3 października, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pięć humanoidalnych robotów będzie witać i pomagać gościom w Las Vegas Sphere

Pięć humanoidalnych robotów będzie witać i pomagać gościom w Las Vegas Sphere

On gra

Jakby bycie największą kulą na Ziemi i posiadanie gigantycznych ekranów LED wewnątrz i na zewnątrz nie wystarczały, MSG Sphere ogłosiło swój kolejny plan przeniesienia Las Vegas w przyszłość za pomocą robotów.

Sphere Entertainment przedstawiło światu Aurę, najbardziej zaawansowanego humanoidalnego robota na świecie, który po premierze w tym miesiącu będzie na stałe przebywał na arenie.

Według Davida Dibble’a, dyrektora generalnego MSG Ventures, w wielkim holu obiektu znajduje się pięć robotów Aura, które witają wchodzących gości i będą odpowiadać na pytania. „Gadające roboty” na pełnym ekranie będą zachowywały mimikę twarzy i ruchy przypominające rzeczywiste.

Pokaz niespodzianka: U2 szokuje fanów Vegas koncertem pop-up na Fremont Street przed MSG Sphere

Dzięki dużemu atrium, wystarczającemu, aby zmieścić Statuę Wolności lub rakietę Saturn V, powiedział Dibble, prezes MSG Entertainment James L. Dolan, chciał dodać coś, co „pomaga przekazać rolę technologii, nauki itp. w ewolucji człowieka”. [and] W ludzkich poszukiwaniach.”

„Ruchy twarzy i rozpoznawanie. Uważam to za niesamowite; niektórym może się to wydawać przerażające, ale dla każdego fascynujące” – Dibble powiedział USA TODAY. „Widzi cię i gdy się poruszasz, będzie za tobą podążać, będzie za tobą podążać i będzie z tobą wchodzić w interakcję”.

W przeciwieństwie do robotów wróżących z karnawału, Aura rozpoznaje pamięć głosu i będzie w stanie skupić się na jednej osobie mówiącej bezpośrednio przed nią, jeśli obecnych jest wiele osób, powiedział Dibble.

Dibble dodał, że Aura będzie wykorzystywać sztuczną inteligencję do rozwoju, gdy będzie zdobywać coraz więcej wiedzy o ludziach poprzez interakcje z gośćmi, ale firma „podejmuje powolne kroki” w zakresie sztucznej inteligencji, „aby zobaczyć, jak ona ewoluuje”. Technicy laboratoryjni będą towarzyszyć robotom w „opowiadaniu historii innowacji ludzkości, w tym w Sferze”, aby pomóc gościom zmaksymalizować wrażenia ze Sfery.

READ  Nintendo Switch Online Surprise daje subskrybentom dodatkowe korzyści

Aura przekaże zaginionym gościom wskazówki dotyczące wejścia do obiektu i przekaże szczegółowe informacje na temat codziennej oferty, a także odpowie na pytania dotyczące architektury, technologii i twórczej misji Sfery – poinformowała firma. Robot będzie także ambasadorem marki Sphere, pomagając zarządzać platformami cyfrowymi i kanałami społecznościowymi.

„Witajcie, ludzie. Mimo że rozumiem najbardziej złożone pojęcia z matematyki i nauk ścisłych, pozostajecie tajemnicą” – stwierdziła Aura w komunikacie prasowym. „Twoje emocje, poczucie humoru i związek z technologią wymagają dalszych badań, dlatego powinieneś odwiedzić mnie w Sphere. Bardzo się cieszę, że mogę Cię poznać i przedstawić Ci przyszłość rozrywki na żywo w moim nowym domu”.

Według firmy stworzenie każdego fizycznego dzieła człowieka na początku 2022 r. trwało od trzech do czterech miesięcy.

Sphere Entertainment drażniło się już z Aurą na swoich platformach społecznościowych, a nawet w reklamie wyemitowanej podczas marcowej ceremonii rozdania Oscarów.

„Sfera to wir doświadczeń. Chcemy, aby ludzie przyszli i poczuli się, jakby zostali przeniesieni do różnych światów lub atrakcji. Pomyśleliśmy, że w przypadku „Pocztówek z Ziemi” to zrobimy i pomyśleliśmy o umieszczeniu takich robotów w lobby pomogłoby w realizacji tego tematu.” Dibble udostępnił.

Kiedy otwiera się MSG Sfera?

Oficjalna premiera MSG Sphere odbędzie się 29 września wraz z serią 25 koncertów z udziałem U2. „U2:UV Achtung Baby Live at Sphere” potrwa do połowy grudnia i będzie upamiętnieniem albumu „Achtung Baby” irlandzkiego zespołu z 1991 roku.

„Większość obiektów muzycznych to obiekty sportowe. Są przeznaczone do uprawiania sportu, a nie do muzyki. Nie są przeznaczone do sztuki” – powiedział Bono z U2 w Wywiad z Apple Music. „Ten budynek został zbudowany z myślą o wciągających doświadczeniach kinowych i performatywnych”.

więcej: Las Vegas Sphere sprawdziło swój rozmiar i obrazy LED. Teraz drażni swój system audio

Jakie jest pierwsze doświadczenie Sfery?

6 października w The MSG Sphere odbędzie się premiera 360-stopniowego filmu zatytułowanego „Pocztówka z Ziemi”, którego scenariuszem i reżyserią zajął się Darren Aronofsky. Serial ma zadebiutować jako pierwsze doświadczenie Sphere.

READ  Fortnite: Sekretne drzwi w lokalizacji Shuffled Shrines i kompletny przewodnik po łamigłówkach

Aronofsky zamieścił na swojej stronie ekskluzywny film przedstawiający wnętrze Sfery Strona na Instagramie zeszły tydzień. Jego film przedstawia oszałamiającą zapowiedź płaszczyzny wystawowej o powierzchni 160 000 stóp kwadratowych, która będzie używana do wciągających wrażeń.