontroler bezprzewodowy”, teoretycznie zdolny do kontrolowania konsoli Xbox za pośrednictwem konsoli, telefonu komórkowego, komputera i chmury.

READ  Sony spodziewa się spadku zysków pomimo rekordowej sprzedaży PlayStation 5

Kontroler może to zrobić, ponieważ się komunikuje Bezpośrednio do chmuryDokumentacja pokazuje, oprócz Bluetooth i Xbox Wireless. Usługa Google Stadia była pionierem w zakresie bezpośredniej łączności w chmurze, podłączając konsolę bezpośrednio do mojej domowej sieci Wi-Fi, co umożliwiło mi płynne przełączanie się między graniem na komputerze, telewizorze i telefonie. Oto coś, co napisałem w 2019 r. o Stadii i… Przeznaczenie 2:

Prowadziłem sesję na telewizorze za pomocą kontrolera Stadia, gdy atakowaliśmy małe stwory, przełączałem się na komputer stacjonarny za pomocą myszy i klawiatury, gdy potrzebowałem lepszego wycelowania w walce z bossem, i bezproblemowo wznowiłem grę na smartfonie przed zejściem na dół. Sala na przekąskę A wszystko to podczas zabawy z kolegą oddalonym o ponad 5000 mil w Londynie – bez żadnych większych problemów.

Kontroler Luna firmy Amazon również ma bezpośrednie połączenie z chmurą, ale… o Lunie tak naprawdę nikt już nie mówi.

Cóż, czytam tutaj między wierszami Zbyt wiele Jestem przygotowany na rozczarowanie, ale Sybil ma trzy radosne pomysły, które przykuwają moją uwagę:

  • „Akumulator i wymienna bateria”
  • „Nowy modułowy drążek na kciuk” o „zwiększonej trwałości”
  • „Bezproblemowe parowanie i przełączanie” na wielu sparowanych urządzeniach

Po pierwsze, fani Sony i długoletni entuzjaści Xboxa debatowali nad zaletami krótkotrwałego, ale nadającego się do ponownego ładowania wewnętrznego pakietu litowo-jonowego firmy Sony w porównaniu z gniazdem Microsoftu na standardowe baterie AA… ale specjalista ds. kontrolerów, firma 8BitDo, z radością stwierdziła: „Dlaczego nie oba?”

Tak, patrzysz na 2x AA-Rozmiar Zestaw akumulatorów może pozostać w kontrolerze 8BitDo i ładować go przez port USB-C – a jeśli wyczerpią się w połowie sesji, dobrze sprawdzą się również baterie AA.

Po drugie, wiele kontrolerów 8BitDo ma z tyłu sprytny przełącznik suwakowy, który umożliwia przełączanie pomiędzy czterema urządzeniami sparowanymi przez Bluetooth — jednym dotknięciem można przejść z Nintendo Switch na iPhone’a lub komputer PC. Wygląda na to, że Microsoft może to zrobić za pomocą aplikacji.

READ  PSA: Zelda: Tears Of The Kingdom News Channel oferuje bezpłatne przedmioty w grze

iii podczas Najlepszy kontroler Bluetooth od 8BitDo Niestety NIE Jest wyposażony w ten rodzaj baterii lub ten cztery tryby Do Jest wyposażony w joysticki z czujnikiem efektu Hallika Gulikit, które, miejmy nadzieję, wyeliminują dryfowanie drążka – w czasie, gdy zarówno Sony, jak i Microsoft Używanie tych samych dźwigni sterujących podatnych na znoszenie.

Wykrycie konieczności podniesienia do wybudzenia może mieć ogromny wpływ na żywotność baterii! dawny żebrowany Redaktor naczelny (i obecny wydawca) Chris Grant powiedział mi, że kontrolery Xbox One wydają się działać wiecznie, jeśli masz konfigurację Microsoft Kinect – ponieważ kamera pełni rolę wykrywania obecności.

Jak prawdopodobne jest to wszystko?

Dokumenty Microsoftu, które wyciekły pokazują, że Sebile nie jest projektem fantasy – jest już finansowany od maja 2022 r. Wyciekły slajd sugeruje, że tak jest the Nowa konsola Xbox, która ma pojawić się w maju 2024 r. w cenie 70 USD i będzie dołączana do każdej nowej konsoli Xbox sprzedawanej począwszy od jesieni przyszłego roku.

To nie jedyna nowa konsola, o której toczą się dyskusje, obejmująca kolejną wersję o nazwie kodowej „Igraine”, nowy kontroler Elite o nazwie „Actium” i nowy kontroler premium o nazwie „Zarasai”.

Ciekawie jest zobaczyć, na co Xbox według niego może, a na co nie może sobie pozwolić.
Zdjęcie: Dokumenty sądowe

Jednak te dwa ostatnie nie otrzymały jeszcze wewnętrznego finansowania, a wewnętrzne dokumenty Microsoftu ostrzegają, że „pełna wizja produktu” Sebile „nie jest obecnie zatwierdzona”, przedstawiając scenariusze, w których zamiast tego zostanie dostarczona krótsza konsola.

Czy Microsoft zrealizuje swoją pełną wizję na rok 2030?
Zdjęcie: Dokumenty sądowe

Nawiasem mówiąc, Sebile i Igriana mają być dostarczane z jakimś akcesorium zwanym „Bonnie” lub „Bonnie Pro”. Czy to jest nazwa akumulatora? Nosić plecak? Wymienny sztyft czy topper? Twoje przypuszczenia są tak samo dobre jak nasze.

READ  Zwiastun DLC Dead Cells „Powrót do Castlevanii”.