13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według analityka CNN Izrael zgadza się na amerykańską „propozycję pomostową” dotyczącą wymiany więźniów i zakładników i czeka na reakcję Hamasu.

Według analityka CNN Izrael zgadza się na amerykańską „propozycję pomostową” dotyczącą wymiany więźniów i zakładników i czeka na reakcję Hamasu.

Carlos Garcia Rollins – Reuters

Demonstranci wzywają do uwolnienia izraelskich zakładników przetrzymywanych przez Hamas podczas protestu w Tel Awiwie, 17 marca 2024 r.CNN

Izrael zgodził się na „przybliżoną propozycję” Stanów Zjednoczonych dotyczącą liczby zwolnionych więźniów palestyńskich za każdego zakładnika przetrzymywanego przez Hamas, powiedział analityk CNN Barak Ravid. Powiedział, że w sobotę 10Cytując anonimowego wyższego urzędnika izraelskiego.

Według Rapida Izrael zgodził się na propozycję przedstawioną przez dyrektora CIA Billa Burnsa. Burns przebywał w Doha w Katarze, gdzie Hamas i Izrael prowadzą rozmowy za pośrednictwem mediatorów.

Rapid powiedział, że delegacje czekają teraz na odpowiedź Hamasu.

Źródło dyplomatyczne zaznajomione ze sprawą potwierdziło CNN dokładność informacji, stwierdziło jednak, że nadal pozostają nierozstrzygnięte kwestie, w tym napływ pomocy i „izraelskie przemieszczenie wojskowe” do Gazy.

CNN skontaktowało się z urzędnikami Izraela i Hamasu w sprawie statusu rozmów.

Nie jest jasne, jakie zmiany nastąpiły w liczbie więźniów palestyńskich. Najnowsza propozycja przedstawiona przez Hamas w tym miesiącu wzywa do uwolnienia od 700 do 1000 palestyńskich więźniów. Izrael w tamtych czasach Opisz żądania Jako „śmieszne” i „śmieszne”.

Oczekuje się, że porozumienie, jeśli do niego dojdzie, będzie wieloetapowe. W pierwszej fazie Hamas zaproponował uwolnienie zakładników – w tym izraelskich żołnierzy – osób starszych, chorych i rannych. Uważa się, że liczba ta wynosi około 40 z około 100 zakładników, którzy wciąż żyją.

Dyrektor Mossadu David Barnea wraz z izraelską delegacją wysokiego szczebla ds. bezpieczeństwa odwiedzili w tym tygodniu Doha dwa razy w celu rozmów.

READ  Setki rosyjskich żołnierzy nie chcą wkroczyć na Ukrainę: prawnik