30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Amerykańskie drony latają nad Gazą w poszukiwaniu zakładników

Amerykańskie drony latają nad Gazą w poszukiwaniu zakładników

WASZYNGTON (Reuters): Stany Zjednoczone wysyłają drony zwiadowcze nad Strefą Gazy w poszukiwaniu zakładników wziętych przez Islamski Ruch Oporu (Hamas), gdy ruch palestyński zaatakował Izrael 7 października, poinformowało w czwartek dwóch amerykańskich urzędników.

Dwóch amerykańskich urzędników, którzy wypowiadali się pod warunkiem zachowania anonimowości, oświadczyło, że Stany Zjednoczone latają nad Gazą dronami zbierającymi dane wywiadowcze, aby pomóc w zlokalizowaniu zakładników. Jeden z urzędników powiedział, że wykonywał loty dronami od ponad tygodnia.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że dziesięciu Amerykanów wciąż zaginionych może znajdować się wśród ponad 200 osób wziętych jako zakładników w Gazie, gdzie, jak się uważa, są przetrzymywani w rozległej sieci tuneli Hamasu.

Siły izraelskie otoczyły w czwartek miasto Gaza – główne miasto Strefy Gazy – w ataku na Hamas, który stawiał opór atakom typu „uderz i uciekaj” z podziemnych tuneli.

Miasto położone w północnej Strefie Gazy stało się celem ataku Izraela, który zobowiązał się do wyeliminowania struktury przywódczej ruchu islamskiego i wezwał ludność cywilną do ucieczki na południe.

Bojownicy Hamasu przypuścili niespodziewany atak na Izrael 7 października, zabijając, według izraelskich urzędników, 1400 osób, w większości cywilów, w najkrwawszym dniu w 75-letniej historii kraju.

Według władz odpowiedzialnych za służbę zdrowia w Gazie w wyniku izraelskich odwetowych bombardowań i ataków naziemnych na małą palestyńską enklawę liczącą 2,3 miliona osób zginęło co najmniej 9061 osób.

(Raport: Phil Stewart i Idris Ali – Przygotowany przez Mahometa dla Biuletynu Arabskiego – Przygotowany przez Mahometa dla Biuletynu Arabskiego) Redakcja: Michael Perry

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę
READ  Brak postępów w sprawie zawieszenia broni na Ukrainie w rozmowach Ławrow-Kuliba