5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Taylor Swift może zostać pierwszą artystką, która czterokrotnie zdobędzie tytuł Albumu Roku

Taylor Swift może zostać pierwszą artystką, która czterokrotnie zdobędzie tytuł Albumu Roku

Górna linia

Taylor Swift, SZA i Billie Eilish należą do artystów, którzy mogą przejść do historii podczas niedzielnej gali rozdania nagród Grammy, mając potencjał na historyczne zwycięstwa w niektórych z najważniejszych kategorii tego wieczoru – w tym potencjalne czwarte zwycięstwo Swift w kategorii album roku „Midnight”.

Kluczowe fakty

Swift może stać się najsłynniejszym artystą wszechczasów Wygrywa W kategorii Album Roku, uważanej za najbardziej prestiżowe wyróżnienie wieczoru, zerwała krawat ze Steviem Wonderem, Paulem Simonem i Frankiem Sinatrą i dodała zwycięstwo za „Midnights” do swoich trzech zwycięstw za „Fearless”, „1989” i „Dziedzictwo Ludowe”.

Swift odniosła także swoje pierwsze zwycięstwo w kategorii Song of the Year za utwór „Anti-Hero” – gdzie został Najbardziej zalecane Artystka w tej kategorii zdobyła w tym roku siedem nagród, ale nigdy nie zdobyła nagrody, ku wielkiemu rozczarowaniu swoich fanów.

Mając zaledwie 22 lata, Eilish może tego dokonać Stowarzyszenie Simon i Bruno Mars za największą liczbę zwycięstw w kategorii Płyta Roku w kategorii „What Are You Made For?” Zgarnęła trofeum ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Barbie”, co oznaczało jej trzecie zwycięstwo w tej kategorii (rekord roku). Korona Ogólne nagranie i produkcja piosenki, natomiast Song of the Year honoruje autorstwo piosenek).

Mogłaby zostać SZA lub Janelle Monae Po pierwsze Czarna kobieta w tym stuleciu zdobywa tytuł albumu roku 25 lat po tym, jak Lauryn Hill zdobyła główną nagrodę – a niektórzy obstawiający nagrody uważają SZA, najczęściej nominowaną artystkę tego roku, za jedną z faworytek do zdobycia nagrody za swój rekordowy występ. Album „SOS”.

Kategoria Najlepszy Nowy Artysta może mieć swojego najstarszego zwycięzcę, Jelly Roll, który ma 39 lat Przestępstwo Sheryl Crow, która wygrała w wieku 33 lat – czyli pierwsza zwyciężczyni w kategorii Mąż i żona, Wojna i traktat.

Chris Stapleton może Ustanawiaj rekordy W kategoriach krajowych prawdopodobnie odniesie najwięcej zwycięstw w kategorii Najlepsza piosenka country lub poszerzy swój rekord największej liczby zwycięstw w kategorii Najlepszy występ solowy country, jeśli jego piosenka „White Horse” zwycięży w którejkolwiek kategorii.

Producentem mógłby zostać Jack Antonoff czwarty artystka w historii stojąca za Eilish, Adele i Christopherem Crossem wygra każdą z kategorii „Wielkiej Czwórki” – album, płyta, piosenka roku i najlepszy nowy artysta – jeśli Swift pobije rekord roku za „Anti-Hero”. Z którym Al-Nasr będzie uczestniczyć jako producent.

cień

Niektórzy z obstawiających największe nagrody wieczoru dają Swiftowi przewagę w kategorii album roku. W kategorii seniorów jest liderem Złote Derby, witryna internetowa służąca przewidywaniu nagród, ma ponad 1100 użytkowników przewidujących zwycięstwo „Midnight”, czyli nieco więcej niż prawie 1000 użytkowników przewidujących zwycięstwo SZA. Strony bukmacherskie Sprawdzacz szans I BetUS Zdobądź Swift z najwyższymi szansami na wygranie albumu, płyty i piosenki roku. Ale główna nagroda mogła być nieoczekiwana, ponieważ zwycięzca nagrody Album Roku, Harry Styles za swój album „Harry’s House”, został uznany za Zwycięzca niespodzianka Przez media. W wielu obstawiających nagrody i w mediach nagrodę zdobyła ulubienica nagrody Grammy: Adele za „30” lub Beyoncé za „Renaissance”. W 2022 roku Jon Batiste w podobny sposób zdobył Album Roku za „We Are”. Jest rozważane Dyskomfort – jest Doskonałość Okładki list przebojów, takie jak „Sour” Olivii Rodrigo i „Happier of Ever” Eilish.

Zaskakujący fakt

Kobiety niemal całkowicie zdominowały galę Grammy Nominacje W największych kategoriach koncertowych. Do największych nagród — albumu, płyty i piosenki roku — nominowanych jest po osiem osób, a we wszystkich trzech kategoriach Batiste jest jedynym nominowanym artystą płci męskiej. Batiste ponownie walczy o główną nagrodę programu „World Music Radio”, a jego utwory „Worship” i „Butterfly” rywalizują odpowiednio o nagrody za płytę i piosenkę. We wszystkich trzech głównych kategoriach nominacje otrzymali także Swift, SZA, Eilish, Rodrigo i Miley Cyrus. Niektóre z najczęściej nominowanych kobiet tego roku, w tym Cyrus, Lana Del Rey i Phoebe Bridgers, będą walczyć o swoją pierwszą w historii nagrodę Grammy.

Duża liczba

dziewięć. To jest ile Nominacje SZA ma najwięcej zwycięstw na tegorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy spośród wszystkich nominowanych. Aktorka ma szansę na najważniejsze nagrody wieczoru: Album Roku za „SOS” oraz Płyta i Piosenka Roku za „Kill Bill”. Ma sześć innych nominacji w kategoriach R&B i pop. Bridgers, Victoria Monet i inżynier dźwięku Serban Genia to kolejni najczęściej nominowani artyści (po siedmiu).

Na co warto zwrócić uwagę

Kto zdobędzie najwięcej nagród Grammy i jakie rekordy, jeśli w ogóle, zostaną pobite. Grammy powietrze W niedziele o 20:00 czasu wschodniego w CBS i Paramount+. Wykonawcy to zrobią Zawiera Rodrigo, Dua Lipa, SZA, Eilish, Billy Joel, Luke Combs i Joni Mitchell, którzy po raz pierwszy na scenie Grammy staną w wieku 80 lat.

Dogłębna lektura

Zbliża się ceremonia rozdania nagród Grammy, aby uczcić pamięć muzyków, a Taylor Swift ma nadzieję na rekordowe zwycięstwo (Stróż)

„SOS” SZA może być pierwszym albumem czarnej kobiety, który od 25 lat zdobył swoją pierwszą nagrodę Grammy (Reporter z Hollywood)

Oto wykonawcy i prezenterzy ceremonii rozdania nagród Grammy 2024 oraz transmisji przedpremierowej (obraz)

READ  Powrót Jedi zakończył Gwiezdne Wojny (i nowy początek)