7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kate Bolduan z CNN wycofuje wpływy i demaskuje w Kongresie hipokryzję banku centralnego republikanina Ralpha Normana

Kate Bolduan z CNN wycofuje wpływy i demaskuje w Kongresie hipokryzję banku centralnego republikanina Ralpha Normana

Prezenterka CNN, Kate Bolduan, była przygotowana w piątek, gdy republikanin Ralph Norman (RSC) próbował odrzucić analizę bezpartyjnego Biura Budżetowego Kongresu, według której projekt ustawy o pomocy dla Izraela sporządzony przez Izbę GOP zwiększy deficyt budżetu państwa o 26,8 miliarda dolarów.

Chociaż prawodawca z Karoliny Południowej wyraził złość, że ma „tak małe zaufanie do Biura Budżetowego Kongresu”, ponieważ ma ono „program mający na celu poparcie dowolnego punktu widzenia” przedstawianego przez administrację Bidena, Bolduan zauważył, że Norman już wcześniej zachwalał ustalenia biura, kiedy czy odpowiadało mu to politycznie.

Ustawa o pomocy dla Izraela, która we wtorek ledwo przeszła przez Izbę, rozpoczęła nową erę przywództwa spikera Izby Reprezentantów Mike’a Johnsona (Los Angeles) bitwą partyzancką, prawie na pewno opóźniając nadzwyczajną pomoc wojskową dla Izraela.

Ustawa przewiduje pomoc dla Izraela w wysokości 14,3 miliarda dolarów, ale „równoważy” ten koszt poprzez obcięcie o 14,3 miliarda dolarów funduszy przeznaczonych dla Urzędu Skarbowego.

Jest to sprzeczne z rzekomym celem Republikanów w Izbie Reprezentantów, jakim jest niezwiększanie długu publicznego Znaleziono Bank Centralny Omanu Ustawodawstwo zwiększy deficyt o 26,8 miliarda dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat. IRS, powołując się na zmniejszoną zdolność kontrolowania bogatych firm i egzekwowania ściągania należności, przejęte Cięcia będą kosztować rząd 90 miliardów dolarów w ciągu następnej dekady.

Te kompromisy rozwścieczyły Demokratów, pozostawiając ustawę DOA w Senacie i Białym Domu.

pojawiające się Centrala wiadomości CNN W piątek Norman odpowiedział na krytykę ze strony Demokratów, że GOP „narzuca warunki pomocy dla Izraela”, twierdząc, że „Demokraci twierdzą, że woleliby, aby agenci IRS wspierali Izrael”.

Jednakże Bolduan zauważył, że chociaż Republikanie w Izbie Reprezentantów upierają się, że cięcia IRS są „zapłatą”, Biuro Budżetowe Kongresu twierdzi, że ustawa zwiększyłaby deficyt w większym stopniu niż zwykłe bezwarunkowe wysłanie pomocy do Izraela.

READ  Okupacyjna policja szturmuje meczet Al-Aqsa podczas modlitw Ramadanu, co doprowadziło do wystrzelenia rakiet z Gazy

„Mam bardzo małe zaufanie do CBO” – narzekał Norman. „Mają program wspierania dowolnego punktu widzenia obecnej administracji, więc nie zgadzam się z tym”.

Następnie poskarżył się, że „przeznaczono fundusze dla 80 000 agentów IRS” i że „irytujące” dla Demokratów jest to, że Demokraci nie otrzymują „zapłat” za udzielenie dodatkowej pomocy.

Pod wpływem oświadczenia Normana o wotum nieufności dla banku centralnego w Kongresie i określenia go jako podmiotu popierającego Bidena, Bolduan następnie zaproponował Jego poprzednie wsparcie Analizować budżet urzędu, gdy wydawało się, że służy on jego własnemu programowi politycznemu.

„Widziałem jednak, jak pochwalałeś CBO za wspieranie niektórych twoich wysiłków w przeszłości” – powiedziała. „Szukałem dziś rano – twoje biuro umieściło akta Komunikat prasowy z lutego „W tym roku liczycie na to, że CBO przedstawi swoje stanowisko, nazywając go „oszałamiającym raportem” CBO, który potwierdza to, co mówiłem od dawna na temat wymykających się spod kontroli wydatków i długu publicznego”.

– Co się więc zmieniło? – zapytał bez ogródek konserwatywnego kongresmena Bolduan.

Ze swojej strony Norman próbował odwrócić uwagę od swojej oczywistej hipokryzji, szybko skupiając się na skargach dotyczących „zamartwiania się” i rzekomej niechęci Białego Domu do zaproponowania cięć wydatków.

„No cóż, kwoty pułapu zadłużenia – CBO nie może nimi manipulować” – powiedział. „Nie mylą się w 100% przypadków ani nie mają racji w 100% przypadków. Ale teraz mówię, że przyjmijmy dane CBO, że jeśli zwiększą deficyt. Gdzie mogą uzyskać rekompensatę? w planie?Administracja Bidena?

Norman kontynuował: „W tym roku mamy deficyt w wysokości 1,7 biliona dolarów i w jakich okolicznościach mogą sobie to zrekompensować? Nie mogą niczego obciąć. A co z programem czujności armii? To są dolary, które można wydać na pomoc dla Izraela, i powiedzieć: „Szczerze mówiąc, w sprawie pomocy dla Ukrainy. Ale oni tego nie zrobią i zamierzają doprowadzić kraj do bankructwa, a my jesteśmy tym zmęczeni tutaj, w Izbie, zwłaszcza pod rządami Mike’a Johnsona”.

READ  Prezydent Ukrainy Zełenski prowadzi rozmowy z sekretarzem generalnym ONZ, przywódcą Turcji