23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W wieku 98 lat zmarła Adele Springsteen, matka Bruce’a Springsteena

W wieku 98 lat zmarła Adele Springsteen, matka Bruce’a Springsteena

Adele Springsteen, która pielęgnowała rozwijający się talent muzyczny swojego syna, pioniera rocka Bruce'a Springsteena, zmarła w środę. To był 98.

Pan Springsteen ogłosił śmierć swojej matki o godz Opublikowano na Instagramie Czwartek. Nie podano powodu, ale pani Springsteen od ponad dziesięciu lat cierpiała na chorobę Alzheimera.

Jej syn otwarcie opowiadał o swojej relacji z matką i wpływie, jaki ona na niego wywarła.

Pani Springsteen pożyczyła mu pierwszą gitarę, gdy miał siedem lat. Powiedział w 2021 roku podczas swojego przedstawienia na Broadwayu„Springsteen on Broadway” trwał ponad dwa miesiące tego roku, gdy miasto zaczęło wychodzić z blokad związanych z pandemią. Program zawierał różnorodne przemyślenia, w tym myśli o jego matce.

Według programu „Today” stacji NBC, to także pani Springsteen, jak powiedział szerokiej publiczności na Broadwayu w St. James Theatre, tańczyła do muzyki swingowej w latach czterdziestych XX wieku i podziwiała jego radość ze słuchania inspirujących melodii.

Wspomniał także o tym, że jego matka potrafi zachować żywotność ducha nawet pomimo podeszłego wieku i bolesnej choroby.

„Minęło 10 lat od choroby Alzheimera” – powiedział. „Ma 95 lat. Ale potrzeba tańca, ta potrzeba tańca to coś, co jej nigdy nie opuściło. Nie może mówić. Nie może stać. Ale kiedy mnie widzi, pojawia się uśmiech”.

Pani Springsteen urodziła się jako Adele Zerilli 4 maja 1925 r Brooklynie. W 1949 roku wyszła za mąż za Douglasa Springsteena, z którym miała syna i dwie córki, Virginię i Pamelę.

Pracowała jako sekretarka prawna i wychowała młodą rodzinę z klasy robotniczej we Freehold w stanie New Jersey, podczas gdy jej mąż często miał trudności ze znalezieniem stałej pracy i zmagał się z chorobami psychicznymi. On Zmarł w 1998 roku.

„Chciała, żebyśmy byli rodziną, i tak się stało” – napisał Springsteen w swoich pamiętnikach „Born To Run”. „Chciała, żebyśmy się nie rozstali i tak się nie stało”.

READ  Nick Carter i Aaron Carter zostaną przesłuchani w dokumencie tożsamości „Fallen Idols”

Żywy, wszechobecny duch pani Springsteen zdawał się być czynnikiem decydującym o jej życiu, poprawiającym jakość życia otaczających ją ludzi.

„Moja mama jest wielką energią – jest energią serialu” – powiedział Springsteen „Miami Herald” w 1987 roku. „Konsekwencja i konsekwencja dzień po dniu — to wszystko.” „To ona stworzyła poczucie stabilizacji w rodzinie, dzięki czemu w tych trudnych chwilach nigdy nie czuliśmy się zagrożeni” – dodał.

W czwartkowym poście na Instagramie informującym o śmierci matki Springsteen udostępnił wideo, na którym widać starszą matkę tańczącą do utworu „In the Mood” Glenna Millera, opatrzoną podpisem fragmentu jego własnego filmu. Piosenka z 1998 roku o jej „Desire”.

„Jestem starszy, ale poznacie mnie po jednym spojrzeniu” – brzmiała wiadomość. „Znajdziemy nam mały rock'n'rollowy bar i pójdziemy tańczyć.”

Amy Ortiz Przyczynił się do raportów.