3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wielka Brytania testuje 4-dniowy tydzień pracy

Wielka Brytania testuje 4-dniowy tydzień pracy

W program zaangażowany jest również Platins, sklep z rybą z frytkami w Norfolk w Anglii.

„Wierzymy, że dając naszym pracownikom lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, mogą pracować wydajniej i wydajniej” – powiedział Callum Howard, rzecznik restauracji.

Czterodniowy tydzień pracy od dziesięcioleci był marzeniem w miejscu pracy. W 1956, ówczesny wiceprezydent Richard Nixon Spodziewaj się takiego układu W „niedalekiej przyszłości”. Ale rzeczywistość była przeprowadzone nierównomiernie Na całym świecie przez lata dr Shore, który prowadzi również badania nad innymi próbami, powiedział w wywiadzie telefonicznym.

Poszczególne firmy opracowały swoje podejście, zwłaszcza że pandemia wywróciła tradycyjną kulturę pracy. w Zjednoczone państwoNiektóre firmy pozwoliły pracownikom skrócić swój tydzień pracy, odcinając piątki, pracując na hybrydowe zmiany, obniżając płace za mniejszą liczbę godzin lub tworząc własne harmonogramy.

W Nowej Zelandii powstał Unilever. Najkrótszy okres próbny tygodnia pracy W roku 2020. Na Islandii test Dr Schorr powiedział, że skrócenie tygodniowego czasu pracy do 35 lub 36 godzin, obejmujące około 2500 pracowników rządowych, rozszerzyło się podczas pandemii, a 86 procent wszystkich islandzkich pracowników jest obecnie zatrudnionych lub kwalifikuje się do krótszych harmonogramów.

Powiedziała, że ​​większość wysiłków ma miejsce w sektorze prywatnym, ale rządy w Szkocji i Hiszpanii zapowiedziały wsparcie, w tym dotacje, na czterodniowy tydzień pracy. Firmy w Irlandii i Australii rozpoczęły testy 1 sierpnia, a dwa kolejne testy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie rozpoczną się w październiku.

Dr Shore powiedział, że praca w domu podczas pandemii była głównym czynnikiem napędzającym narastającą dynamikę krótszego tygodnia pracy. „Dzięki temu pracodawcy zdali sobie sprawę, że mogą ufać swoim pracownikom” – powiedziała.

Firmy zmuszane są również do restrukturyzacji sposobu działania.

„Firmy, którym naprawdę się udało, usuwają działania z listy osób” – powiedziała. „Najczęstsza reorganizacja pracy dotyczy spotkań – nadmierna liczba spotkań, nadmierna długość i nieefektywność spotkań.”

READ  Rosyjskie naloty sieją spustoszenie w Mariupolu, zamieniając ukraińskie miasto w „popiół”