24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prawnicy, którzy zapoznali się z pakietem wynagrodzeń Muska, żądają akcji Tesli o wartości 6 miliardów dolarów

Prawnicy, którzy zapoznali się z pakietem wynagrodzeń Muska, żądają akcji Tesli o wartości 6 miliardów dolarów

W ostatnich miesiącach reklamodawcy uciekli z X w następstwie serii kontrowersji wokół jego właściciela, Elona Muska.
Antonio Masiello

  • Prawnicy akcjonariusza Tesli pomyślnie uzyskali pakiet wynagrodzeń o wartości 56 miliardów dolarów od Elona Muska z Tesli.
  • Teraz proszą sędziego o około 11% akcji Tesli o wartości około 6 miliardów dolarów w zamian za honoraria adwokackie.
  • Musk określił tę prośbę jako „karną”.

Prawnicy akcjonariusza Tesli skutecznie argumentowali przed sądem w Delaware, że Elonowi Muskowi nie przysługuje pakiet odszkodowań w wysokości 55 miliardów dolarów za pracę w firmie zajmującej się pojazdami elektrycznymi.

Zamiast tego część pakietu wynagrodzeń powinna trafić do nich w postaci honorariów adwokackich, argumentowali prawnicy przed sędzią ze stanu Delaware.

Ich opłaty sądowe wynoszą około 11% ich pakietu wynagrodzeń – argumentowali prawnicy w piątkowym pozwie do sądu. Daje to wartość akcji Tesli wynoszącą około 5,96 miliarda dolarów, przy aktualnej cenie akcji firmy wynoszącej 202,64 dolarów za akcję.

Radca prawny Kathleen McCormick z sądu kancelaryjnego w Delaware musi teraz zdecydować, jaka część nagrody może zostać przeznaczona na pokrycie honorariów adwokackich.

Tesla i Musk nadal mogą odwołać się od radykalnej decyzji o unieważnieniu opcji na akcje dyrektora generalnego.

Według magazynu prawnicy powodów zazwyczaj otrzymują jedną trzecią kwoty wyroku lub kwoty ugody. Prawnicy w swoim wniosku argumentowali, że nie żądali „33% przyznanej wymiernej korzyści” w oparciu o „utrwalony precedens”.

„Adwokat powoda nie otrzymał wynagrodzenia za swoją pracę, żadne koszty ani wydatki nie zostały zwrócone, a postępowanie sądowe w związku z tą sprawą wymagało poświęcenia znacznej części czasu i zasobów radcy prawnego powoda przez okres sześciu lat, w tym znacznych – wydatki kieszonkowe” – napisali prawnicy.

Nic więc dziwnego, że Musk był niezadowolony z prośby prawników.

READ  Ropa rośnie w związku z nadziejami chińskiej gospodarki; Recesja obawia się wzrostu kapitalizacji

„Prawnicy, którzy nie zrobili nic innego, jak tylko skrzywdzili Teslę, chcą 6 miliardów dolarów” – napisał w piątkowy wieczór w X. „kryminalista.”

Media nieobsługiwane przez AMP.
Kliknij, aby uzyskać pełną wersję mobilną.

W 2018 roku Richard Tornetta, były perkusista heavy metalowy i akcjonariusz Tesli, złożył pozew przeciwko firmie produkującej samochody elektryczne, argumentując, że dyrektor generalny Tesli wykorzystał swoje bliskie relacje z członkami zarządu firmy, aby zapewnić sobie ogromny pakiet wynagrodzeń i, w miarę jak w rezultacie naruszył obowiązki Spółki. Jego obowiązki powiernicze wobec akcjonariuszy.

McCormick zgodził się w styczniu z Tornitą i wyeliminował pakiet wynagrodzeń Muska.

Decyzja rozgniewała Muska, który później oświadczył w X, że „nigdy nie powinieneś zakładać swojej firmy w Delaware”.

Prawnicy Tornity, w tym główny doradca prawny Greg Varallo z Bernstein Litowitz Berger & Grossman, napisali w piątek w pozwie sądowym, że jego zespół jest gotowy „zjeść naszą kuchnię”.

Andrews & Springer i Friedman Oster & Tejtel również należeli do zespołu powoda.

Prawnicy zdali sobie sprawę, że chwilówka będzie standardowym żądaniem.

„Wiemy, że żądane opłaty są bezprecedensowe pod względem ich bezwzględnej wielkości” – stwierdził w pozwie. „Wielkość żądanego odszkodowania jest duża, ponieważ wartość korzyści osiągniętej przez Teslę i osiągniętej przez obrońcę powoda była ogromna”.

Musk nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz wysłaną poza godzinami pracy.