24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bitcoin wzrósł do najwyższego poziomu 59 000 dolarów, co plasuje go w uderzającej odległości od rekordu wszechczasów

Bitcoin wzrósł do najwyższego poziomu 59 000 dolarów, co plasuje go w uderzającej odległości od rekordu wszechczasów

Bitcoin (BTC) wzrósł w środę powyżej 59 000 dolarów, zbliżając się do rekordowego poziomu, ponieważ entuzjazm dla największej kryptowaluty na świecie osiągnął poziom ostatnio widziany podczas boomu w 2021 roku.

Cena tego cyfrowego aktywa wzrosła obecnie o ponad 15% w ciągu tygodnia i o 40% w tym roku, głównie z powodu emocji wywołanych serią funduszy spot będących przedmiotem obrotu giełdowego Bitcoin, które rozpoczęły handel w styczniu.

Bitcoin wzrósł o ponad 5% do 59 396 dolarów podczas ostatniego sprawdzenia, osiągając najwyższy punkt od listopada 2021 roku. Obecny wzrost sprawdza, czy cenę można zbliżyć do najwyższego w historii poziomu 68 789 dolarów. Szczyt ten nastąpił sześć miesięcy przed oszałamiającym załamaniem w 2022 r.

„Ostatecznie widzimy, że kryptowaluty w pewnym sensie powstaną z popiołów rynku w 2022 r.” – powiedział Ryan Rasmussen, starszy analityk ds. badań nad kryptowalutami w Bitwise Asset Management.

„Zakładamy, że Bitcoin osiągnie poziom 125 000 dolarów do końca 2025 roku” – dodał Mark Palmer z Benchmark w Yahoo Finance Live.

Inwestorzy licytują również inne kryptowaluty i powiązane akcje. Według Coinmarketcap od początku roku druga co do wielkości kryptowaluta, Ether (ETH), wyprzedziła Bitcoin o ponad 10%, podczas gdy całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych wzrosła o prawie 30% do 2,15 biliona dolarów, według Coinmarketcap.

Jedną z oznak rosnącego entuzjazmu dla Bitcoina jest działalność handlowa na funduszach ETF Bitcoin, która została uruchomiona w styczniu, zapewniając zwykłym inwestorom szeroką ekspozycję na aktywa cyfrowe. Według banku na środę zanotowano napływy netto o wartości ponad 6,7 miliarda dolarów Dane Została zebrana przez londyński fundusz Farside Investors.

Jak dotąd w tym kwartale wolumen obrotu Bitcoinem przekroczył poziomy obserwowane w tym samym okresie w każdym kwartale 2023 roku. Aktywność ta okazała się dobrodziejstwem dla głównych platform handlu kryptowalutami, w tym Coinbase Global (COIN) i Robinhood (HOOD). Od początku stycznia akcje tych spółek wzrosły odpowiednio o 27% i 31%.

READ  FDIC proponuje rozszerzenie korporacyjnego bancassurance

Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, bierze udział w konferencji Piper Sandler Global Exchange and FinTech w Nowym Jorku, USA, 7 czerwca 2023 r. REUTERS/Brendan McDiarmid

Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase. Reuters/Brendan MacDiarmid (Reuters/Reuters)

Akcje spółki Bitcoin Miner Marathon Digital (MARA) i posiadacza Bitcoina Microstrategy (MSTR) wzrosły odpowiednio o 32% i 27%. Firma MicroStrategy ogłosiła w poniedziałek rano, że nabyła dodatkowe 3000 bitcoinów, zwiększając łączną kwotę inwestycji do 193 000 bitcoinów, co na wtorek było warte około 11 miliardów dolarów.

Według analityka Cumberland Labs, Christophera Newhouse’a, handlowcy instrumentami pochodnymi również obecnie cieszą się dużym zainteresowaniem Bitcoina.

Według dostawcy danych o instrumentach pochodnych na kryptowaluty Coinglass, na rynku kontraktów terminowych na bitcoiny znajdują się otwarte kontrakty o wartości prawie 24 miliardów dolarów. Jest to nowy rekord dla zakładów premium na kontrakty terminowe na Bitcoin, przewyższający poziom ustalony ostatnio w kwietniu 2021 r.

„Na rynku opcji narracja jest jasna” – dodał Newhouse. „Ludzie są optymistami”.

David Hollerith jest starszym reporterem w Yahoo Finance zajmującym się bankowością, kryptowalutą i innymi obszarami finansów.

Kliknij tutaj, aby otrzymywać najnowsze wiadomości, aktualizacje i nie tylko związane z kryptowalutami Eter I Bitcoina Ceny, kryptowalutowe fundusze ETF i wpływ rynku na kryptowaluty

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance