7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Joe Biden chwali WGA i AMPTP za osiągnięcie wstępnego porozumienia po strajku – The Hollywood Reporter

Joe Biden chwali WGA i AMPTP za osiągnięcie wstępnego porozumienia po strajku – The Hollywood Reporter

Prezydent Joe Biden wydał w poniedziałek oświadczenie, w którym pochwalił Gildię Scenarzystów Amerykańskich oraz Stowarzyszenie Producentów Filmowych i Telewizyjnych za osiągnięcie wstępnego porozumienia w niedzielę wieczorem, 146 dni po strajku scenarzystów.

„Pochwalam Gildię Scenarzystów Ameryki oraz Stowarzyszenie Producentów Filmowych i Telewizyjnych za osiągnięcie wstępnego porozumienia, które umożliwi scenarzystom powrót do ważnej pracy polegającej na opowiadaniu historii naszego narodu i świata – a także historii nas wszystkich .” Powiedział. „To porozumienie, obejmujące zabezpieczenia związane ze sztuczną inteligencją, nie zostało osiągnięte łatwo. Ale jego powstanie było świadectwem siły rokowań zbiorowych. Po prostu nic nie zastąpi sytuacji, w której pracodawcy i pracownicy zjednoczą się, aby w dobrej wierze negocjować porozumienie, które wzmocni przedsiębiorstwa i zapewni pracownikom wynagrodzenie, świadczenia i godność, na jaką zasługują. Namawiam wszystkich pracodawców, aby pamiętali, że wszyscy pracownicy – ​​w tym pisarze, aktorzy i pracownicy branży motoryzacyjnej – zasługują na sprawiedliwy udział w wartości, którą pomaga tworzyć ich praca.

Biden aktywnie uczestniczył w trwających strajkach w Hollywood. W maju był gospodarzem spin-offu serialu Disney+ Amerykanin urodzony chinczykiem W Białym Domu, w obecności zespołu produkcyjnego i dyrektorów Disneya.

„To kultowy i znaczący amerykański przemysł i potrzebujemy pisarzy, wszystkich pracowników i wszystkich uczestników, aby opowiedzieli historie naszego narodu, historie nas wszystkich” – powiedział uczestnikom, dodając, że ma nadzieję na rozwiązanie szybko.

W czerwcu sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre odwołała swój zaplanowany występ w programie widok (program objęty WGA), „z szacunku” dla strajkujących pisarzy.

Administracja Bidena była również aktywna w trwającym strajku SAG-AFTRA. Javier Ramirez i Jimmy Valentin, mediatorzy z Federalnej Służby Mediacji i Pojednania, uczestniczyli w spotkaniach z obiema stronami i pomagali załatać rozłam między nimi. Ramirez jest wybranym przez Bidena na szefa FMCS.

READ  Adam Sandler wstrzymuje program, aby pomóc fanom w nagłych przypadkach medycznych – Deadline

Biden ma jednak także osobiste powiązania ze studyjną stroną firmy, w której kilku czołowych dyrektorów (w tym Ted Sarandos z Netfliksa i Dana Walden z Disneya) pełni rolę agregatorów jego kampanii, a do zespołu Netflix dołączyła niedawno była szefowa polityki wewnętrznej Susan Rice. zarząd.

Biden nie był jedynym urzędnikiem publicznym, który się w to zaangażował. Gubernator Kalifornii Gavin Newsom również wydał własne oświadczenie w niedzielę wieczorem.

„Przemysł rozrywkowy w Kalifornii nie byłby tam, gdzie jest dzisiaj, gdyby nie nasi światowej klasy pisarze. W ciągu ponad 100 dni 11 000 pisarzy rozpoczęło strajk w związku z egzystencjalnymi zagrożeniami dla ich kariery i źródeł utrzymania, wyrażając prawdziwe obawy dotyczące… ” Stres i niepokój, które odczuwają pracownicy.” „Jestem wdzięczny, że obie strony połączyły siły, aby osiągnąć porozumienie, które przyniesie korzyści wszystkim zaangażowanym stronom i może przywrócić do pracy znaczną część gospodarki Kalifornii”.

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul również pochwaliła obie grupy za osiągnięcie wstępnego porozumienia.

„Cieszę się, że WGA i AMPTP osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie zakończenia strajku pisarzy” – powiedział Hochul. „Od miesięcy negocjacje zatrzymywały branżę filmową, wpływając na setki małych firm, projekty filmowe i tysiące pracowników w całym stanie Nowy Jork. W miarę postępu rozmów byłem dumny, że mogłem stać z pracownikami na linii pikiet i spotkać się z ostatnimi tydzień z dyrektorami studia MPA, aby nakłonić ich do terminowego osiągnięcia porozumienia. Przemysł filmowy Nowego Jorku jest podstawą naszej gospodarki, tworząc każdego roku ponad 50 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy i generując inwestycje o wartości co najmniej 35 miliardów dolarów w ciągu ostatniej dekady , a w miarę kontynuacji strajku SAG – AFTRA, mam nadzieję, że wszystkie strony będą współpracować. Możemy szybko przystąpić do ostatecznych porozumień, które przywrócą nowojorczyków i przedsiębiorstwa do pracy.

READ  Will Smith oferuje dwa bezpłatne miesiące Apple TV+, dzięki czemu możesz oglądać Emancypację i nie tylko

Oświadczenie w tej sprawie wydała także burmistrz Los Angeles Karen Bass.

„Po długim strajku, który trwał prawie pięć miesięcy, jestem wdzięczna, że ​​Gildia Scenarzystów Ameryki oraz Stowarzyszenie Producentów Filmowych i Telewizyjnych osiągnęły uczciwe porozumienie i mam nadzieję, że to samo stanie się wkrótce z Gildią Aktorów Ekranowych” – powiedziała. „Ten historyczny strajk dotknął wiele osób w Los Angeles i całym kraju. Teraz musimy skupić się na postawieniu przemysłu rozrywkowego i wszystkich małych firm od niego zależnych na nogi i stanie się silniejszym niż kiedykolwiek.

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams również skomentował:

„Cieszę się, że osiągnięto wstępne porozumienie w sprawie zakończenia strajku scenarzystów i jestem wdzięczny, że obie strony osiągnęły porozumienie, które wspiera pracowników i wzmacnia tę kluczową branżę w Nowym Jorku” – Adams napisał w serwisie X (dawniej Twitter). „Środek utrzymania ponad 185 000 nowojorczyków jest zależny od produkcji filmowej i telewizyjnej. Nie mogę się doczekać przywrócenia ich do pracy i mam nadzieję, że utoruje to drogę do porozumienia z SAG-AFTRA, które zapewni pełną odnowę tej ważnej branży .”

11:43 25 września: Dodano oświadczenie Adamsa.