18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska dołącza do 42. członka Połączonych Sił Morskich na Bliskim Wschodzie > Marynarka Wojenna USA > Aktualności

Polska dołącza do 42. członka Połączonych Sił Morskich na Bliskim Wschodzie > Marynarka Wojenna USA > Aktualności

„Jesteśmy zadowoleni, że możemy powitać Polskę jako członka CMF” – powiedział dowódca CMF wiceadmirał George Wikoff. „Odnosimy ogromne korzyści z udziału Polski w tej koalicji krajów zaangażowanych w regionalne bezpieczeństwo morskie. Nie mogę się doczekać inicjatywy „Ready Together” z naszymi nowymi partnerami, ponieważ CMF w dalszym ciągu wyznacza światowe standardy współpracy morskiej.

CMF składa się z personelu centrali i pięciu zintegrowanych grup zadaniowych, które skupiają się na zwalczaniu terroryzmu, zapobieganiu piractwu, promowaniu współpracy regionalnej i promowaniu bezpiecznego środowiska morskiego. Partnerstwo morskie stoi na straży międzynarodowego porządku opartego na zasadach, wspierając bezpieczeństwo i stabilność na wodach o powierzchni 3,2 miliona mil kwadratowych, które obejmują niektóre z najważniejszych szlaków żeglugowych na świecie.

Zrzeszające 42 kraje CMF jest największym partnerstwem morskim na świecie. Inne grupy zadaniowe obejmują CTF 150, która koncentruje się na bezpieczeństwie morskim w Zatoce Omańskiej, Morzu Arabskim i wschodniej Zatoce Adeńskiej; CTF 151, która kieruje regionalnymi działaniami przeciw piractwu; CTF 152, poświęcony bezpieczeństwu morskiemu w Zatoce Perskiej; CTF 153 odpowiada za bezpieczeństwo morskie na Morzu Czerwonym, Bab al-Mandeb i zachodniej Zatoce Adeńskiej; oraz CTF 154, utworzoną w maju w celu usprawnienia szkoleń w zakresie bezpieczeństwa morskiego w całym regionie.

READ  🇵🇱 Polska: 19 lutego ujawniono artystę Eurowizji 2024