16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wewnątrz planu demontażu EY: dlaczego może radykalnie zmienić kształt Wielkiej Czwórki

Wewnątrz planu demontażu EY: dlaczego może radykalnie zmienić kształt Wielkiej Czwórki

Kiedy Carmen Di Sibiu, globalna prezes EY, wsiadła do prywatnego odrzutowca firmy księgowej pod Davos we wczesnych godzinach porannych w czwartek, włosko-amerykański dyrektor generalny wyruszył w jeszcze śmielszą podróż.

Siedząc na statku EY Pierwszym, jak w firmie rachunkowej znany jest samolot Bombardier, był audytor, który przejął kierownictwo Plan demontażu grupy Wielkiej Czwórki Zreformowałoby to oligopol dominuje profesjonalizm Od upadku ich rywala Arthura Andersena w 2002 roku z powodu upadku amerykańskiej grupy energetycznej Enron.

Di Sibiu i jego starsi koledzy równoważą historyczny rozdział między pracą audytorską i doradczą EY po latach krytyki w związku z postrzeganym konfliktem interesów. Audytorzy mają za zadanie rozliczanie kierownictwa firmy i opieranie się naciskom na podpisywanie numerów bez odpowiednich dowodów, podczas gdy koledzy konsultanci wolą, aby klienci byli mili, aby generować opłaty w takich obszarach, jak podatki, transakcje i doradztwo.

„Zaskakuje mnie, że trwało to tak długo”, mówi Fiona Cherniowska, dyrektor generalna analityka sektora konsultingowego Source Global Research. „Każdej firmie księgowej coraz trudniej jest świadczyć usługi multidyscyplinarne, w tym audyt… Wyobrażam sobie, że każda inna firma patrzy na [restructuring] bardzo. „

Uzasadnienie separacji

W przypadku praktyk konsultingowych Wielkiej Czwórki ograniczenia w pracy z klientami audytorskimi są hamulcem wzrostu, podczas gdy inwestycje w poprawę audytu drenują inwestycje kapitałowe z ich działalności doradczej.

„Większość osób niebędących audytorami chce uwolnić się od ograniczeń niezależności w pracy, którą możemy wykonać”, mówi jeden z partnerów EY, który nie jest zaangażowany w planowanie restrukturyzacji.

Sprzedawanie porad w zakresie doradztwa cyfrowego oraz fuzji i przejęć pomogło zwiększyć przychody Wielkiej Czwórki do rekordowych poziomów, ale jej doradcze ramiona mierzą się z konkurentami, których nie ograniczają problemy audytowe. Accenture, które uniezależniło się od audytora Arthura Andersena w 2000 r., odnotowało w ubiegłym roku przychody w wysokości 51 miliardów dolarów, co stanowi prawie dwukrotny wzrost sprzedaży EY Advisory.

Pomimo zaostrzenia sprzedaży porad dotyczących audytów klientów, Wielka Czwórka wciąż boryka się z pytaniami o jakość swoich audytów.

READ  Akcje Ubera wzrosły po włączeniu go do indeksu S&P 500

„Czujemy, że zainwestowaliśmy w jakość audytu, ale nadal czujemy, że jesteśmy w tym samym miejscu”, mówi ktoś, kto zna plany EY z pierwszej ręki.

Drugim czynnikiem, mówi osoba, jest to, że konflikty stają się coraz trudniejsze do zarządzania, ponieważ Wielka Czwórka naciska na wieloletnie kontrakty na usługi zarządzane dla dużych grup korporacyjnych, które oferują wraz z firmami technologicznymi poprzez sojusze kontraktowe.

Audyt dostawcy technologii, a nawet funduszu private equity, w który inwestuje, może wywołać nowe konflikty i zahamować rozwój działu doradczego na szybko rozwijającym się rynku doradztwa cyfrowego.

Partner z innej Wielkiej Czwórki twierdzi, że problem jest bardziej palący dla EY, ponieważ dominuje ona na rynku audytów Doliny Krzemowej, sprawdzając konta Amazon, Google, Oracle, Salesforce i Workday.

Zgodnie z planami rozwijanymi przez EY, jego działalność zostanie podzielona na partnerstwo skoncentrowane na audycie oraz odrębną działalność doradczą, obejmującą większość zespołów doradczych i transakcyjnych. Przeglądane opcje obejmują: Oferta publiczna lub sprzedaż akcji Według osób zaznajomionych z tą sprawą Goldman Sachs i JPMorgan doradzali firmie liczącej 312 000 osób.

Firma audytorska, która pozostanie spółką osobową, zachowała markę EY, gdy firma sprzedała swoje praktyki konsultingowe firmie Cap Gemini za 11 miliardów dolarów w 2000 r., zanim odbudowała ją od podstaw. Nie zdecydowano się na biznes, który tym razem utrzyma markę EY, mówi osoba zaznajomiona z planami.

W ostatnich latach , Widz z Wielkiej Czwórki Według starszych księgowych i konsultantów, powtórzenie rozpadu sprzed dwóch dekad, ale wdrożenie planowania awaryjnego na wypadek, gdyby organy regulacyjne były do ​​tego zmuszone.

PwC rozważało opcje obejmujące pierwszą ofertę publiczną części swojej działalności w 2019 r., ale zdecydowało się nie przeprowadzać podziału częściowo ze względu na koszty i złożoność, mówi osoba zaznajomiona z planowaniem.

PwC i Deloitte powiedziały w piątek, że są zaangażowane w utrzymanie swoich praktyk audytowych i doradczych, podczas gdy KPMG przestało to robić, twierdząc, że model multidyscyplinarny „przynosi szereg korzyści”.

READ  Jako rzeczoznawca antyków zarobił sześciocyfrowe kwoty w JustAnswer – jak to robi ten 51-latek

Separacje dadzą klientom szerszy wybór doradców i audytorów, zmniejszając ryzyko konfliktu interesów, ale toczy się debata, czy duzi klienci tego chcą.

„Nie sądzę, żeby rynek chciał zwykłego gracza” — mówi jeden ze starszych recenzentów w firmie średniej wielkości. Jednak partner w innej firmie średniej wielkości uważa, że ​​reszta Wielkiej Czwórki pójdzie w ślady EY. – Doprowadzi to do łańcucha wydarzeń, w których wszystkie firmy świadczące usługi profesjonalne będą pilnie przeanalizować i ocenić swoje struktury – dodaje.

podzielona sprzedaż

Dla światowych liderów Di Sibio i EY decyzja o zarekomendowaniu w najbliższych tygodniach podziału na blisko 13 000 partnerów spółki będzie zależeć nie tylko od atrakcyjności podziału, ale także od tego, jakie formy restrukturyzacji można osiągnąć.

„Widać korzyści strategiczne, ale niekoniecznie są one osiągalne w praktyce”, mówi osoba zaznajomiona z planowaniem EY. „Właśnie to próbujemy rozwiązać, ponieważ jeśli to nie zadziała, nie zrobimy tego”.

Dezintegracja będzie wymagała zgody setek regulatorów na całym świecie i potrwa lata, mówią partnerzy w innych firmach.

Najpilniejszym wyzwaniem będzie zdobycie poparcia w głosowaniu partnerów EY z różnych branż i krajów, których interesy będą trudne do pogodzenia.

Partnerzy z innych grup księgowych twierdzą, że głównym polem bitwy będą względne oceny działalności audytorskiej i doradczej, czy partnerzy audytorzy wierzą, że ich dochody zmniejszą się po oddzieleniu od bardziej dochodowej praktyki konsultingowej i kto zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za sprawy sądowe wynikające z rzekomego niepodnoszenie czerwonych flag na oszustwa Wirecard w Niemczech i NMC Health w Wielkiej Brytanii.

Zobowiązania wynikające z audytów Wirecard i innych roszczeń prawnych nie były impulsem do planowania, mówi osoba zaznajomiona z rozmowami.

Audytorzy kwestionują, czy niezależna firma audytorska jest rentowna i może konkurować o pracowników bez obietnicy różnych opcji kariery.

Nowo niezależny dział audytu będzie zatrudniał ekspertów z innych dziedzin, którzy będą pomagać w pracach audytowych – mówią osoby poinformowane o planach EY.

W międzyczasie istnieje ryzyko niestabilności. W piątkowej notatce dla personelu Di Sibiu powiedział, że rozmowa o przeglądzie „może być rozpraszająca”, ale poprosił ich, aby pozostali skoncentrowani.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Zwyżki na rynku powróciły, jak powiedział ten jastrząb z Fed; Latanie w zawodach Tesli

„Wymalowali sobie na plecach duży cel”, mówi jeden ze starszych partnerów w konkurencyjnej firmie, przewidując, że każda decyzja o rozstaniu zachęci konkurentów do rzucenia się na partnerów EY, którzy obawiają się surowej transakcji w rozłamie.

„[We] Pójdą i spróbują znaleźć każdego przyzwoitego partnera, którego mają, który jest z konieczności niezadowolony z procesu w ciągu najbliższych 12 miesięcy, i spróbują go ukraść” – mówi.

Dopóki szczegóły nie zostaną dopracowane, będzie „trochę zapominania”, ale potem oferta EY dla rekrutów będzie jasna – mówi osoba zaznajomiona z jej planami.

fala ofert?

IPO będzie trudniejsze niż sprzedaż udziałów inwestorowi private equity, mówią partnerzy wielu firm. Publiczny wpis może być „najbardziej skomplikowaną transakcją w historii, ale jeśli pieniądze są wystarczająco duże, może: [they can do it]„” — mówi były partner w Wielkiej Czwórce.

„Nie widzę IPO. To też Atrakcyjny private equity”, mówi jeden z brytyjskich partnerów w innej firmie.

Firmy private equity sfinansowały zakupy KPMG, upadłości i praktyki restrukturyzacyjne w Wielkiej Brytanii dla Deloitte w zeszłym roku, podczas gdy Clayton, Dobellier i Rice zapłacili 2,2 miliarda dolarów dla globalnego biznesu usług mobilności PricewaterhouseCoopers w umowie zawartej w październiku.

Sprzedaż przez EY może doprowadzić do większej aktywności, która naśladuje sprzedaż ich działalności konsultingowej przez duże firmy księgowe ponad dwie dekady temu. Transakcje obejmowały sprzedaż PricewaterhouseCoopers w dziale doradztwa na rzecz IBM. Konsultanci KPMG zostali podzieleni między Bearing Point i Atos, podczas gdy EY sprzedał Cap Gemini.

Jedynym dysydentem był Deloitte, który nadal rozwijał swoje przedsięwzięcie konsultingowe. Reszta Wielkiej Czwórki odbudowała swoje doradcze ramiona, ale nie mogła ich dogonić.

Cherniawska uważa jednak, że tym razem EY może zyskać przewagę jako pierwszy.

„Czy naprawdę chcesz być ostatnią firmą, która to zrobi, czy wolisz być na czele i objąć prowadzenie?” ona mówi.

„Jeśli ucieknę [a firm] Chciałbym być na czele i w jakiś sposób kształtować program, w którym następują przyszłe zmiany, nie czekając na reakcję.”