25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk nie będzie produkować samochodów Tesla w Indiach, ponieważ rząd zakazuje sprzedaży i konserwacji pojazdów elektrycznych

Elon Musk nie będzie produkować samochodów Tesla w Indiach, ponieważ rząd zakazuje sprzedaży i konserwacji pojazdów elektrycznych

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk Powiedział, że firma nie będzie produkować samochodów w Indiach, jeśli stan nie pozwoli jej sprzedawać i serwisować swoich samochodów elektrycznych.

Zapytany w piątek przez użytkownika Twittera, czy Tesla zbuduje w przyszłości fabrykę w Indiach, Musk powiedział, że ruch ten nie może nastąpić zgodnie z obecnymi przepisami tego kraju.

„Tesla nie postawi fabryki nigdzie, gdzie nie wolno nam najpierw sprzedawać i serwisować samochodów” – napisał Musk w tweecie.

Zespół Musk zatrudniony w Indiach w zeszłym roku otrzymał polecenie skupienia się na Wschodzie Wschód i Największy rynek Azji i Pacyfiku.

Tesla przegrywa wniosek o przeniesienie procesu o molestowanie seksualne do arbitrażu

Elon Musk napisał w piątek na Twitterze, że Tesla nie będzie produkować samochodów w Indiach, jeśli rząd nie pozwoli firmie sprzedawać i serwisować swoich samochodów elektrycznych. (Getty Obrazy/AP)

Komentarze Muska pojawiają się w czasie, gdy rząd Indii nie zaakceptował jeszcze jego żądania Obniżenie należności celnych przywozowych na samochody Tesla.

Indyjscy przywódcy wystosowali wiele nieudanych apeli do Muska o sprowadzenie Tesli do Indii.

„Poprosiliśmy go, aby przyjechał do Indii i zaczął produkować tutaj. Nie mamy problemów. Sprzedawcy są tam, dostarczamy wszelkiego rodzaju technologie i dzięki temu Maska może obniżyć koszty” – powiedział minister transportu drogowego i autostrad Nitin Gadkari . podczas konferencji Raisina Dialogue 2022 w zeszłym miesiącu, według TribuneIndia.com.

Samochód kierowcy TESLA na autopilocie w śmiertelnym wypadku, nakaz wystawiony na stałą próbę

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, jest w stanie wojny z administracją Bidena

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk i Armin Laschet, federalny prezydent CDU i premier Nadrenii Północnej-Westfalii, przemawiają podczas zwiedzania przyszłej odlewni Gigafabryki Tesli 13 sierpnia 2021 r. w Grünheide pod Berlinem w Niemczech. ((zdjęcie: Patrick Ball-Paul/Getty Images)/Getty Images)

Dodał: „Indie to ogromny rynek i zapewniają również dobre możliwości eksportu. Musk może eksportować samochody Tesla z Indii”.

READ  Oprocentowanie kredytów hipotecznych spada trzeci tydzień z rzędu do poziomu poniżej 7%.

Gadkari powiedział w lutym, że piżmo powinno być najpierw wytwarzane w Indiach Samochody Tesli mogą jeździć po drogach.

TESLA usunięta z indeksu ESG S&P 500; Piżmo odpowiada

Samochód Tesli

Samochód Tesli przejeżdża przez fabrykę Tesli w Fremont w Kalifornii. (Reuters/Reuters zdjęcie)

Musk napisał na Twitterze w styczniu, że nie może jeszcze wypuszczać samochodów Tesli w Indiach z powodu „wyzwań z rządem”. Zeszłego lata miliarder opublikował na Twitterze, że chciałby wprowadzić Tesle w Indiach, ale cła importowe tego kraju są „zdecydowanie najwyższe na świecie ze wszystkich dużych krajów”.

Indie obecnie nakładają 100% podatek na importowane samochody, które kosztują ponad 40 000 USD, w tym ubezpieczenie i fracht. Samochody kosztujące mniej niż 40 000 USD podlegają opodatkowaniu podatkiem importowym w wysokości 60%.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Musk powiedział również na Twitterze w piątek, że SpaceX czeka na zgodę rządu indyjskiego Zapewnienie południowoazjatyckiemu krajowi satelitarnego internetu Starlink.