22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

United Cup: Hurcox/Switek prowadzą Polskę do ćwierćfinału

United Cup: Hurcox/Switek prowadzą Polskę do ćwierćfinału

Perth, 1 stycznia (SocialNews.XYZ) Hubert Harkas i Ika Sviatek w poniedziałek zapewnili Polsce miejsce w ćwierćfinale United Cup po zwycięstwie 6:0, 6:0 nad Hiszpanami Alejandro Davidovichem Foginą i Sarą Sorips Tarmo.

W grze podwójnej mieszanej, w której zwycięzca bierze wszystko w grupie A, Hurcox i Sviatek zdominowali arenę RAC i dotarli do ostatniej ósemki. Wygrali 78 procent (19/24) punktów po pierwszym serwisie i już po 43 minutach nie mieli żadnego przełamania, aby wygrać.

„Jestem bardzo zadowolony ze swojej pozycji i sposobu, w jaki jestem skupiony” – powiedział Świątek. „Nie jestem zardzewiały. Nie czuję, że muszę łapać rytm. Po US Open gram swobodnie, tak jak czułem się w Pekinie. Jestem szczęśliwy. W tym momencie”.

Polska w zeszłym sezonie dotarła do półfinału 18-narodowego turnieju mieszanego i jako pierwsza drużyna dotarła do ćwierćfinału tegorocznych rozgrywek.

Świątek wygrała w zeszłym sezonie 20 imponujących setów „bajgli” (6:0) w grze pojedynczej i kontynuowała ten nieustanny postęp podczas starcia w grze mieszanej, zdobywając swoje pierwsze dwa bajgle w sezonie 2024 wraz z Hurcoxem nr 9 na świecie w pełnym występie . .

„Staram się nauczyć Huby’ego, że nie potrzebuje dogrywki w każdym secie” – zażartował Świątek.

Wcześniej polski numer 1 na świecie Świdek zapewnił sobie zwycięstwo, pokonując 6:2, 6:1 hiszpańską drużynę Sorbies Dormo. Davidovich Fogina dał Hiszpanii szybkie prowadzenie, pokonując Hurcox 3:6, 6:3, 6:4.

Czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema Świątek świętował Nowy Rok pokonując numer 48 na świecie Sorribes Tormo z Hiszpanii w godzinę i 28 minut. Dzięki swojemu ostatniemu zwycięstwu Świdek poprawił swój wynik na 3:0 (6:0 w setach) przeciwko Soripesowi Dormo.

W poniedziałek Świtek w pierwszych trzech gemach serwisowych był zmuszony obronić cztery break pointy. Okazało się jednak, że były to jedyne break pointy, z jakimi spotkał się w meczu czołowy zawodnik WTA.

READ  Wielkość i prognoza rynku goździków

Dobra gra Świdka została przerwana przez zwycięzcę rewanżu podczas imponującej przerwy miłosnej i było 4-2. Dwie partie później Świdek objął prowadzenie w setach, pokonując zwycięzcę bekhendu po swoim drugim secie.

W drugim secie Świdek zobaczył, jak cztery break pointy spadły do ​​1:0, ale wkrótce przejął inicjatywę po agresywnym przełamaniu i podwyższył na 3:1. Sviatek wrócił stamtąd do domu i odniósł swoje 13. zwycięstwo w turnieju z rzędu, po zdobyciu kolejnych tytułów w Pekinie i finałach WTA, aby zakończyć sezon 2023 dwoma zwycięstwami w Perth.

Wcześniej Davidovic Fogina poprowadził Hiszpanię do zwycięstwa, dzięki któremu United dotarli do ćwierćfinału Pucharu, pokonując w poniedziałek Hurcox.

W zaciętym pojedynku na arenie RAC Davydovich Fogina zaimponował punktami po drugim serwisie. Wygrał 74 procent (25/34) drugiego serwisu i 55 procent (11/20) drugiego serwisu Hurcoxa i wyszedł na prowadzenie po dwóch godzinach i trzech minutach.

Davydovic Fogina, który rozpoczął sezon zwycięstwem w jednym secie nad Thiago Seybothem Wildem, obecnie prowadzi Hurcox 4-2 w serii bezpośrednich pojedynków Lexusa ATP. 24-letni Hiszpan poprawił swój rekord w meczach z graczami z pierwszej dziesiątki rankingu Pepperstone ATP, do 6-24.

Źródło: IANS

O Kobe

Kobi Atusumilli jest programistą. Jest redaktorem SocialNews.XYZ i prezesem AGK Fire Inc.

Lubi projektować strony internetowe, tworzyć aplikacje mobilne i publikować artykuły na temat bieżących wydarzeń z różnych renomowanych źródeł informacji.

Pisząc, lubi pisać o aktualnej polityce światowej i filmach indyjskich. Jego plany na przyszłość obejmują przekształcenie SocialNews.XYZ w serwis informacyjny wolny od uprzedzeń i ocen.

Można się z nim skontaktować pod adresem [email protected]