7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Film pokazuje dziesiątki ciał po rzekomym ataku na szkołę prowadzoną przez ONZ w Gazie

Film pokazuje dziesiątki ciał po rzekomym ataku na szkołę prowadzoną przez ONZ w GazieCNN

Organizacja Narodów Zjednoczonych potwierdziła w sobotę, że prowadzona przez ONZ szkoła w północnej Strefie Gazy doznała, jak się wydawało, niszczycielskich zniszczeń, w wyniku zdarzenia, które wysoki rangą urzędnik ONZ określił jako „przerażający”.

Film ze szkoły Al Fakhoura w Jabalii, która służyła jako schronienie dla wysiedleńców, pokazuje zakrwawione ciała w szeregu sal na dwóch piętrach dwupiętrowego budynku. Wśród zmarłych jest wiele kobiet i dzieci.

Wygląda na to, że w jednym z pomieszczeń znajduje się kilkanaście ciał pokrytych kurzem, leżących na podłodze. Biurka były porozrzucane i połamane, a w jednej ze ścian pokoju widać było dużą dziurę. Wygląda na to, że na dziedzińcu budynku baldachim nad metalową konstrukcją został zerwany, a na ziemi widać gruz.

Juliette Touma, rzeczniczka Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Robót, która prowadzi szkoły w obozach dla uchodźców palestyńskich i jest główną agencją ONZ ds. pomocy w Gazie, potwierdziła incydent. Dodała, że ​​łączna liczba ofiar jest nadal niejasna, ponieważ informacje wciąż napływają.

Touma nie był w stanie potwierdzić przyczyny wypadku ani osoby odpowiedzialnej.

Al Jazeera

Kadr z nagrania wideo wyemitowanego po raz pierwszy w Al Jazeera, przedstawiającego następstwa sobotniego strajku w szkole ONZ. Al Jazeera nie podała, w jaki sposób zdobyła wideo.

Dyrektor generalny UNRWA Philippe Lazzarini, który w poście na stronie internetowej X (dawniej Twitter) opisał te obrazy jako „przerażające”, powiedział: Tysiące wysiedlonych ludzi W chwili wypadku schronił się tam.

Powiedział CNN, że IDF analizuje incydent, ale nie ma dalszych komentarzy.

Egipt i Katar oskarżyły już o incydent izraelską kampanię wojskową w zdewastowanym Strefie Gazy. Egipskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych określiło zdarzenie jako „bombardowanie” i stwierdziło, że było to ostatnie z serii izraelskich naruszeń wobec ludności cywilnej w Gazie.

Pożegnała Katar Niezależni badacze Organizacja Narodów Zjednoczonych udała się do Gazy, aby zbadać, jak to określiła, „ciągłe ataki na szkoły i szpitale”.

READ  Biały Dom ogłasza, że ​​Biden odwiedzi Arabię ​​Saudyjską i spodziewa się spotkania z księciem koronnym

05:28- Źródło: CNN

30 minut na ucieczkę przed nalotem

Agencja podała, że ​​sobotni incydent był drugim w ciągu dwudziestu czterech godzin, podczas którego zbombardowano szkołę UNRWA w północnej Gazie. Touma powiedziała CNN, że w piątek inna szkoła w Zaytoun liczyła 4000 uczniów.

Dodała, że ​​pojawiły się doniesienia, że ​​karetki pogotowia nie mogły dotrzeć do szkoły, co jej zdaniem było prawdopodobnie spowodowane walkami i przerwami w komunikacji.

Według Lazzariniego w tym incydencie najprawdopodobniej zginęło dziesiątki osób, który napisał: „Te ataki nie mogą stać się powszechne, muszą się skończyć”. Dodał, że humanitarne zawieszenie broni nie może dłużej czekać.

To rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana.