3 maja, 2024

Knicks pokonują Celtics po wspaniałym wieczorze Jalena Brunsona

NBA

BOSTON — The Knicks wciąż żyją na drugim miejscu.

Pokonanie najlepszej drużyny w NBA było łatwe dla debiutanta, który zdeptał lunatykującą drużynę Celtics w Beantown 118-109, tracąc 39 punktów do – kogo jeszcze? -Jalena Bronsona.

„Powinien zdobyć tytuł MVP” – powiedział OG Anunoby.

Jalen Brunson zdobył dla Knicks 39 punktów podczas czwartkowego zwycięstwa 118-109 nad Celtics. AP

Zwycięstwo, które obejmowało 31-punktową przewagę w trzeciej kwarcie, oznaczało trzecie zwycięstwo Knicks z rzędu (48-32) i piąte w sześciu meczach.

Stworzyli przewagę wokół trzeciego miejsca na wschodzie – które zapewnią sobie dzięki piątkowemu zwycięstwu nad fatalną drużyną Nets – i mają tylko jedną przewagę nad Bucksami w walce o drugie miejsce na dwa straty.

Ponieważ Bucks byli właścicielami remisu, Knicks musieliby wygrać (z Nets i Bulls), a Milwaukee musiałoby przegrać dwa ostatnie mecze (z Thunder i Magic).

Wszystko wydaje się teraz możliwe, biorąc pod uwagę obecność Brunsona na pozycji Jordana i Giannisa Antetokounmpo, który przez resztę sezonu zasadniczego pauzuje ze względu na nadwyrężenie łydki.

Zespół Toma Thibodeau osiąga szczyt formy we właściwym momencie.

Jednak czwartkowa eksplozja była nieco myląca.

Celtics (62-18) wyraźnie grali z mniejszą szybkością i intensywnością, po tym jak zamknęli kort na czas play-offów.

Pierwsza kwarta była zacięta, ale Knicks zdominowali drugą kwartę serią 19-0, a na drugą połowę wyszli 21-punktową przewagą.

koniec gry.

Druga połowa była 24-minutową podróżą i zwieńczeniem kolejnego arcydzieła Bronsona.

Josh Hart dodał 16 punktów i 16 zbiórek dla Knicks przeciwko Celtics w czwartek. AP

Z powodu wybuchu zagrał zaledwie 30 minut, tracąc jeden punkt do dołączenia do Carmelo Anthony'ego i Bernarda Kinga jako jedyni Knicks, którzy zdobyli 40 lub więcej punktów w trzech meczach z rzędu.

Trafił 15 z 23 trafień, w tym 6 z 11 z dystansu za trzy punkty, dodając cztery asysty i dwa straty.

READ  Jak oglądać mecz koszykówki Iowa State vs. Creighton we wtorek

Knicks wyprzedzili Boston o 28 punktów, a na boisku pojawił się Brunson.

„Liczby są zdumiewające” – powiedział Thibodeau.

Brunson pokonał Celtics do poddania. Boston, tracąc 29 punktów, opróżnił swoją ławkę pod koniec trzeciej kwarty, a Jayson Tatum (15 punktów), Jaylen Brown (15) i Kristaps Porzingis (14) oglądali resztę meczu z wyściełanych ławek.

„Oczywiście wiemy, że są najlepsi na Wschodzie” – powiedział Bronson. „Kiedy grasz przeciwko nim, zawsze dobrze jest wiedzieć, gdzie się znajdujesz. Oczywiście zagraliśmy dziś dobrze. Ale wiemy, do czego są zdolni. Dziś wieczorem zdobyliśmy ich numer. Ale jeśli dojdzie do punktu, w którym zagramy ponownie, wiemy, że mamy pełne ręce roboty.” „.

Nawet Thibodeau większość swoich startów rozpoczynał w czwartej kwarcie, chociaż wyglądał na zdenerwowanego, gdy Celtowie w końcówce próbowali zmniejszyć deficyt do jednocyfrowych wartości. Potem był nieco zirytowany na konferencji prasowej po meczu, w której powołał grupę, która pozwoliła, aby ogromna przewaga zamieniła się w małego podejrzanego.

W czwartkowym meczu przeciwko Knicks Jaylen Brown i Celtics stracili 31 punktów w jednym punkcie. AP

„Trzeba było grać 48 minut, a tego nie zrobiliśmy” – powiedział trener. Kiedy „Mówisz: «Jak oceniasz zawodnika? W ten sposób oceniasz zawodnika»”.

Pomimo ostatnich obaw, Knicks dominowali. Josh Hart zebrał 16 zbiórek i zdobył 16 punktów. Bojan Bogdanovic, który po trudnym początku z Knicks w końcu odnalazł swój rytm, dołożył do swojego dorobku 12 punktów.

Było to pierwsze zwycięstwo Knicks nad Celtics od pięciu prób w tym sezonie, ale czwartek był pierwszym, w którym zwyciężył OG Anunoby.

Niezłomny defensor pomógł przeszkodzić napastnikom Bostonu i zdobył 12 punktów w 26 minut.

To dopiero czwarta porażka Celtics na własnym boisku w tym sezonie. Knicks w końcu wrócili do domu po ośmiodniowej wycieczce wyjazdowej 3-1.