5 maja, 2024

Młodzież błyszczy w przedsezonowym zwycięstwie przeciwko Lakers – NBC Sports Bay Area i Kalifornii

SAN FRANCISCO — Przedsezonowa koszykówka to głównie młodzi gracze, którzy chcą się wykazać, oraz ci, którzy walczą o miejsca na obronie. Najpierw oczy wszystkich były zwrócone na 38-letniego obrońcę, który rozpoczął sobotni mecz otwierający, wygrywając 125-108 z Los Angeles Lakers.

Chris Paul otrzymał owację na stojąco od fanów Warriors i szybko pokazał, czego mogą się po nim spodziewać w tym sezonie. Paul zagrał 13 minut, wszystkie w pierwszej połowie, strzelając gola w polu karnym. Rozgrywający, który podał jako pierwszy, miał sześć punktów, pięć asyst i cztery zbiórki w swoim pierwszym występie w koszulce Warriors.

W wyjściowym składzie dołączyli do niego Steph Curry, Klay Thompson, Andrew Wiggins i Kevon Looney. Curry (osiem punktów) i Thompson (10 punktów) łącznie zdobyli 18 punktów, a każdy z nich grał po 13 minut. Nacisk na Thompsona kładziono na to, aby odbicia i rozbicie szyby były bardziej priorytetowe, więc zakończył mecz z czterema zbiórkami, czyli mniej więcej tyle, ile miał średnio w zeszłym sezonie.

Zarówno LeBron James, jak i Austin Reeves byli niedostępni dla Lakers.

Oto trzy wnioski z otwarcia przedsezonowego meczu Warriors.

Pierwszy występ CP3

Paulowi nie zajęło długo udowodnienie, jak bezpośredni wpływ będzie miał na ofensywę Warriors. Jego pierwsza próba oddania strzału? Jego charakterystyczny strzał z wyskoku ze średniego dystansu zdobył dwa punkty. Jego pierwsza pomoc? Nastąpiło to w wyniku przyspieszenia tempa przez Looneya i szybkiego zdobycia przez Curry’ego trzech punktów.

Pięć asyst Paula dało Warriors 13 punktów. Trzy z jego pięciu asyst zamieniły się w trzy punkty, dwie Curry’ego i jedną Wigginsa, a trzy z jego asyst zakończyły się Currym.

Rola, jaką odegra, gdy Warriors będą zdrowi, prawdopodobnie nie będzie taka sama, jak w jego pierwszym meczu z nowym zespołem. Jednak dodatkowa praca, którą Paul i Curry włożyli po wejściu na kort jako trener, jasno pokazuje, o ile bardziej niezawodne będą minuty bez Curry’ego, gdy piłka będzie w rękach Paula.

READ  Novak Djokovic – Rafael Nadal „Najważniejszy mecz ostatnich 10 lat” – Heinemann przeciwko French Open

Pąki są lepsze

Obawy i znaki zapytania otaczają wybór Warriors w pierwszej rundzie po mało inspirującym występie w Lidze Letniej. Otoczony talentami NBA Podzemski złagodził nerwy w swoim pierwszym przedsezonowym występie.

Steve Kerr podczas konferencji prasowej przed meczem nazwał Podziemskiego kimś, kto „połączy składy”, gdy tylko poczuje się pewnie na boisku i pochwalił jego wyczucie gry. Ocenę Kerra można było zobaczyć wkrótce po tym, jak Podziemski strzelił pierwszego gola na sześć minut przed końcem pierwszej kwarty. Tylko w pierwszej kwarcie Podziemski zdobył cztery punkty po dwóch sprytnych podaniach, a także jednym przechwycie, jednej asyście, jednym zbiórce i jednym ataku.

Chociaż Podziemski nie będzie musiał dźwigać tego samego ciężaru, co jako student drugiego roku w Santa Clara, może wnieść swój wkład na wiele sposobów, jeśli tylko otrzyma szansę, tak jak podczas ostatniego sezonu w college’u. Zagrał 26 minut i zdobył 11 punktów, trafiając 5 z 10 celnych trafień, a także miał pięć zbiórek, cztery asysty, jeden przechwyt i jeden blok. Podziemski również rzucił się na luźne piłki i na pełnym boisku pokonał debiutanta Lakers w pierwszej rundzie Jalena Hooda-Schifino.

Był to imponujący debiutancki występ Podzemskiego, który powinien pomóc złagodzić napięcie po wzlotach i upadkach Ligi Letniej.

mocny Druga jednostka

Z Draymondem Greenem rehabilitującym skręconą lewą kostkę i Paulem w wyjściowym składzie, Kerr zdobył seta po pierwszych sześciu minutach dogrywki pierwszej i drugiej kwarty. Do Wigginsa dołączyli Podziemski, Moses Moody, Jonathan Kuminga i Dario Šarić. Gary Payton II szybko zastąpił Wigginsa w obu przypadkach.

Ta grupa czuła się dobrze razem po częstym dzieleniu się parkietem podczas walk poprzedzających sobotni wieczór. Dodanie Greena, a nawet Cory’ego Josepha zmieniłoby sytuację, ale druga jednostka ma takie połączenie, na jakie liczy Kerr.

READ  Dana White nazywa konflikt stołowy Joe Rogana „Bykami ***”

Wojownicy mają nadzieję, że zarówno Kuminga, jak i Moody przełamią się w roku 3. Kuminga zdobył 24 punkty, najwięcej w drużynie, trafiając 8 z 14 celnych strzałów, a Moody był drugi w drużynie Warriors z 15 punktami. Łącznie zdobyli także 13 zbiórek, osiem od Kumingi i pięć od Moody’ego.

Od weteranów po młodzież – było wiele pozytywów w pierwszym zwycięstwie Warriors przed sezonem.