18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zdaniem Kaczyńskiego z Polski podważa to pierwotną suwerenność prawa UE

WARSZAWA (Reuters) – Lider partii rządzącej Jaroslav Kaczyński zacytował państwową agencję informacyjną BAP, która stwierdziła, że ​​nacisk UE na priorytet prawa UE nad prawem krajowym podważa polską suwerenność.

W czerwcu Komisja Europejska, kustosz traktatów unijnych, zwróciła się do Warszawy o wycofanie wniosku do polskiego Trybunału Konstytucyjnego o rozstrzygnięcie, czy konstytucja kraju, czy traktaty unijne są ważne.

„To niewiarygodne żądanie, które podważa naszą suwerenność, nasz porządek konstytucyjny, fundament sukcesu Rzeczypospolitej” – powiedział Gazinsky w liście odczytanym na konferencji prawicowych czytelników gazet. Zgłoszono BAP.

Kaczyński, lider Nacjonalistycznego Prawa i Sprawiedliwości (PiS) i wicepremier, nazwał żądanie komisji „walką opozycji o obalenie demokratycznie wybranego rządu” i „instrumentem narzucenia nowego, rewolucyjnego porządku”. Europa „.

Priorytet prawa unijnego nad prawem krajowym jest kluczową zasadą integracji europejskiej.

Politycy opozycji Zakwestionowanie przez Polskę priorytetu prawa unijnego nie tylko zagraża przyszłości kraju w UE, ale także wpływa na stabilność federacji.

Rozprawa Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, pierwotnie wyznaczona w lipcu, została odroczona do 22 września.

Komisarz UE Paulo Gentiloni powiedział we wrześniu, że wyzwanie prawne Polski było powodem zawieszenia 57 57 mld w unijnym funduszu naprawczym dla Warszawy.

Większość z 27 komitetów zajmujących się ich krajowymi planami wydatków uzyskała już zgodę UE, otwierając dostęp do miliardów euro w funduszach naprawczych Covit-19.

(Raport Alicii Pitak; Edytowanie przez Christinę Pincher)

READ  Koty domowe zaliczane są w Polsce do „obcych gatunków inwazyjnych”. Niektórzy miłośnicy kotów nie są szczęśliwi.