25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje Azji i Pacyfiku rosną przed kluczowymi danymi gospodarczymi w tym tygodniu

Akcje Azji i Pacyfiku rosną przed kluczowymi danymi gospodarczymi w tym tygodniu

SINGAPUR – Akcje w regionie Azji i Pacyfiku wzrosły w poniedziałek wczesnym rankiem, ponieważ inwestorzy wyczekiwali kluczowych danych gospodarczych w dalszej części tygodnia.

w Japonii , Nikkei 225 Poranny handel wzrósł o 1,74%, ponieważ cena akcji producenta robota wzrosła Fanuc skoczył ponad 3%. Indeks Topix wzrósł o 1,47%.

Hongkong Powiesić Seng Indeks 0,94% zaliczki. Więcej w Chinach kontynentalnych, Łódź szanghajska Wzrósł o około 0,2%, podczas gdy Komponent Shenzhen Wzrósł o 0,355%.

The Cosby W Korei Południowej również wzrósł o 0,9%, podczas gdy wzrósł w Australii S&P / ASX 200 Wzrósł o 0,9%.

Najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią wzrósł o 0,8%.

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Kilka kluczowych danych spodziewanych jest w dalszej części tygodnia. Chiny mają opublikować swój oficjalny majowy wskaźnik PMI dla przemysłu we wtorek, ponieważ inwestorzy szukają wskazówek dotyczących wpływu ekonomicznego przestojów związanych z Covidem na kontynencie.

„Przez następny tydzień miej oko na indeksy PMI, zwłaszcza z Chin, które mogą wykazać niewielkie ożywienie po kwietniowej recesji, ale pozostają na terytorium kurczenia się” – napisali analitycy z OCBC Treasury Research w poniedziałkowej notatce.

W piątek spodziewane są dane o zatrudnieniu w USA. Rynki w USA są zamknięte w poniedziałek na święta.

Waluta i ropa

The Indeks dolara amerykańskiegoktóry mierzy dolara względem koszyka innych walut, wyniósł 101,637 po niedawnym spadku z poziomów powyżej 102.

The Japoński jen 127,09 za dolara, mocniejszy w porównaniu do poziomów powyżej 127,8 odnotowanych w stosunku do dolara w zeszłym tygodniu. The dolar australijski Wynosił 0,7165 USD po wzroście z poziomu poniżej 0,71 USD w zeszłym tygodniu.

Ceny ropy wzrosły rano od azjatyckich godzin handlu, z międzynarodowym standardem Kontrakty terminowe na ropę Brent Wzrosła o 0,19% do 119,66 USD za baryłkę. Kontrakty terminowe na ropę w USA Zysk 0,44% do 115,58 USD za baryłkę.

READ  Co wiemy o epidemii Covid-19 w Chinach