22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Sfrustrowany” Ford żąda pilnego rozstrzygnięcia śledztwa w sprawie Red Bull Horner

„Sfrustrowany” Ford żąda pilnego rozstrzygnięcia śledztwa w sprawie Red Bull Horner

Ponieważ milczy się na temat postępów Red Bulla w trwającym od tygodni dochodzeniu w sprawie zarzutów postawionych Hornerowi przez pracownika, Ford podniósł stawkę, wzywając producenta napojów energetycznych do dalszych działań.

według Raport Associated PressDyrektor generalny Forda, Jim Farley, napisał do Red Bulla, wyjaśniając, że marka nie jest zadowolona z braku postępów w kwestii, którą jej zdaniem należy potraktować poważnie.

W liście, do którego dotarła agencja Associated Press, Farley napisała, że ​​Ford „czuje się coraz bardziej sfrustrowany brakiem rozwiązania lub jasnego wskazania z waszej strony, kiedy można spodziewać się uczciwego i sprawiedliwego rozwiązania tej sprawy”.

Przeczytaj także:

„Jesteśmy również sfrustrowani brakiem pełnej przejrzystości w tej sprawie z nami, z Waszymi partnerami korporacyjnymi, i nie możemy się doczekać pełnego raportu na temat wszystkich ustaleń”.

Farley wezwał Red Bulla do zwrócenia „natychmiastowej i poważnej uwagi” na tę sprawę.

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner rozmawia z dyrektorem generalnym Forda Jimem Farleyem

Fotografia: Pula treści Red Bull

Ford współpracuje z nowym działem Powertrains Red Bulla od początku sezonu 2026, ale rozpoczął już aktywacje marketingowe.

Farley stwierdziła, że ​​Ford, jako firma rodzinna, był niezadowolony z sytuacji i wyraził niezadowolenie, że poprzednie wnioski o większą przejrzystość w tej kwestii zostały zignorowane.

W liście dodał: „Jak zauważyliśmy wcześniej, bez zadowalającej odpowiedzi wartości Forda nie podlegają negocjacjom.

„Niezbędne jest, aby nasi partnerzy wyścigowi uczestniczyli i wykazali prawdziwe zaangażowanie w przestrzeganie tych samych wartości. Mój zespół i ja jesteśmy dostępni w każdej chwili, aby omówić tę kwestię. Pozostajemy zdeterminowani i mamy nadzieję znaleźć rozwiązanie, za którym wszyscy będziemy mogli poprzeć.”

Ford nie jest jedynym, który wzywa Red Bulla do pilnego rozwiązania tej kwestii, zwłaszcza że wyścig otwierający sezon Formuły 1 odbędzie się w Bahrajnie w przyszły weekend. Istnieją obawy, że kontrowersje mogą przyćmić pierwszy wyścig kampanii.

READ  Fotograf został zabrany do szpitala po tym, jak został uderzony faulowanym boiskiem w meczu Yankees-Orioles
Przeczytaj także:

Kierownictwo Formuły 1 (FOM) wydało niedawno oświadczenie, w którym jasno stwierdziło, że również nie chce, aby sprawa trwała zbyt długo.

„Zauważyliśmy, że Red Bull wszczął niezależne dochodzenie w sprawie wewnętrznych zarzutów w Red Bull Racing” – stwierdziła Formuła 1 w oświadczeniu.

Dodał: „Mamy nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona tak szybko, jak to możliwe, po sprawiedliwym i kompleksowym procesie, i na razie nie będziemy dalej komentować”.

Podczas gdy dochodzenie jest w toku, Horner pozostał na stanowisku szefa zespołu, uczestnicząc niedawno w premierze swojego nowego samochodu w Milton Keynes, a także w zeszłym tygodniu przedsezonowymi testami Formuły 1 w Bahrajnie.

Stanowczo zaprzeczył, jakoby miał dopuścić się jakichkolwiek nieprawidłowości w tej sprawie.