3 października, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

iOS 17 zostanie wydany jutro dla iPhone’a i będzie zawierał 10 nowych funkcji

iOS 17 zostanie wydany jutro dla iPhone’a i będzie zawierał 10 nowych funkcji

W czerwcu Apple ogłosiło iOS 17 z szeroką gamą nowych funkcji i zmian dla iPhone’a. Po ponad trzech miesiącach testów beta, w poniedziałek 18 września zostanie udostępniona bezpłatna aktualizacja oprogramowania dla iPhone’a XS i nowszych wersji.


Poniżej podsumowaliśmy 10 kluczowych funkcji dostępnych na iPhonie z systemem iOS 17, a dodatkowe funkcje pojawią się jeszcze w tym roku. Aktualizacja powinna zostać udostępniona użytkownikom około godziny 10:00 czasu PT / 13:00 ET w poniedziałek, a gdy będzie dostępna, będzie można ją zainstalować z aplikacji Ustawienia, w obszarze Ogólne → Aktualizacja oprogramowania.

komentarz

Tryb gotowości iOS 17


Według Apple StandBy to nowy pełnoekranowy wyświetlacz, który zapewnia szybkie wyświetlanie informacji i umożliwia przeglądanie go z dużej odległości, gdy iPhone leży na boku i jest ładowany. Konfigurowalny interfejs może wyświetlać zegar w różnych stylach, kalendarz, ulubione zdjęcia, prognozę pogody, elementy sterujące odtwarzaniem muzyki, widżety i nie tylko.

Zaprojektowany do ładowania iPhone’a na szafce nocnej, blacie kuchennym lub w biurze, StandBy obsługuje aktywność na żywo, Siri, połączenia przychodzące i większe powiadomienia. Ta funkcja działa również z zawsze włączonym wyświetlaczem iPhone’a 14 Pro.

Naklejki kontaktowe

Naklejki kontaktowe na iOS 17


iOS 17 umożliwia użytkownikom utworzenie niestandardowej naklejki połączenia, która pojawia się podczas przychodzącej rozmowy telefonicznej na czyimś iPhonie. Naklejka może zawierać zdjęcie lub Memoji. Można także dostosować czcionkę i kolor tła. Ta funkcja jest dostępna we wbudowanej aplikacji na telefon i będzie także dostępna w aplikacjach do połączeń innych firm.

NazwaDrop

nazwa


NameDrop pozwala użytkownikom łatwo udostępniać informacje kontaktowe, zbliżając do siebie swoje iPhone’y. Obie osoby mogą wybrać, które konkretne numery telefonów lub adresy e-mail chcą udostępnić, a także mogą udostępnić swoje etykiety kontaktowe.

Bezpośrednia poczta głosowa

Poczta głosowa na żywo iOS 17


Poczta głosowa na żywo zapewnia natychmiastową transkrypcję na ekranie, gdy ktoś zostawi wiadomość głosową. Jeśli użytkownik uzna wiadomość głosową za ważną, może odebrać połączenie w czasie, gdy rozmówca zostawia wiadomość. Apple twierdzi, że połączenia zidentyfikowane przez operatorów jako spam nie są replikowane i zamiast tego będą natychmiast odrzucane.

READ  Długo oczekiwana gra RPG Nintendo Switch została oficjalnie anulowana

Przesuń, aby odpowiedzieć w iMessage

iMessage Przesuń, aby odpowiedzieć


W aplikacji Wiadomości użytkownicy mogą teraz przesuwać palcem w prawo po dowolnej wiadomości, aby wysłać odpowiedź w treści.

Interaktywne widżety

Interaktywne widżety iOS 17


Interaktywne widżety są teraz dostępne na iPhonie na ekranie głównym, ekranie blokady i nowym widoku w trybie gotowości. Firma Apple podała kilka przykładów zastosowań interaktywnych narzędzi, w tym oznaczania przypomnienia jako ukończonego, odtwarzania lub wstrzymywania utworu lub podcastu oraz kontrolowania akcesoriów w aplikacji Home. Aplikacje innych firm będą oferować znacznie więcej możliwości zostaną zaktualizowane o wsparcie. W nadchodzących miesiącach.

Widżety na ekranie głównym oferowały dotychczas ograniczoną funkcjonalność, ponieważ Apple nie pozwolił programistom na dodawanie przewijania, przycisków ani animacji.

Ulepszona automatyczna korekta

Funkcja autokorekty w iOS 17


Apple twierdzi, że iOS 17 zawiera zaawansowany model języka przewidywania słów, który radykalnie usprawni autokorektę na iPhonie. Kiedy piszesz, uczenie maszynowe na urządzeniu koryguje błędy inteligentnie i dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto użytkownicy będą teraz otrzymywać w trakcie pisania predykcyjne rekomendacje tekstowe, umożliwiające dodawanie słów lub całych zdań poprzez dotknięcie spacji.

Autokorekta ma zaktualizowany wygląd w iOS 17, który na krótko podkreśla autopoprawione słowo. Kliknięcie podkreślonego słowa spowoduje wyświetlenie oryginalnie wpisanego słowa, co ułatwi szybkie cofnięcie zmiany. System z czasem uczy się także zwyczajów użytkownika podczas pisania i unika pewnych poprawek, co według Craiga Federighi, szefa inżynierii oprogramowania w Apple, zostało zaprojektowane z myślą o „tych chwilach, gdy chcesz po prostu wpisać niespokojne słowo”.

Mapy Apple w trybie offline

Mapy Apple w trybie offline


Apple Maps dołącza do flagowej funkcji Map Google w systemie iOS 17 z możliwością pobierania map do użytku offline. Apple twierdzi, że użytkownicy mogą pobrać określony obszar mapy, uzyskać dostęp do szczegółowej nawigacji, sprawdzić szacowany czas przybycia, znaleźć miejsca i wiele więcej, gdy ich iPhone nie jest podłączony do sieci komórkowej ani Wi-Fi.

READ  Francuski rząd zakazuje używania angielskich słów związanych z grami, takich jak „e-sport”

Szuflada na etykiety

Szuflada naklejek na iOS 17


Nowa szuflada naklejek w iOS 17 zapewnia dostęp do wszystkich naklejek, w tym pakietów naklejek Live, Emoji, Memoji i iMessage, w jednym miejscu. Żywe naklejki można utworzyć, dotykając i przytrzymując obiekt na zdjęciu, na przykład kota lub psa.

„Hej Siri” zostało skrócone do Siri

Hej, Siri kontra Siri


Firma Apple uprościła polecenia głosowe umożliwiające przywoływanie Siri na iPhonie i innych urządzeniach Apple, w tym na iPadzie, komputerze Mac, HomePod i najnowszych AirPods Pro. Zamiast „Hej Siri” użytkownicy mogą teraz po prostu powiedzieć „Siri”, aby aktywować asystenta głosowego, i mogą wydawać wiele poleceń kolejno bez konieczności ponownego wypowiadania „Siri”.

Więcej funkcji znajdziesz w naszej szczegółowej recenzji Raport iOS 17.