3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zverev prowadzi Niemcy do pokonania Włoch w United Cup;  Zwyciężyły także Holandia, Chiny i Polska

Zverev prowadzi Niemcy do pokonania Włoch w United Cup; Zwyciężyły także Holandia, Chiny i Polska

SYDNEJ – Alexander Zverev poprowadził Niemcy do zwycięstwa 2:1 nad Włochami, podczas gdy Holandia pokonała Norwegię w decydującym meczu gry podwójnej mieszanej i wygrała w sobotę fazę grupową United Cup.

Zverev pokonał Lorenzo Sonenkę 6:7 (5), 6:3, 6:4, po czym wraz z Angelique Gerber wygrał decydujący mecz gry mieszanej z Sorrento i Angelicą Moratelli 6:3, 6:0.

„Obydwaj jesteśmy bardzo szczęśliwi, cały zespół jest bardzo szczęśliwy” – powiedział Zverev. „Angie grała dobrze w grze mieszanej, a jej gra pojedyncza była na wysokim poziomie już w pierwszym meczu”.

Kerber, trzykrotna mistrzyni Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, brała udział w swoim pierwszym turnieju od urodzenia w lutym. Przegrała z Jasmin Poulin 6:4, 7:5.

Numer 1 na świecie Ika Svitek pomógł najwyżej rozstawionej Polsce prowadzić 2:0 z Brazylią, która przegrała po raz drugi w ciągu dwóch dni.

Sviatek w swoim pierwszym meczu w sezonie pokonał Beatriz Haddad Mia 6:2, 6:2, a Hubert Hurcox 6:7 (4), 6:2, 6:3 w 2,5 godziny pokonał Diego Seybotha Wilde powalony .

Do ćwierćfinału awansuje zwycięzca poniedziałkowego meczu Polska-Hiszpania.

W Sydney Arantxa dał Russowi Holenderowi szybkie prowadzenie, pokonując Maleena Helgo w dwóch setach, a następnie Casper Rood pokonał Dalena Kriekspura w dwóch setach i wyrównał dla Norwegii grupę F.

Następnie w grze podwójnej mieszanej holenderska para Demi Schoors i Wesley Koolhoff pokonała Ruuda i Ulrike Eigeri 7:6 (5), 7:5.

W grupie E w Perth Zhang Zhizhen pokonał Jiriego Lehkę 5:7, 6:3, 6:4, a Zheng Qinwen pokonał nr 7 Marketę Vondrousovą 6:1 i podwyższył wynik 2:0 z Czechami. Wygrana bramką. 2-6, 6-1. Następnie chińska para bez problemu poradziła sobie w kategorii gry podwójnej mieszanej.

Mieszane drużyny z 18 krajów grają w Perth i Sydney na treningach przed Australian Open. Format to gra pojedyncza mężczyzn i kobiet oraz gra mieszana.

W niedzielę numer 1 wśród mężczyzn Novak Djokovic powróci do Perth po raz pierwszy od Pucharu Hoffmanna w 2013 roku, gdzie prowadzi Serbię w pierwszym meczu grupowym przeciwko Chinom.

READ  Jak i dlaczego Polska stała się czołowym eksporterem jabłek do Mongolii? • Drożdże