1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zwolniono mnie z wymarzonej pracy na LinkedIn, a teraz pracuję w Google.

Zwolniono mnie z wymarzonej pracy na LinkedIn, a teraz pracuję w Google.

Mariana Kobayashi przed logo LinkedIn
Mariana Kobayashiego

  • Mariana Kobayashi została zwolniona z LinkedIn w maju 2023 r.
  • Po sześciu miesiącach podróży dostałem lepiej płatną pracę w Google.
  • Kobayashi powiedziała, że ​​zwolnienie z pracy rozdzierało jej serce, ale nauczyło ją, że nie należy traktować pracy tak osobiście.

To jest artykuł „As Told” oparty na rozmowie z Marianą Kobayashi. Poniższe informacje zostały zredagowane pod względem długości i przejrzystości.

Dowiedziałem się, że w maju 2023 zostanę zwolniony z LinkedIn.

To była firma, do której zawsze chciałem dołączyć i czułem, że to moja wymarzona praca.

Zanim w lipcu 2022 r. otrzymałem dyplom ukończenia studiów, odrzucono mnie z kilku innych stanowisk na LinkedIn. W międzyczasie miałem inną pracę, ale wydawało się, że moja podróż zaprowadziła mnie do świata technologii. Myślę, że zbudowałem wizerunek LinkedIn jako absolutnie boskiego miejsca w tej branży.

Byłem tam bardzo szczęśliwy, więc kiedy nadeszły zwolnienia, byłem zdruzgotany. Nie oglądam wiadomości, więc nie wiedziałem o plotkach; Właśnie niespodziewanie w mojej skrzynce odbiorczej pojawił się e-mail.

Tego dnia poczułam, że wszystko się zmieniło.

Na początku byłem zszokowany i zdezorientowany, ponieważ czułem, że nie zrobiłem nic złego. Dobrze wykonywałem swoją pracę i byłem naprawdę szczęśliwy w firmie. Poczułam się, jakby odebrano mi część mojej tożsamości, ponieważ nawet podświadomie zbudowałam tę pracę jako marzenie, a teraz zaczęło to zanikać.

Życie w bańce

Później zdałam sobie sprawę, że pracując na LinkedIn, żyłam w bańce.

Chodziłem tam na siłownię, codziennie chodziłem do biura, wszyscy moi przyjaciele tam pracowali, a nawet mój partner kiedyś tam pracował. To sprawiło, że zacząłem zastanawiać się, kim byłbym bez pracy i co tak naprawdę oznaczał sukces. Kiedy moi przyjaciele mnie sprawdzali, czułem, że nie mam nic do dodania do rozmowy, ponieważ nie robiłem już tego, co czyniło mnie godnym.

READ  Sojusznik FTX ostrzegł władze na kilka dni przed aresztowaniem Bankmana-Frieda | Sam Bankman Fried
Mariana Kobayashi dowiedziała się, że w maju 2023 r. została zwolniona z LinkedIn.
Mariana Kobayashiego

To doświadczenie nauczyło mnie, aby nigdy więcej nie wiązać w ten sposób swojej wartości z pracą lub firmą.

Wydaje się, że LinkedIn mógł zapobiec zwolnieniom, dokonując lepszych wyborów dotyczących zatrudnienia. Z pewnością mieli poczucie, że po pandemii Covid-19 zatrudnili zbyt wielu pracowników i nie byli przygotowani na trudne czasy gospodarcze.

Zwolnienia naprawdę wpływają na kulturę firmy. Wielu moich znajomych, którzy pracowali w LinkedIn i Google, również w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy odeszło z pracy z powodu złego nastroju.

Zwolnienia mogą być szansą

Moja najlepsza rada dla tych, którzy zostali zwolnieni z pracy, brzmi: wykorzystaj szansę. W końcu pojawi się coś bardziej kompatybilnego z Tobą.

Patrzę teraz na siebie i jestem dumny ze wszystkiego, co się wydarzyło. W mojej karierze rozwinąłem się na dwóch poziomach – coś, co nie byłoby możliwe, gdybym został w LinkedIn – moja pensja wzrosła prawie dwukrotnie i pracuję w firmie, która jest dla mnie lepiej dopasowana.

Po sześciu miesiącach podróży Kobayashi dostał lepiej płatną pracę w Google.
Mariana Kobayashiego

Zdecydowałem się na podróż po zwolnieniu i ostatecznie dostałem pracę w biurze Google w Dublinie.